Сьогодні виповнюється 60 років з дня завершення першого Чемпіонату Формули-1

3 вересня 2010, 15:57
0
24
Фаріна виграв перший Чемпіонат Формули-1

У п'ятницю, 3 вересня, виповнюється 60 років з дня, коли був названий перший Чемпіон світу у Формулі-1.

Перша гонка Чемпіонату Формули-1 відбулася 13 травня 1950 року в британському Сільверстоуні. На старт вийшли 23 пілоти з 17 команд. Перемогу в першому Гран-прі отримав 43-річний італієць Ніно Фаріна з команди Альфа Ромео, який надалі і став першим Чемпіоном Королівських перегонів.

Вирішальна гонка відбулася 3 вересня у Монці. Титул між собою повинні були розіграти Фаріна і його партнер по команді аргентинець Хуан-Мануель Фанхіо. Кваліфікацію виграв Фанхіо.

Питання про Чемпіона залишалося відкритим до 24 кола, поки на машині Фанхіо не відмовила коробка передач. Аргентинець дочекався піт-стопа сокомандника П'єро Таруффі і, зайнявши місце в його машині, кинувся в погоню за Фаріно (у ті роки заміна гонщика не заборонялася правилами). Але через кілька кіл Фанхіо знову змушений був зійти з траси через поломку мотора.

У результаті Фаріна разом з перемогою в італійському Гран-прі став першим Чемпіоном світу у Формулі-1.

За матеріалами: Сегодня Спорт