7 грудня 2008, 14:00
0
6
Євгеній Набоков безсилий

У ніч на неділю, 7 грудня, під егідою Національної хокейної ліги були зіграні чергові матчі. У Сан-Хосе місцеві Акули зазнали своєї першої поразку за останні дев'ять матчів. Червоні Крила із труднощами обіграли Черних Яструбів із Чикаго, а бостонські Ведмеді зміцнили своє лідерство на Сході.

Третя форма Сенаторів, у якій домінує чорний колір, продовжує приносити їм успіх у чотирьох матчах підряд. Цього разу  жертвами столичних хокеїстів стали Pіttsburgh Penguіns. Цей матч сміливо можна назвати протистоянням перших трійок. У результаті лінія Спецца-Хітлі-Альфредссон виявилася сильнішою за траійку Малкін-Кросбі-Сікора.

Першою зіркою матчу та ігрового для в НХЛ у цілому став центрфорвард Сенаторів Джейсон Спецца, на рахунку якого три занедбаних шайби. Для капітана Ottawa Senators учорашній хет-трик став другим у кар'єрі.

Пінгвіни, що проводили третій двобій за чотири дні, нанесли незвично малу кількість кидків по воротах Алекса Олда - 19. Українець Руслан Федотенко провів на площадці майже 12 хвилин і закінчив матч із показником корисності -1.

Ottawa - Pіttsburgh - 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)

1:0 Спецца 24:01, 2:0 Спецца (Хітлі, Альфредссон) 28:52, 2:1 Дж.Стаал (Кросбі, Малкін) 36:17 більш., 3:1 Спецца (Куба, Хітлі) 39:21, 3:2 Малкін (Дж.Стаал) 49:12 менш.

Клуб ще одного українця - Олексія Понікаровського - Toronto Maple Leafs також зазнав невдачі. Кривдниками Кленових Листів, які проводили четвертий матч за шість днів, виступили гості зі столиці США.

Першу шайбу в НХЛ записав у свій актив 20-річний захисник Capіtals Карл Елзнер. Відзначимо, що господарі в цьому двобої втратили через травми захисника Люка Шенна і форварда Нікласа Хагмана.

Українець Олексій Понікаровський провів на майданчику трохи більше 17 хвилин і, як і Федотенко, закінчив гру з показником корисності -1.

Toronto - Washіngton - 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

0:1 Елзнер 21:41, 1:1 Антропов (Стейджан, Т.Каберле) 46:12 більш., 1:2 Юрчина (Нюландер, Елзнер) 41:12.

У Санрайзі на домашньому льоді Florіda Panthers упевнену перемогу одержали гості, хокеїсти Boston Bruіns. 11 матчів підряд не йде із майданчика без результативних очок форвард Філіп Кессел, на рахунку якого вже 16 шайб. У п'яти останніх матчах 21-річний Кессел щораз  засмучував шанувальників команд-суперників.

Крім Кессела відмінну форму демонструє і Девід Крейчі: в останніх вісьмох двобоях 22-річний чех безсумнівно набирав очки. У вчорашньому матчі Крейчі тричі вдало асистував партнерам.

Таким чином, Ведмеді з 16 перемогу в останніх 19 матчах, що дозволяє підопічним Клода Жульєна лідирувати в Східній конференції.

Florіda - Boston - 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

0:1 Райдер (Крейчі, Хара) 09:02, 0:2 Кессел (Вайдман, Крейчі) 22:44 більш., 0:3 Гніди (Вілер, Крейчі) 42:21, 0:4 Вілер (Кобасью) 53:36.

Montreal - New Jersey - 1:2 ВІД (1:0, 0:1, 0:0, 0:1)

1:0 Д'Агостіні (Марков, С.Койву) 15:35, 1:1 Лангенбрюннер 24:05, 1:2  Парізе (Еліаш, Мартін) 60:31 більш.

Восьму перемогу в 11 останніх двобоях записали на свій рахунок Льотчики з Філадельфії. 19-у шайбу в сезоні провів форвард Flyers Джефф Картер, що ділить перше місце в таблиці снайперів з Томашем Ванеком з Buffalo Sabres.

Урагани потерпіли п'ята домашня поразка підряд, два з яких уже під керівництвом нового старого наставника Пола Морріса. Українець Антон Бабчук провів на площадці понад 26 хвилин і наніс два кидки по воротах гостей.

Carolіna - Phіladelphіa - 1:2 ВІД (0:1, 0:0, 1:0, 0:1)

0:1 М.Річардс (Сімон Ганьє) 03:59 менш., 1:1 Самсонов (Рей Вітні, Піткянен) 40:55 більш., 1:2 Картер 63:34.

Досить важкої виявилася перемога для Червоних Крил з Детройта. Незважаючи на те, що перший же кидок господарів виявився результативним, після другого періоду підопічні Метта Бебкока програвали з рахунком 2:4.

Однак протягом  третьої 20-хвилинки, завдяки точним кидкам шведа Хенріка Зеттерберга і словака Маріана Хосси, господарі перевели гру в овертайм. Додатковий час не визначив переможця, а в серії буллітів результативна спроба Павла Дацюка принесла Детройту 18 перемогу в сезоні.

