Замбія вперше в історії стала чемпіоном Африки

13 лютого 2012, 00:29
💬 0
👁 89

У неділю, 12 лютого, завершився черговий Кубок Африканських націй. У фінальному матчі збірна Замбії сенсаційно в серії пенальті перемогла зоряний Кот-д`Івуар.

Кубок Африки - 2012. Фінал

Замбія - Кот-д `Івуар - 0:0

Попередження: Тіоте (65); Бамба (67)

На 71-шій хвилині Дрогба не реалізував пенальті (схибив)

Лібревіль, Стад д'Ангондже. Початок матчу: 21:30

Арбітр: Бадар Діатта (Сенегал)

Замбія: Мвіньї - Нкаусу, Хімунде, Мусонда (Муленга, 13, Ф.Катонго, 78), Сунзу - Калабі, Чанса, Сінкай, Лунгу - Маюка, К. Катонгі

Кот-д `Івуар: Баррі - Коло Туре, Бамба, Тьєне, Зокора (Я Конан, 78), Госс, Тіоте, Яя Туре (Боні, 88), Жервіньо, Калу (Граделю, 65), Дрогба

18-тий - ГОООООЛ!!! Сунзу приносить Замбії перший Кубок Африки! Найзірковіша збірна Чорного континенту - Кот-д `Івуар - знову залишається ні з чим!

17-тий - Жервіньо маже! Знову вище!

16-тий - Ну як же так! Калабі б'є вище воріт!

15-тий - Немає голу! Коло Туре не зумів переграти Мвіньї!!

14-тий - ГОЛ! Ох і нерви! Лунгу розвів м'яч і Баррі по різних кутах! 7:7!

13-тий - ГОЛ! Я Конан б'є у верхній кут! 7:6!

12-тий - ГОЛ! Сінкай відповідає ударом у праву дев'ятку! 6:6! Гра до першого промаху!

11-тий - ГОЛ! Тьєне б'є в ліву дев'ятку!

10-тий - ГОЛ! Воротар Замбії Мвіньї обдурив воротаря Кот-д `Івуар Баррі! 5:5!

9-тий - ГОЛ! Дрогба в цей раз не помиляється!

8-мий - ГОЛ! Фелікс Катонгі точний! Баррі вгадав, але не дотягнувся! 4:4!

7-мий - ГОЛ! Граделю знову обманює Мвіньї!

6-тий - ГОЛ! Чанса не промахується!

5-тий - ГОЛ! Бамба з другої спроби реалізує. Перший удар Мвіньї відбив, але вийшов з воріт завчасно!

4-тий - ГОЛ! Баррі ледь не врятував, але Маюка пробив занадто сильно для воротаря!

3-тій - ГОЛ! Боні б'є під поперечину - без шансів для Мвіньї! 1:2!

2-гий - ГОЛ! Крістофер Катонгі зрівнює рахунок - впевнено в правий кут!

1-ший удар - ГОЛ! Тіоте б'є в правий кут, Мвіньї падає в лівий! 0:1 - Кот-д `Івуар попереду!

Все, основний і додатковий час завершився. Володар Кубка Африки визначиться в серії післяматчевих пенальті. В такому разі Кот-д `Івуар не фаворит, що довів удар Дрогба на 71-шій хвилині.

117-та хвилина. Колаба пробив зльоту з двадцяти семи метрів - м'яч пройшов за метр від ближньої штанги.

110-та хвилина. Мвіньї помилився на виході, після чого все-таки зумів зафіксувати м'яч в свої рукавичках.

108-ма хвилина. Конан бив в дальній кут з правої ноги з двадцяти чотирьох метрів - м'яч пішов трохи вище поперечини!

104-та хвилина. Як і раніше рівна гра на полі, що обіцяє через 15 хвилин серію пенальті!

95-та хвилина. Фелікс Катонгі увійшов в штрафну івуарійців по правому флангу, виконав передачу на ближню штангу, звідки Крістофер пробив - влучив у Баррі, від ноги якого м'яч пішов у стійку!

94-та хвилина. Дідьє Дрогба прийняв м'яч в чужому штрафному, спробував обійти Мвіньї, але той не дав себе так просто переграти. Воротар Замбії сьогодні може стати героєм нації, хоча вся команда вже заслужила на це звання.

Так і є. Зараз ми станемо свідками додаткового часу.

Чотири хвилини додав арбітр. Овертайм все ближче.

89-та хвилина. Боні виграв верхову боротьбу і скинув м'яч на Граделю, який бив в протихід, але м'яч пройшов за міліметр від стійки!

