Честь шахової корони. Ананд і Гельфанд видали п'яту нічию поспіль

0
290
Честь шахової корони. Ананд і Гельфанд видали п яту нічию поспіль
Ананд не зміг перемогти

У Москві відбулася п'ята партія матчу за звання чемпіонату світу з шахів між Вішванатаном Анандом та Борисом Гельфандом.

Як і попередні чотири партії, ця також завершилася нічиєю.

Суперники підписали мирну угоду після 27-го ходу білих, якими грав чемпіон світу Ананд.

Рахунок у матчі: 2,5 на 2,5. Усього в матчі заплановані 12 партій.

З контролем часу 2 години на перші 40 ходів, 1 година на наступні 20 ходів і потім 15 хвилин до кінця партії з додаванням 30 секунд на кожен хід, починаючи з 61-го.

Якщо матч закінчиться внічию 6:6, то будуть проведені 4 додаткові партії з контролем 25 хвилин + 10 секунд на хід. Якщо рахунок залишається рівним, то грається матч із 2 партій із контролем 5 хвилин + 3 секунди на хід.

У випадку нічиєї грається інший матч із 2 партій. Якщо переможець не визначається після 5 таких матчів, грається одна партія раптової смерті, у якій той, хто грає білими, отримує 5 хвилин, той, хто грає чорними, - 4 хвилини. Після 60-го ходу обидва гравці отримують додаткові 3 секунди на хід.

У випадку нічиєї той, хто грає чорними, оголошується переможцем.