Газета.Ru: Чернат забив Черне

Корреспондент.net, 22 листопада 2006, 09:26
0
5

Київське "Динамо" зіграло в нічию в гостьовому матчі Ліги чемпіонів з "Стяуа" і втратило всі шанси на вихід у Кубок УЄФА. На результат зустрічі вплинув чеський арбітр Яра, який не зарахував два голи киян, пише Микола Подорванюк, Газета.Ru, РФ.

Як не жаль визнавати, київське "Динамо" у нинішньому розіграші Ліги чемпіонів є одним з аутсайдерів. За перші чотири матчі титулований клуб з столиці України не те, що жодного разу не виграв, а взагалі не набрав жодного балу. При цьому різниця м’ячів у "Динамо" після четвертого туру виглядала просто жахливою: 2-13. До "рекорду" московського "Спартака", який декілька років тому програв усі шість матчів групового етапу Ліги чемпіонів з різницею 1-18, киянам залишився не так вже і далеко.

У п’ятому турі "Динамо" на виїзді грало з бухарестським "Стяуа". Матчем саме з цією командою кияни починали свій турнірний шлях у нинішній Лізі. Великою поразкою з рахунком 1:4 динамівці немов задали тон своєму виступу в цьому турнірі. У підсумку перед п’ятим туром кияни втратили всі шанси на вихід у плей-офф Ліги чемпіонів, і єдине, що вони можуть ще тут досягти, це третє місце в групі, що дасть їм можливість зіграти наступної весни в 1/16 фіналу Кубку УЄФА.

Головним і, по суті, єдиним суперником "Динамо" у боротьбі за вихід у Кубок УЄФА було саме "Стяуа". Румуни набрали тільки 3 бали, і сталося це саме за рахунок перемоги "Стяуа" у Києві. Перші ж два місця в групі E займуть, мабуть, французький "Ліон" і іспанський "Реал" з Мадрида. Для того, щоб зберегти шанси на вихід у Кубок УЄФА, киянам потрібна була в зустрічі з "Стяуа" тільки перемога.

Матч почався у швидкому темпі, причому зовсім не відчувалося, що кияни грають на чужому полі, вони  пішли в атаку. Але перший небезпечний момент у матчі створили господарі - Діке намагався пробитися з 11-метрової поділки , але йому перешкодив Родріго. Румун намагався довести, що гравець "Динамо" зіграв рукою, але арбітр не повірив румунському футболісту.

Відразу пішла небезпечна атака гостей. Спочатку Гусєв зробив гострий простріл із правого флангу, на який ніхто не відгукнувся. Потім пішла небезпечна подача кутового у виконанні Белькевича, після якої Юссуф бив практично в упор у ближній кут воріт - промахнувся.

Через хвилину Теро зустрівся один на один із Шовковським, але послав м’яч повз ворота, що відбулося  завдяки тому, що голкіпер "Динамо" вчасно вийшов з "рамки".

Потім господарі все-таки змогли перехопити ініціативу, але це так і не відбилося на рахунку. У грі захисників "Динамо" відчувалася якась нервозність, але або вони, або голкіпер Шовковський незмінно вибивали м’яч з штрафного після всіх численних подач у виконанні суперника.

У результаті через декілька секунд після невдало виконаного румунами з правого флангу штрафного кияни пішли в атаку і змусили суперників порушити правила. Виконати штрафний удар викликався румунський легіонер "Динамо" Чернат. Пішла, здавалося б, подача, але м’яч, нікого не зачепивши, пролетів точно в лівий нижній кут воріт "Стяуа", який захищав Черня.

Румунські футболісти виявилися в такому шоці від пропущеного гола, що, здавалося, вони реально не знають, як їм бути в такій ситуації. У підсумку протягом десяти хвилин після голу господарі тільки і робили, що грубо збивали своїх суперників, і при цьому вболівальники "Стяуа" невдоволено гуділи, думаючи, що це арбітр підсужує киянам, які симулюють.

У підсумку до кінця першого тайму рахунок так і залишився без змін. Єдиний небезпечний момент біля  воріт киян був на 37-ій хвилині, коли Опріце виходив один на один із Шовковським, але український голкіпер відвів загрозу. На перерву команди пішли під незадоволений гул трибун.

Відразу після початку другого тайму кияни забили гол.

Спочатку головний суддя матчу його зарахував. Але після консультацій з лайнсменом він скасував взяття воріт - справа в тому, що голу передувала небезпечна гра Клебера проти Гояна в центрі штрафного.

Кияни не стали сперечатися з арбітром, і таки домолися свого так, щоб суддя не зміг причепитися. У зв’язку з цим з метою посилення атаки на поле вийшов Артем Мілевський, який активно включився в боротьбу. Однак чеський суддя Яра придирався  до гри киян, причому ще два рази.

Спочатку суддя вирішив не зарахувати, що проти Мілевського було порушено правила. У підсумку м’яч прийшов до Діке, який  знаходився на лінії штрафного. Румунський футболіст усе  зробив дуже гарно: фінтом обдурив Родріго і, побачивши, що Шовковський знаходиться біля правої штанги, красивим ударом направив м’яч у ліву дев’ятку. Так рахунок став рівним - 1:1.

А на 76-ій хвилині Чернат пробив зі штрафного, м’яч відскочив від стінки до Шацьких, той пробив і забив гол. Але бічний суддя раніше підняв прапорець, фіксуючи, що Родріго, який абсолютно не заважав воротарю, знаходиться в положенні "поза грою". Цього вистачило, щоб чеський суддя не зарахував другий гол "Динамо" у цій зустрічі.

Кияни з усіх сил намагалися забити ще, але більше їм цього зробити не вдалося. У підсумку зустріч, online-трансляцію якої вела "Газета.Ru", завершилася внічию - 1:1 - і це означає, що кияни не піднімуться вище четвертого місці в групі, а єврокубковий сезон для них завершиться домашнім матчем 6-го туру групового етапу Ліги чемпіонів проти мадридського "Реала".