Шахтар переміг Базель і виграв Uhrenсup

9 липня 2009, 09:39
0
5

Поступившись у першому матчі Янг Бойз з рахунком 1:2, донеччани поставили себе в дещо скрутне становище. Якщо б у той же день Панатінаікос виграв у Базеля, або навіть зіграв внічию, він би знімав всі питання про переможця змагань. Однак верх взяв Базель - 2:0. давши, тим самим, нам шанс на загальний успіх.

Перед останнім ігровим днем у трьох команд - Базеля, Янг Бойз і Панатінаікос - було по 3 очки. У Шахтаря - 0. Український клуб влаштовувала перемога мінімум у два м'ячі. Оскільки регламент Кубка вимагав, у випадку рівності очок, в першу чергу дивитися на різницю забитих і пропущених голів.

Донеччани домінували всю гру, з першої до останньої секунди. Ще у першому таймі гол, та й не один, мав засмутити гравців Базеля. Селезньов, Гладкий, Кастільйо, Полянський наносили удар за ударом, але м'яч відмовлявся летіти у ворота. При цьому швейцарці нічого виразного біля наших воріт створити не змогли. Не виключено, що в думках вони тримали нічийний варіант, який цілком їх влаштовує.

На другу половину зустрічі Мірча Луческу залишив на полі Срну, Чижова та Чигринського, додавши до них весь бразильський креатив Шахтаря і умовного новачка Агахова. Гірники стали поступово рвати суперника на шматки, правда, забити перший м'яч вдалося лише на 57-й хвилині. Зате гол вийшов на рівні шедевра. Чигринський виконав штрафний метрів із 30-и і від штанги запустив снаряд у сітку Коломбо.

На 63-й хвилині Фернандіньйо дав філігранний пас Агахову, а той забив свій другий на цьому турнірі м'яч. Він вийшов один на один з голкіпером і перекинули через того м'яч. Цей рахунок вже був достатній для перемоги в Кубку.

Через дві хвилини бронзовим призерам швейцарського першості знову довелося починати з центру поля. Гюбшман з лівого флангу знайшов пасом Агахова, той у штрафному обіграв пару захисників і викотив м'яч під удар Жадсона. Бразилець розстріляв ворота Базеля і зменшив їхні шанси на успіх якщо й не до нуля, то до близької до нього величини. Матч догравали під зливою. Поєдинок завершився з рахунком 3:0 на користь українського клубу.
За матеріалами: ФК Шахтер (Донецк)