0
3
Федерер обіграв Содерлінга

Швейцарець Роджер Федерер вийшов у чвертьфінал Вімблдонського турніру.

У матчі четвертого кола другій ракетці світу 27-річному Федереру протистояв шведський тенісист Робін Содерлінг, посіяний тут під 13-м номером.

Раніше тенісисти зустрічалися між собою 10 разів, і на рахунку Содерлінга поки не було жодної перемоги. Остання зустріч між двома тенісистами відбулася у фіналі Відкритої першості Франції-2009, тоді, нагадаємо, Федерер переграв Содерлінга з рахунком - 6:1, 7:6 (1), 6:4.

У стартовій партії матчу швейцарець спокійно брав гейми на своїй подачі, і не дозволив Содерлінгу заробити жодного брейк-пойнту, причому за весь сет Робін зміг виграти лише 6 очок на прийомі. Однак за рахунок упевненої гри на своїй подачі до пори до часу шведові вдавалося зберігати рівність у рахунок.

Розв'язка партії наступила в дев'ятому геймі - Роджер нарешті зміг зробити брейк, після чого спокійно подав на сет - 6:4. До речі, швейцарець у стартовій партії у відмінності від свого суперника діяв практично безпомилково - усього 3 невимушені помилки проти відразу 2 подвійних і 9 невимушених у Содерлінга, при цьому кількість активно виграних м'ячів у тенісистів була приблизно рівною - 10 у Федерера й 8 у Содерлінга.

У другій партії йшла абсолютно рівна боротьба й жодному з тенісистів не вдалося не те що зробити брейк, але й заробити хоча б один брейк-пойнт. У підсумку справа дійшла до тай-брейка, на якому у вирішальний момент Роджер діяв більш зібрано - 7:6 (5). Взагалі ж у другій партії обидва тенісисти просто блискуче діяли на своїй подачі - Робін виграв 100% м'ячів на своїй першій подачі й зміг зробити 6 ейсів, Федереру вдалося взяти 96% при все тих же 6 ейсах.

З першою ж нагодою Содерлінг виходив до сітки, де зміг виграти 8 з 12 м'ячів, Федерер - 2 з 3.

Третя партія матчу розвивалася за тим же сценарієм, що й друга. Ні Содерлінг, ні Федерер не змогли заробити жодного брейк-пойнту й протягом усього сету спокійно брали свою подачу.

На рахунку Содерлінга було більше віннерсів - проти Федерера, але швейцарець припустився лише 1 невимушеної помилки. В укороченій партії Содерлінг повів з міні-брейком - 5-4, але Федерер взяв дві підряд подачі шведа, а потім з першого ж матчболу завершив зустріч на свою користь - 7:6 (5).

Залишається додати, що в підсумку цей матч тривала 1 година 59 хвилин. Федерер у цілому  зробив 23 ейси, 34 віннерси й допустив лише 8 невимушених помилок. Содерлінг, у свою чергу, настріляв 16 ейсів і 38 активно-виграних м'ячів, але при цьому припустився 3 подвійних і 25 невимушених помилок.

У чвертьфіналі змагань Федереру доведеться помірятися силами з переможцем матчу між іспанцем Фернандо Вердаско й хорватом Іво Карловичем.

За матеріалами: GoTennis.ru