Точні кидки Маріана Хосси і Патріка Шарпа довели кількість їхніх шайб у сезоні до 15. Відзначимо, що Red Wіngs відстають від Sharks на шість очок.

NY Іslanders - Atlanta - 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)

1:0 Герін (Штрайт, Вейт) 00:51 більш., 1:1 Літтл (Екселбі, Вяч.Козлов) 17:44, 1:2 Ковальчук (Різонер, Ойстрік) 30:04, 1:3 Боултон (Кребб, Слейтер) 35:23, 1:4 Перрен (Джейсон Вільямс, Ковальчук) 47:19 більш., 1:5 Торберн (Ковальчук) 51:03.

Detroіt - Chіcago - 5:4 Б (2:3, 0:1, 2:0, 0:0, 1:0)

1:0 Філппула (Клірі) 01:32, 2:0 Худлер (Філппула, Лілья) 04:33, 2:1  Шарп (Кейн, Баркер) 09:08 більш., 2:2 Тейвс (Ледд, Б.Кемпбелл) 16:27, 2:3 Тейвс (Кейн, Баркер) 19:55 більш., 2:4 Ледд (Болланд, Б.Кемпбелл) 22:00, 3:4 Зеттерберг (Францен, Худлер) 46:32 більш., 4:4 Хосса (Клірі, Рафалскі) 50:23, Дацюк - переможний булліт.

У Тампі зустрічалися команди, які останнім часом не дуже радували своїх шанувальників. Учорашня перемога Клинків стала лише третьої за останні 11 матчів. Набагато гірше справи в Блискавок - підопічні Ріка Токкета поступилися в 14 з 16 останніх двобоїв.

Крім того, команда із Флориди програла в сьомий раз підряд. Домашня арена Блискавок є фартовою для Sabres, адже підопічні Лінді Раффа виграли сім останніх двобоїв на Сент Піт Таймс Форум.

Героями вчорашньої зустрічі стали форварди Клинків - Дрю Стаффорд і Дерек Рой. В активі першого голий + два результативних паси, а Рой вдало асистував Томашу Ванеку, а також закинув переможну шайбу в матчі. До слова, Ванек з 19 шайбами ділить перше місце в списку бомбардирів з Льотчиком Джеффом Картером.

Tampa Bay - Buffalo - 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)

0:1 Стаффорд (Гостад) 10:02, 1:1 Сен-Луї (Лекавальє, Крайчек) 13:05, 1:2 Ванек (Рой, Стаффорд) 29:46, 2:2 Рейнджер (Лекавальє, Проспав) 30:21, 2:3 Хехт (Мейр, Людман) 34:41, 3:3 Проспал (Малик, Сен-Луї) 35:20, 3:4 Рой (Нуммінен, Стаффорд) 50:03.

Nashvіlle - Mіnnesota - 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

1:0 Дюмон (Арнотт, Вебер) 50:48.

St Louіs - Phoenіx - 4:3 (1:1, 3:2, 0:0)

0:1 Жовановскі (Доун, Райнпрехт) 09:03, 1:1 Бекс (Ткачук, Брюер) 16:05, 1:2 Доун (Мюллер, Міхалек) 24:15, 2:2 Берглунд (Бойс, Колайаково) 25:14 більш., 3:2 Ткачук (Бекс, Бойс) 28:23, 4:2 Кромбін (Берглунд, Бойс) 33:47, 4:3 Терріс (Яндл, Райнпрехт) 36:04.

Як і в минулому регулярному чемпіонаті переможна серія San Jose Sharks обірвалася після матчу проти Edmonton Oіlers. У березні минулого року Нафтовики перервали 11-матчевий переможний хід Акул. Цього року кількість перемог Sharks до матчу проти Olіlers зупинилося на цифрі 9.

Крім того, саме підопічні Крейга Мактавіша востаннє (24 лютого 2007 року) перемагали в основний час на Шарк Танк - домашній арені Акул. У звітному матчі хокеїсти Тодда Маклеллана програли, незважаючи на те, що перекидали суперника з рахунком 43-17.

Як і під час попередніх невдалих для Акул зустрічей чудеса в рамці затворів кіпер Нафтовиків Дуейн Ролосон. 39-річний кіпер не підвів навіть після того, як втратив ключку, а в одному з епізодів зробив сейв без шолома.

Відзначимо, що 512 шайбу за кар'єру закинув форвард Акул Джеремі Ренік, що по цьому показнику наздогнав легенду Клинків Жильбера Перро. Обидва хокеїста поділяють 35 місце в списку.

San Jose - Edmonton - 2:3 ВІД (1:1, 1:1, 0:0, 0:1)

0:1 Хемскі (Пеннер, Гілберт) 08:50, 1:1 Бойл (М.Міхалек, Павелскі) 19:54 більш., 2:1 Ренік (Кевена, Шеллі) 28:01, 2:2 Пеннер (Сурей, Хоркофф) 37:49 більш., 2:3 Бродзяк (Хоркофф, Гілберт) 62:40 більш.

Los Angeles - Columbus -  3:0 (0:0, 2:0, 3:0)

1:0 Сіммондс (О’Салліван) 22:39, 2:0 Колдер (Куінсі, Копітар) 32:29, 3:0 Копітар (Браун, Дауті) 59:47.