Олімпійські хроніки: Підсумки дня дев'ятого

0
8
Олімпійські хроніки: Підсумки дня дев ятого

В неділю, 17 серпня, на Олімпіаді в Пекіні було розіграно рекордну кількість комплектів винагород - 37, в двох з яких успіх усміхнувся українським спортсменам.

Почався дев'ятий день змагання Олімпіади з жіночого марафонського забігу. Золото в ньому виграла румунка Константіна Томеську, яка сенсаційно лідирувала велику частину дистанції. Фаворит змагань

Британка Пола Редкліфф, що лідирувала в марафоні впродовж 19 миль, вимушена була визнати, що не може отримати перемогу, не до кінця вилікувавши перелом лівої стегнової кістки, який вона отримала менше ніж за три місяці до старту Олімпіади. Редкліфф вимушена була зупинитися, поступитися лідерством, проте до фінішу, пересилюючи біль, все ж добігла - 23-ю. Українка Тетяна Філонюк прибігла з 31-м результатом. Оксана Ськляренко - 69-та.

Наступний номер Олімпійської програми - плавання. У цьому виді спорту в неділю був встановлений майже неймовірний, але в той же час очікуваний рекорд. Майкл Фелпс виграв своє восьме золото на Іграх-2008. Найбільший спортсмен сучасності став чемпіоном у складі естафетної команди на дистанції 4х100 метрів комплексним плаванням. Зрозуміло, американці в цьому запливі встановили світовий рекорд.

Другу золоту медаль на Олімпіаді в Пекіні виграла німка Брітта Штеффен.

Вона була першою на дистанції 50 метрів вільним стилем. Американка Дару Торрес, яка відстала від Штеффен на одну соту секунди, заявила, що виграла б, якби в ніч перед стартом не постригла свої довгі нігті.

У жіночій естафеті 4x100 метрів комплексним плаванням виграли австралійки, а Оссама Меллуолі приніс Тунісу перше за 40 років Олімпійське золото. Він виграв на дистанції 1500 метрів вільним стилем.

Змагання в двох класах яхт в суботу були перенесені на неділю через відсутність вітру. 17 серпня фінали в парусному спорті теж перенесли, але не на добу, а всього лише на декілька годин. Два золота виграли британські яхтсмени, одне - данці.

Чергове золото в стрільбі завоював Китай. Жан Йін зайняв перше місце в стрільбі з пневматичної рушниці з трьох положень з дистанції 50 метрів.

А срібло несподівано завоював донеччанин Юрій Сухоруков, який міг стати і золотим медалістом, повторивши успіх Артура Айвазяна, який також брав участь в сьогоднішній стрільбі, проте в боротьбі за медалі не брав участь. У важкій атлетиці у ваговій категорії до 94 кілограмів виграв казах Ілля Ільін.

Тріумфом російського тенісу завершився жіночий турнір - росіянки виграли всі медалі в одиночному розряді. Віра Звонарева стала третьою, а Олена Дементьева у фіналі обіграла Динару Сафіну.

У парному розряді золото, як і вісім років тому в Сіднеї, завоювали сестри Уїльямс. У чоловічому фіналі Рафаель Надаль обіграв чилійця Фернандо Гонсалеса.

У жіночій боротьбі в неділю розіграли два комплекти медалей. У ваговій категорії до 63 кілограмів срібло узяла росіянка Олена Карташова.Вона поступилася Олімпійській чемпіонці Афін-2004 японці Каорі Ічо. У вазі до 72 кілограмів виграла Цзяо Ван. Вона принесла Китаю тридцяте золото ігор в Пекіні.

Великобританія 17 серпня вийшла на третє місце в загальнокомандному заліку. У змаганнях велогонщиків на треку британці виграли два золото. Ще одну золоту винагороду спортсмени з Великобританії завоювали у веслуванні.

