Кубок Стенлі: Детройт у кроці від перемоги

7 червня 2009, 09:44
0
5

У ніч на неділю, 7 червня, в NHL відбувся п'ятий матч фінальної серії Кубка Стенлі.

Власникові Кубка Стенлі залишився один крок до повторення торішнього успіху, завоювання п'ятого трофея за 12 років і 12-го в історії. У п'ятому матчі фіналу-реваншу з Пінгвінз детройтці розібрали суперника за період. У числі найкращих гравців матчу - Хенрік Зеттерберг, Павло Дацюк і Кріс Осгуд.

Детройт добірно розправився з молодою шпаною, що на своєму майданчику відігралася за дві гостьових поразки на старті серії. У третій зустрічі Ред Вінгз виглядали затяжко, у четвертій - слабенько. За власним визнанням гравців команди Майка Бебкока, два дні тому на них непід'ємним вантажем лягла втома. Потрібний був перепочинок. На рідний лід Джо Луїс Арени, на якій для лякання суперника як завжди полетіли тушки восьминогів, Крила вийшли якщо й не помолоділими, то посвіжілими точно. Причому з тим, кого їм так не вистачало. З Дацюком.

Росіянин не грав з 19 травня, із другого матчу фіналу Західної конференції проти Чикаго. У ньому найкращий форвард ліги оборонного плану й претендент на звання найціннішого хокеїста регулярного чемпіонату невдало підставився під кидок, після чого заліковував ногу.

Простій протривав сім зустрічей, хоча міг обірватися саме  в другому поєдинку в Піттсбурзі. Однак тоді Дацюка після передматчової розминки в складі не виявилося. Цього разу Бебкок не тільки пообіцяв випустити нападаючого, але й зробив це. Тягнути з поверненням одного із ключових елементів команди ніхто більше не збирався.

Гості спробували приголомшити своїм стартовим натиском. Пінгвінз летіли вперед жваво, нехай реально небезпечних моментів у воріт Осгуда не було. Все швидко змінилося після першого голу Детройта. Переворот улаштували Дацюк і Клірі. Росіянин вливався в гру в декількох зв’язках, встиг зійтися і з Кросбі, і з Малкіним, а коли розкатався, у протистоянні з Гончаром видав партнерові чудовий пас уздовж синьої лінії. Клірі кинув між ніг Орпіку й розпечатав Флері.

Після цього повна й беззаперечнаа перевага належала Крилам. У Пінгвінів і виділити нікого не вийде. Знову пропав Кросбі, що вийшов з тіні в четвертому матчі. Але до того, що капітан чорно-золотих наглухо прикритий, уже звикли. Що сумніше - розчинився й головний Піттсбургський претендент на звання найціннішого гравцеві не тільки регулярного чемпіонату, але й плей-офф Малкін. Постарався Дацюк. Так що підбадьорити гостей було рішуче нікому.

У другому періоді господарі методично карали суперника за брутальність. Гості вилучалися, пропускали, знову вилучалися, знову пропускали. У підсумку всі питання з результатом були зняті достроково. З капітуляцією Флері після п'ятої пробоїни. Його змінникові Гарону вдалося кілька разів виручити команду й пережити тривалу облогу в форматі три на п'ять. Але на той час детройтці більше думали про естетику, ніж про ефективність нападу.

Винос гостей у другій 20-хвилинці почався з ефектної атаки за участю Осгуда, Хосси й Філппули.

Воротар, що в 15-те зіграв у плей-офф на нуль, підібрав шайбу за своїми воротами, викинув її в середню зону колишньому форвардові Піттсбурга, а той від правого борта підключив партнера. Захисники за Філппулою не встежили, а Малкін уже після голу ще й у Флері влетів. Формальне узяття воріт відбулося в рівних складах, хоча Кунітц, покараний за атаку Осгуда ще в першому періоді, тільки-но встиг вискочити з лави штрафників.

Далі Детройт поставив реалізацію зайвого на потік. Гончар вибив ключку в Дацюка, Кронвалл забив після виїзду на п'ятачок при потуранні трьох суперників. Малкін з виставленим ліктем вбив у борт Францена, Дацюк виграв вкидання, одержав зворотний пас від Лідстрема й витонченим перекладом зліва на право вивів на завершення Рафальскі. Голкіпер гостей був прикритий і виручити не зміг. А коли Кунітц влаштував побиття Хелма із запиханням його у свої ворота, Гудлер організував гол Зеттербергу.

Ден Білсма зняв із гри Флері, а Кросбі не знайшов нічого кращого, як покласти початок нової серії вилучень. Капітан спробував забити Осгуду з гострого кута, воротар шайбу нервово накрив,біля його воріт спалахнула бійка. Сутичку розняли без виписування штрафів, але відразу ж після рекламної паузи Кросбі ключкою скосив у центрі майданчика Зеттерберга.

Тут судді його й покарали. Слідом Тальбо поставив Дацюку підніжку, так що Пінгвінз 1.40 грали втрьох. Точно після цієї меншості почалася перерва, перед якою Кросбі ще довго про щось жалібно розповідав арбітрам.

У заключному періоді найкращий бомбардир плей-офф Малкін (35 очок) одержав ще два із сумарних дев'яти за матч малих штрафів своєї команди. Його одноклубник Адамс, а потім ще Кук з Тальбо й детройтець Лебда заробили по 10 хвилин.

Мстиві пориви суперника при цьому не заважали Дацюку продовжувати набирати ігрові оберти, роздавати гарні передачі й чітко відпрацьовувати в захисті. Павло повернувся, а з ним і без нього Детройт помітно відрізняється. Матч місцева публіка закінчила скандуванням ім'я росіянина і вимоги Ми хочемо Кубок.

Місто двигунів завмерло у передчутті свята. А в команди Білсми є два дні на відновлення й підготовку до гри на своєї Меллон Арені. Як і рік тому, шостий матч у Піттсбурзі може стати у фіналі останнім.

Детройт - Піттсбург - 5:0 (1:0, 4:0, 0:0)

1:0 - 13.32 Клірі (Дацюк, Рафалскі), 2:0 - 21.44 Філпулла (Госса, Осгуд), 3:0 - 26.11 Крунвалль (Франзен, Зеттерберг), ГБ, 4:0 - 28.26 Рафалскі (Дацюк, Лідстрем), ГБ, 5:0 - 35.40 Зеттерберг (Гудлер, Самеульссон), ГБ

Рахунок у серії: 3-2

За матеріалами: Спорт-Экспресс