iSport.ua,  27 серпня 2016, 16:07
0
141
Ніко Росберг

Гонщик Мерседес Ніко Росберг показав найкращий час у кваліфікації на трасі "Спа-Франкоршам".

Перед стартом кваліфікації стало відомо про те, що пілот Хаас Естебан Гутьєррес втратить п'ять місць на стартовій решітці завтрашньої гонки через небезпечне блокування Паскаля Верляйна на прямій у третьому тренуванні. Про інші штрафи гонщиків ми розповідали в першій і другій сесії вільних заїздів.

Як завжди, починаємо з першого сегмента кваліфікації, в якому було на що подивитися і за ким постежити. Що цікаво, Росберг своє перше швидке коло поставив на гумі Soft. Також кілька кіл були анульовані через занадто широкі виїзди за межі траси в повороті "Червона вода", в тому числі Насра і Магнуссена. Найобразливіша ситуація виникла у Фернандо Алонсо, якому поставили оновлений шостий мотор Honda перед третім тренуванням, але, як виявилося, і він підвів на колі виїзду з піт-лейн.

Таким чином, з останнього ряду стартової решітки будуть стартувати два колишніх партнери по команді: Фернандо Алонсо на Макларені і Льюїс Хемілтон на Мерседесі. Можливо, іспанець і британець будуть стартувати з піт-лейн, щоб уникнути неприємних інцидентів у першій шпильці. 19-е і 20-е місця у кваліфікації зайняли Данило Квят на Торо Россо і Маркус Еріксон із Заубера. Як бачимо, у росіянина, як і раніше, проблеми, але варто відзначити, що у Скудерії торішні двигуни Феррарі, з якими зараз дуже складно боротися з іншими командами. 17-й і 18-й результати показали Феліпе Наср на Заубері і дебютант Формули-1 у складі Манор - 19-річний француз Естебан Вікон.

У другому сегменті Росберг, Ріккардо, Феттель і Райкконен поставили перші швидкі кола на гумі Soft, що принесе додаткову інтригу в завтрашній гонці, оскільки вони можуть стартувати в гонці саме на шинах Soft, щоб зробити свій перший відрізок більшим, адже шини SuperSoft у Спа дуже швидко зношуються і довго на них не протриматися.

15-е і 16-е місця у кваліфікації зайняли Карлос Сайнс на Торо Россо і Паскаль Верляйн. Відзначимо, що у Паскаля просто не було свіжих шин, щоб поборотися в другому сегменті. Також у третій сегмент не потрапили обидва гонщики Хаас і обидва пілоти команди Рено. До того ж Гутьєррес показав 13-ий час, але у нього п'ять штрафних позицій.

У третьому сегменті боротьба тривала до останніх секунд, але, як і передбачалося, Ніко Росберг завоював черговий поул, який став 28-м у кар'єрі і шостим у нинішньому сезоні. Час найкращого кола кваліфікації становить 1.46,744. Разом із ним з першого ряду стартуватиме молодий голландець із Ред Булл Макс Ферстаппен, який поступився німцеві всього лише одну десяту секунди.

На третьому і четвертому місцях розташувалися обидва пілоти Феррарі Кімі Райкконен і Себастьян Феттель. Слідом за ним розташувався ще один гонщик Ред Булл Даніель Ріккардо.

На шостому і сьомому місцях будуть стартувати обидві Форс Індії - Серхіо Перес і Ніко Хюлкенберг. Позаду них на стартовій решітці місця займуть Валттері Боттас, Дженсон Баттон і Феліпе Масса.