Італієць Мірко Бортолотті став чемпіоном Формули-2

2 жовтня 2011, 20:47
💬 0
👁 5

Італієць Мірко Бортолотті завоював чемпіонський титул в молодіжній Формулі-2.

Гонщик виграв цю першість достроково, за один етап до кінця сезону довівши свій відрив від Крістофера Занелли до 73 очок. В якості призу за перемогу Бортолотті отримає право протестувати болід команди Williams Формули-1.

Бортолотті почав недільну гонку в Монці з поул-позиції, але на старті пропустив вперед Рамона Пінейро. До третього кола новоявлений чемпіон обігнав іспанця і надалі не упускав лідерства. Сам Пінейро залишився другим, а на третьому рядку фінішував Мікі Монрас.

Четвертим картатий прапор побачив Алекс Брандл, який на десять секунд випередив новачка Формули-2 Лучано Бакета. Основний суперник Бортолотті в боротьбі за чемпіонський титул Крістофер Занелла прорвався з 11-го стартового місця на шосте, але цього все одно не вистачило для збереження математичних шансів на підсумкову перемогу.

Сьомий рядок у підсумковому протоколі дісталася британцеві Джеку Кларку, а голландець Кельвін Снукс замкнув першу вісімку. Росіянин Максим Снєгірьов зійшов з дистанції на 13-му колі. Переможець суботнього заїзду в Монці Міхай Марінеску також не дістався до фінішу.

Уродженець міста Трієнт Мірко Бортолотті почав автоспортивну кар'єру в 2005 році в зимовій Формулі-Renault 2.0. У 2008 році пілот став чемпіоном італійської Формули-3, після чого перейшов до Формули-2. Зайнявши четверте місце в дебютному сезоні, Бортолотті переключився на молодіжну першість GP3: торішній чемпіонат 21-річний гонщик завершив на 11-й позиції в загальному заліку. У 2011 році Мірко повернувся в Формулу-2 і виграв титул.

Заключний етап молодіжної першості Формули-2 відбудеться 29-30 жовтня в іспанській Барселоні.