Олімпійські хроніки: Підсумки сьомого дня

15 серпня 2008, 19:30
0
8
Лучник Віктор Рубан виграв третю золоту медаль збірної України

У п'ятницю, 15 серпня, на Олімпійських іграх 2008 року в Пекіні розіграли 18 комплектів медалей. У плаванні на Олімпіаді-2008 домінують американці. В п'ятницю вони завоювали в цьому виді спорту три золота з чотирьох. Свою шосту олімпійську винагороду на Іграх в Пекіні і 12-у в кар'єрі виграв Майкл Фелпс. Звичайно ж, зі світовим рекордом. Ще одне світове досягнення в плаванні встановила американка Ребека Соні, яка виграла заплив на 200 метрів брасом.

Четверте олімпійське золото в кар'єрі могла виграти американка Наталі Коглін, але на дистанції 100 метрів вільним стилем вона задовольнялася бронзою. А виграла німка Брітта Штеффен, яка встановила світовий рекорд.

Змагання по кульовій стрільбі з рушниці з дистанції 50 метрів виграв українець Артур Айвазян.

Разом з новиною про дискваліфікацію Кіма Чжон Су Міжнародний олімпійський комітет (МОК) повідомив про дискваліфікацію в'єтнамської гімнастки Доті Нгантуонг за вживання забороненого препарату. У опорному стрибку Нгантуонг зайняла останнє місце. Навіть допінг не допоміг.

Золото в гімнастиці дісталося Анастасії Люкіній, дочці відомого радянського гімнаста Валерія Люкіна. Коли Анастасії було два роки, її сім'я переїхала в Сполучені штати, за збірну яких дівчина і виступає.

Бронзу в змаганні гімнасток завоювала китаянка Ілінь Ян. Багато фахівців підозрюють, що китайські гімнастки мають фальшиві документи. Мовляв китаянкам насправді менше 16 років, і вони не мають права виступати на Олімпіаді. Раніше представники МОК заявляли, що використовують особливі методики точного визначення віку. Сьогодні голова медичної комісії МОК Арне Юнгквіст зізнався, що точно дізнатися скільки дівчатам років, неможливо.

Спочатку планувалося, що в п'ятницю стануть відомі імена призерів у 16 олімпійських дисциплінах, але через сильний дощ в четвер перенесли змагання байдарників і каноїстів. Виграли брати Павол і Петер Хохшорнери із Словаччини. Ще одну золоту медаль Словаччині приніс байдарник Олена Каліська. Таким чином, на Іграх-2008 словаки завоювали в гребному слаломі вже три золота. Раніше володарем вищої олімпійської винагороди став каноїст Міхал Мартікан.

Золоту медаль у важкій атлетиці завоювала китаянка Лей Цао. Ще одна китаянка - Вень Тон - виграла змагання дзюдоїсток у вазі понад 78 кілограм. А 25-у золоту винагороду Олімпіади-2008 Китаю приніс важкоатлет Юн Люй, який виступав у вазі до 85 кілограмів.

У фіналі зі стрільби з лука зустрічалися українець Віктор Рубан і Пак Кен Мо з Південної Кореї. Рубан виграв третю золоту медаль збірної України на Олімпіаді в Пекіні.

Чергове золото в своєму національному виді спорту - дзюдо - виграли японці. Сатосі Ісиі, в 1/4 фіналу здолав призера двох попередніх Олімпіад росіянина Тамерлана Тменова, і став переможцем у ваговій категорії понад 100 кілограмів. Тепер Японія має шість золотих медалей. Стільки ж у Італії і Південної Кореї.

У жіночих парних змаганнях з бадмінтону перше місце зайняли китаянки Цзінь Ду і Ян Юй, збірна Великобританії по велотреку виграла золото в командному спринті, поляк Томаш Маєвськи став олімпійським чемпіоном в штовханні ядра, а в бігу на десять тисяч метрів перемогла Тірунеш Дібаба з Ефіопії.

У суботу, 16 серпня, на Олімпіаді розіграють 30 комплектів винагород. Головною подією дня буде чоловіча стометрівка. Основними претендентами на золото вважаються світовий рекордсмен Усейн Болт з Ямайки, його співвітчизник Асафа Пауелл і американець Тайсон Гей.
За матеріалами: Lenta.ru