Олімпійські хроніки: Підсумки п'ятнадцятого дня

0
6
Олімпійські хроніки: Підсумки п ятнадцятого дня
Українець порадував золотою медаллю

За два дні до закриття Олімпіади українці продовжують вигравати нагороди. Сьогодні скарбничка країни поповнилася ще двома бронзовими медалями.

Але головною подією олімпійського дня стали не перемоги, а поразки. Людмила Блонська остаточно позбулася медалі, а також права виступати на Олімпійських іграх. Українська спортсменка розповіла правду про допінг.

Міжнародний Олімпійський комітет прийняв рішення: українська легкоатлетка Людмила Блонська через вживання допінгу позбувається медалі й права виступати на Олімпійських іграх. Рішення було оприлюднено сьогодні о 15:50 за пекінським часом.

Через кілька годин сама Людмила прокоментувала цю ситуацію прес-службі НОК України. За словами спортсменки, вона розуміє, що порушила правила чесної гри й підвела країну. Однак вона "здивована неправдивою інформацією, що в останні дні поширюється в інтернеті й ЗМІ, про моє особисте життя й сімейні справи".

AP

Безсонова виграла бронзу

Мова йде про заяви представників Федерації легкої атлетики України, у яких з посиланням на слова легкоатлетки йшла мова про те, що чоловік і тренер Блонської бив її й змушував приймати допінг. Очевидно, офіційна заява є спростуванням цієї інформації. Проте , Людмила продовжує стверджувати, що приймала допінг неусвідомлено.

29 серпня відбудеться засідання виконкому Федерації легкої атлетики України, де буде ухвалено рішення щодо допінгового скандалу.

Олімпійський день приніс Україні й приємні моменти. Боксер В'ячеслав Глазков став бронзовим призером у ваговій категорії понад 91 кг. Цей момент міг бути ще приємнішим - українець вийшов у півфінал змагань і збирався боротися за золото. Але травма ліктя, отримана в попередньому бої, не дозволила боксерові вийти на ринг. У такий спосіб його суперник Чжан Чжілей став фіналістом без бою, а В'ячеслав Глазков зупинився на третьому місці.

Ще одну бронзову нагороду завоювала Вікторія Терещук у жіночому сучасному п’ятиборстві. Останнім видом змагань був біг на 3000 метрів. До старту Терещук перебувала на шостій позиції, але в забігу зуміла фінішувати другою. Переможницею стала німецька спортсменка, срібло в представниці Великобританії.

AP

Бельгійка виграла в стрибках у висоту золото Олімпіади

У змаганнях з художньої гімнастики завершилася кваліфікація. Українки Ганна Безсонова й Наталя Годунко займають відповідно третю й шосту позиції й мають всі шанси поборотися за медаль. Лідирує поки-що росіянка Євгенія Канаєва.

Наприкінці  олімпійського дня українець Денис Юрченко виграв третю бронзу в стрибках із жердиною.

У пляжному волейболі 22- го серпня розіграний останній комплект медалей. Біля сітки зустрілися американська й бразильська чоловічі пари. У результаті Філіп Далхаусер і Тодд Роджерс зі США переграли суперників з рахунком 2:1 і принесли ювілейну 30- у золоту медаль у скарбничку збірної.

У волейболі (не пляжному) американська чоловіча команда також продемонструвала перевагу, вигравши в збірної Росії право виходу у фінал з рахунком 3:2. Їхніми суперниками в боротьбі за золото будуть бразильці або італійці.

AP

Золоте весло України

Перший фіналіст визначився й у змаганнях з баскетболу серед чоловічих команд. Збірна Іспанії обіграла литовських баскетболістів і побореться за перше місце з командою зі США або Аргентини.

У легкій атлетиці найкращих успіхів сьогодні досягли спортсмени з Росії й Ефіопії. Жіноча російська збірна завоювала золоті медалі в біговій естафеті 4x100 м. Якби  бігунки з Ямайки, які вважалися головними фаворитками змагання, не упустили ціпок, чемпіон міг би бути іншим.

AP

Норвежець виграв золото в метанні спису

Відразу дві медалі в одному виді і завоювали представники Ефіопії. У бігу на 5000 м. у жінок. Першою фініш перетнула Тірунеш Дібаба - тепер вона вже дворазова чемпіонка Пекіну. Бронзовою призеркою стала її співвітчизниця, срібло - у туркені.

47 золотих медалей Китаю дозволяють збірній не хвилюватися - малоймовірно, що американцям під кінець Олімпійських Ігор удасться обійти господарів. Але й вони можуть бути спокійні - друге місце збірній США стабільно гарантовано. Три бронзових нагороди за день не допомогли Україні утримати позиції - наша збірна на 13- му місці. Попереду - Франція і Ямайка.