Євробаскет-2009: Французи виривають перемогу в Росії

9 вересня 2009, 18:22
0
8

У середу, 9 вересня, у Гданську в одному із центральних поєдинків третього дня Чемпіонату Європи з баскетболу зійшлися фаворити групи В - збірні Франції та Росії.

Євробаскет-2009

Група В. Третій тур

Росія - Франція - 64:69 (17:15, 18:19, 16:18, 13:17)

Р: Биков - 2+2 підбори, Маккарті - 13+2 підбори, Моня - 2 підбори, Зозулін - 6+3 передачі +1 підбір, Мозгов - 8+5 підборів+5 блок-шотів - старт, Фрідзон - 11+1 підбір, Понкрашов - 7+4 підбори 8 передач, Воронцевіч – 5+1 підбір, Курбанов - 12+4 підбори

Ф: Паркер - 17+3 підбори +4 передачі, Флоран П’єтрус – 1+3 підбори 3 передачі, Батум - 1 підбір, Діао - 19+7 підборів +7 передач, Туріаф - 18+14 підборів - старт, Траоре-2 , де Коло – 7+1 підбір, Жанно - 3, Коффі – 2+3 підбори

На старті команди запропонували одна одній відкритий баскетбол, обмінявшись швидкими влученнями, проте згодом росіяни осідлали свій улюблений захисний кінець, наставивши мухобійок Тоні Паркеру, який усю першу чверть намагався прорватися у трисекундну зону. У ці хвилини найкращим на майданчику у французів був Ронні Туріаф, який забив кілька середніх кидків, а також розкішний данк. Росіяни відповіли точними далекими у виконанні Келлі Маккарті (8 очок - 2 дальні і 1 середній).

За три хвилини до сирени Маккарті отримав пошкодження після зіткнення під кільцем французів і був змушений залишити майданчик. За його відсутності росіяни, зусиллями Олексія Зозуліна, Нікіти Курбанова і Тимофія Мозгова (4 блок-шоти у першій половині) зуміли вийти вперед і піти на перерву лідерами - 17:15.

Друга чверть розпочалася з бадьорого ривка підопічних Девіда Блатта, які повели +5 (забивали Курбанов і Фрідзон). А далі почалися гойдалки - французи без Тоні Паркера на паркеті отямилися, налагодивши командну взаємодію. За три з половиною хвилини до великої перерви Борис Діао зрівнює рахунок, забивши з гри і реалізувавши бонусний штрафний - 30:30. На перерву команди пішли за рахунку 35:34 на користь збірної Росії.

У третій чверті Французи спробували наростити темп, однак значна частина їхніх кидків не досягала мети, тоді як росіяни, зусиллями Маккарті, який повернувся, і Понкрашова, почали набирати очки і йти у відрив - 44:37 за шість хвилин до сирени. Французів почав рятувати Паркер, який забив один за одним два дальні - 47:43 і росіяни занервували, почавши помилятися на підборі.

Як підсумок - за 3:40 до сирени Борис Діао зрівнює рахунок (and one) - 47:47. Кінцівка третьої чверті пройшла під знаком вже улюблених для колективів гойдалок.

Із них же стартувала і четверта десятихвилинка - Батум і Фрідзон обмінялися трійки - 555:55, а потім слово взяв Борис Діао. Універсал з Шарлотт Бобкетс поспіль реалізував вісім очок для своєї команди, позначивши фінальний ривок, до якого росіяни, як виявилося, були не готові.