Луческу: Гравці моєї команди діяли за обставинами

27 лютого 2009, 09:52
0
3
Луческу виводить Шахтар в 1/8

Головний тренер донецького Шахтаря Мірча Луческу прокоментував результат виїзної гри проти Тоттенхема в рамках 1/16 Кубка УЄФА.

"Ми дуже добре почали гру, - говорить тренер дончан. - У перші 10-15 хвилин ми могли забити гол. Але деяка розслабленість наприкінці атаки Ілсіньо і Вілліана не дозволили нам відкрити рахунок. У підсумку довелося пожертвувати одним з них. На мій погляд, Вілліан знаходив не найоптимальніші варіанти для продовження атаки.

До того ж, поле було дуже слизьке і м'яч не був під його контролем, як це зазвичай буває. Можливо, варто було їх двох замінити після перерви. Спочатку одного, потім другого, щоб були варіанти для посилення гри. Варто зазначити, що добре увійшов у гру Гай. Правда, фізично наші гравці не зовсім адаптувалися до тієї гри, яку запропонували потужні і сильні англійці.

"Мені здається, що не всі були сьогодні зібрані до кінця, - зазначив Луческу. - Атмосфера навколо нинішнього матчу була такою, що здавалося, ніби ми вже до поєдинку забезпечили собі вихід у наступну стадію. Плюс багато говорилося про неосновний складі нашого суперника і таке подібне.

Як і будь-який тренер, я не можу бути до кінця задоволений грою своїх підопічних

Перш за все, ті гравці, які досвідченіші, повинні були розуміти, що будь-яка гра починається з рахунку 0:0. Адже у футболі все можливо. Свої позитивні емоції вони повинні були передати партнерам. На жаль, цього не відбулося".

"Я спеціально залишив той же склад, щоб вони підтвердили свої наміри. Навіть якщо б я щось змінив, то можна було б подумати, що я ставлюся поверхнево до цієї гри. Тому я й поставив той же склад", - підкреслив наставник гірників.

"Було таке рішення задіяти сьогодні тих нападників, які зіграли. - сказав Луческу. - Гладкий дуже добре провів виїзний матч з Барселоною, добре працював на зборах - краще, ніж інші гравці. Але в той же час хотілося подивитися на Морено. За нього були заплачені великі гроші, і якщо його не перевірити зараз, то в чемпіонаті України його не оцінити.

В принципі, всі чотири нападники заслуговували сьогодні зіграти. Але ми обрали цих двох. В інших іграх залучимо інших гравців. Але зовсім не означає, що якщо форвард забив гол, то наступні ігри він повинен грати. Я задоволений сьогодні виходом Морено, він дуже добре увійшов у гру".

"Гравці моєї команди діяли за обставинами, в першому таймі Шахтар грав більш гостро, ніж суперник, а в останні п'ятнадцять хвилин матчу хлопці створили кілька дуже хороших контратак, але, на жаль, не змогли реалізувати вигідні можливості в забитий гол, - каже Луческу. - Можливо, я не до кінця зумів навіяти своїм підопічним, що рахунок 2:0 на нашу користь у донецької зустрічі ще нічого не означає.

Гравці моєї команди діяли за обставинами

Взагалі, я вважаю подібний результат у першому матчі досить небезпечним для команди, яка його досягла. Це може призвести до часткової втрати концентрації. Часом легше грати другий матч після перемоги в першому з рахунком 1:0 або взагалі після нульової нічиєї. Після того як Тоттенхем забив, вони могли переламати хід матчу".

"Зрозуміло, як і будь-який тренер, я не можу бути до кінця задоволений грою своїх підопічних, - зазначив наставник донецької команди. - У складі Шахтаря чимало молодих футболістів. Без перебільшення, усі вони талановиті, але, тим не менше, хлопцям є ще над чим працювати.

Наприклад, наші бразильці сьогодні зіткнулися з жорстким британським футболом, і в деяких епізодах переглядалося, що, можливо, гравці ще не до кінця адаптувалися до європейського футболу. Хоча коли ці хлопці з м'ячем, їх майстерність видно неозброєним оком. Критика доречна завжди, але не будемо забувати, що це був лише другий матч команди в цьому році".
За матеріалами: ФК Шахтер (Донецк)