Газета.Ru: Україна - Шевченко = поразка

Газета.Ru, 9 жовтня 2006, 07:40
0
2

Збірна Італії здобула першу перемогу в відбірковому турнірі Євро-2008. У Римі італійці з рахунком 2:0 перемогли команду України, що виступала без Андрія Шевченка, пише Сергій Андрєєв, Газета.Ru, РФ.

Зігравши два матчі, українці в групі В займають лише п’яте місце, поступаючись не тільки фіналістам останньої світової першості Італії і Франції, але і ще і Шотландії з Литвою. При цьому в суботу збірна Франції програла в Глазго.

Головний тренер збірної Італії Роберто Донадоні прекрасно розумів, що після двох поспіль фіаско - поразки від Франції і нічиєї з Литвою - перемога італійської збірної над Україною необхідне як повітря. Тому і здивував молодий фахівець обраним ним складом на матч. Вперше, Донадоні вирішив зробити ставку на трьох форвардів - Луку Тоні, Алесандро дель Пьєро і Вінченцо Яквінту. По-друге, Марко Матерацці, який  відбув дискваліфікацію за сутичку з Зінедіном Зіданом у фіналі чемпіонату світу зайняв місце в центрі захисту. У результаті таких рішень Донадоні в запасі залишилися незамінні, здавалося, Алессандро Неста і Мауро Камонарезі.

Що ж стосується Олега Блохіна, то йому через хворобу Андрія Шевченка довелося вирішувати дуже важке завдання: ким замінити свого лідера? У підсумку в атаці в збірної України вийшли два інших Андрій - Воронін і Воробей.

У лінії захисту грали Єзерский, Шершун, Русол і Несмачний, роль опорних півзахисників виконували Тимощук і Шелаєв, на флангах розташувалися Гусєв і Назаренко. Місце у воротах зайняв Олександр Шовковський.

І вже на шостій хвилині футболісти в жовтій формі створили перший голевий момент біля воріт Джанлуіджиі Буфона, коли після вирішального пасу Воробея, з десяти метрів бив Олег Гусєв, однак італійський воротар прикривав ближній кут і відбив удар. Але це був лише епізод. Італійці відразу ж заволоділи м’ячем, і біля воріт Шовковського раз за разом загорялася пожежа. Особливо після навісів із флангів, коли на стандартні положення в чужу штрафну ходив Матерацці. А на 16-й хвилині лише Русол ціною невеликої травми перешкодив Дель Пьєро послати м’яч у сітку після навісу Андреа Пірло. А через п’ять хвилин Дель Пьєро промахнувся з 12 метрів, коли м’яч йому хитро закинув той же Пірло. На 30-й хвилині блиснув майстерністю Шовковський, який відбив удар в притик Тоні. У кінцівці тайму Тоні пропустив ще один момент, коли, поквапившись, без перешкод пробив з лінії штрафної прямо над поперечиною.

З огляду на, що у чвертьфінальному матчі чемпіонату світу Італія вже в самому дебюті відкрила рахунок завдяки голу Джанлукі Дзамброти, результат першого тайму був для української збірної підбадьорюючим. Після перерви італійці продовжували давити,  однак знову перший шанс мали гості: на 55-й хвилині Тимощук потужно пробив зі штрафного, і Буфон із перевів м’яч на кутовий. А через п’ять хвилин Олег Блохін випустив на лівий фланг Максима Калініченка.

Після виходу московського спартаківця українські футболісти додали атакуючих дій, але при цьому... пропустили гол. Андрій Русол у своєму штрафному неласкаво обійшовся з Тоні, і Масімо Одо реалізував пенальті. Гості не здавалися, і ось уже Буфон врятував свою команду після несподіваного далекого удару Вороніна. І відразу Блохін кидає в бій Артема Мілевського. Але і цей крок українцям не допоміг. На 79-й хвилині після довгого пасу Ді Натале Лука Тоні приголомшливим ударом з лінії послав штрафний м’яч у верхній кут воріт Шовковського. Через пару хвилин Ді Натале і Тоні розіграли відмінну двоходовку у швидкій комбінації, і Шовсковський чудом виручив команду від третього голу. Був шанс і в України, але удар Калініченка зі штрафного відбив Буфон.