Українська велогонщиця Леся Калітовськая узяла бронзу в індивідуальній гонці переслідування на треку. Це вже чотирнадцята медаль в активі збірної України, шоста бронзова.

Академічне веслування на іграх в Пекіні закінчилося. В неділю веслярам роздали сім комплектів медалей, і найприкметнішим став той факт, що всі золоті винагороди дісталися представникам різних країн.

17 серпня на гімнастичному Олімпійському турнірі були розіграні чотири комплекти винагород. Китаєць Кай Цзоу переміг у вільних вправах, Хон В Чжон (КНДР) виграла жіночий опорний стрибок, а китаєць Цінь Сяо переміг у вправах на коні, а золото у вільних вправах дісталося румунці Сандре Ізбаша.

Збірна Франції з фехтування на шаблях завоювала золото Олімпійських ігор 2008 років в Пекіні. У фіналі французи отримали перемогу над командою США з рахунком 45:37. Золоті медалі отримали Жюльен Пійе, Борис Сансон і Ніколя Лопе. Для Лопе ця винагорода стала другою на Іграх в Пекіні. Раніше він завоював срібло в індивідуальних змаганнях. У матчі за бронзу російські шаблісти поступилися збірній Італії з рахунком 44:45.

Заради того, щоб поглянути на перемогу національної збірної в жіночому турнірі з настільного тенісу, прем'єр-міністр Сінгапуру переніс телезвернення з нагоди свята єдності. Спортсменки надій сінгапурського політика не виправдали. У фіналі вони поступилися китаянкам. Китайці з кожним днем стають все ближчими до перемоги в медальному заліку.

Чергові золоті винагороди країні-господарці Олімпіади принесли гімнаст Цінь Сяо у вправах на коні і бадмінтоніст Дань Лін в чоловічому одиночному розряді. Цзінцзін Го виграла змагання з стрибків у воду.

По одному золоту в неділю завоювали спортсмени з Південної Кореї і КНДР. Північнокорейська гімнастка Хон В Чжон зайняла перше місце в опорному стрибку, а південнокорейські бадмінтоністи Лі Хе Чжон і Лі Ен Де виграли золоті медалі в міксті.

Російська легкоатлетка Гульнара Галкіна-Самітова виграла фінальний забіг на 3000 метрів з перешкодами, встановивши світовий рекорд. Перемогу в потрійному стрибку відсвяткувала камерунська спортсменка Франсуаза Мбанго Етоне. У своїй другій спробі їй удалося стрибнути на 15 метрів 39 сантиметрів, поліпшивши на 6 сантиметрів Олімпійський рекорд, встановлений на Олімпіаді в Атланті знаменитою українською атлеткою Інессой Кравець.

У спробах, що залишилися, африканка не змогла поліпшити свій результат. Таким чином, світове досягнення 15 метрів 50 сантиметрів, встановленою все тою же Кравець в 1995-му-році на ЧС в шведському Гетеборзі вистояв.

Словенський Прімож Кожмус виграв золоту винагороду в метанні молота. Завершувався день змаганнями в бігу. На стометрівці повністю домінують ямайські спортсмени. В суботу Усейн Болт пробіг 100 метрів швидше за всіх, а в неділю ямайські бігунки узяли всі винагороди в жіночій стометрівці.

Найкращою серед них стала Шеллі-Енн Фрейзер. Керрон Стюарт і Шерон Сімпсона показали однаковий час, і їм вручили по срібній медалі. У чоловічому забігу на 10 кілометрів золото дісталося ефіопові, в чому ніхто особливо і не сумнівався. Виграв Кененіса Бекеле. Його співвітчизник Сілеші Сіхіне отримав срібло.

18 серпня на Олімпіаді розіграють 18 комплектів медалей. Особливу увагу варто приділити спортивній гімнастиці, стрибкам у висоту і стрибкам на батуті.

Після дев'яти днів Олімпіади збірна України з 14-у медалями займає високе десяте місце в неофіційному медальному заліку 29-х Олімпійських ігор.