88-ма хвилина. Яя Туре залишив поле! Буде догравати Боні.

82-га хвилина. Замбія, незважаючи на всі прогнози, б'ється до останнього і зараз дуже близька до того, щоб перевести гру в овертайм.

79-та хвилина. Дідьє Дрогба знову заробив штрафний для своєї команди, сам же пробив - знову невдача.

78-ма хвилина. Дідьє Я Конан змінив Зокора.

71-ша хвилина. Дрогба схибив! Вище воріт вдарив капітан Кот-д `Івуару!

70-та хвилина. ПЕНАЛЬТІ! Жервіньо заробив! Чанса необережно зіграв.

65-та хвилина. Перша заміна в складі івуарійців: замість інертного Калу вийшов Граделю.

64-та хвилина. Перша жовта картка: Тіоте зіграв грубо, відштовхнувши суперника в груди.

60-та хвилина. Ісаак Чанса вирвався на оперативний простір, вирішив прострелити в штрафний, але там нікого не було.

58-ма хвилина. Поки гра не виправдовує очікувань. Повільно діють команди, побоюючись помилитися.

54-та хвилина. Якщо брати за іменами, то Кот-д `Івуар мав би виносити Замбію в півноги, але в тому й краса футболу, що не завжди виходить те, чого найбільше чекають. Мідні кулі, до слова, вже довели, що від них можна чекати чого завгодно.

50-та хвилина. Жервіньо виявляє активність на правому фланзі, але поки його простріли не доходять до мети.

48-ма хвилина. Дрогба отримав пошкодження, капітану надали допомогу за бічною і він повернувся в гру.

Другий тайм розпочався

Арбітр відправляє команди на перерву.

44-та хвилина. Поки гра заспокоїлася, нагадаємо, що Кот-д `Івуар лише раз вигравав континентальну першість - в 1992 році. В 2006-му - слони програли у фіналі Єгипту. На рахунку Замбії два других місця - в 1974 і 1994.

40-ва хвилина. Катонгі змістився з флангу в центр і бив у нижній кут - неточно.

38-ма хвилина. Після подачі з кутового Сінкай міг пробити з вигідної позиції, але не влучив по м'ячу!

37-ма хвилина. Туре віддавав пас у штрафну на Дрогба, Дідьє пробив з-під захисника, але прямо у воротаря.

36-та хвилина. Пішла гра на зустрічних курсах. М'яч практично не затримується в центрі поля, але моментів небагато.

33-тя хвилина. Замбії вдалося відсунути гру від своїх воріт, але івуарійці вже не дозволяють Мідним кулям загрожувати воротам Баррі, як було на початку матчу.

30-та хвилина. МОМЕНТ! Розмашиста атака Слонів за участю Калу, Жервіньо, Госсе завершилася пасом Дрогба п'ятою на Яя Туре, той бив у дотик з 12-ти метрів, але м'яч пройшов за сантиметр від штанги!

28-ма хвилина. Маюка класно прийняв м'яч у штрафному Кот-д `Івуару і відкотив м'яч під удар Чанса, але той зарядив на трибуни.

27-ма хвилина. Яя Туре відповідає своїм далеким ударом, але вкрай неточним.

26-та хвилина. Калабі бив з лінії штрафного - у руки Баррі.

24-та хвилина. Замбія невдало розіграла кутовий, після чого була контратака івуарійців, але захисник не дозволив Дрогба вийти на побачення з воротарем.

23-тя хвилина. Калабі зі штрафного обвів стінку, але Тіоте встиг підставити ногу, після чого м'яч пролетів поруч зі штангою!

22-га хвилина. Слони поступово прибрали ініціативу в свої руки і тепер уже команда Дрогба і Туре грає першим номером.

20-та хвилина. Ще один штрафний для Кот-д `Івуару - цього разу до воріт було 29 метрів - Тьєне стінку перекинув, але занадто слабо, і Мвіньї зловив м'яч.

16-та хвилина. Дрогба заробив штрафний за 34-и метри від воріт. Сам же Дідьє бив, але влучив у стінку.

15-та хвилина. А в складі Замбії відбулася перша заміна: Мусонда отримав травму, вийшов Муленга.

14-та хвилина. Маюка бив головою з кута воротарського після подачі від лицьової Лунгу - м'яч опустився на сітку воріт!

10-та хвилина. Поки замбійці грають більш сміливо - вони і так стрибнули вище голови, так чому б не замахнутися на більше.

8-ма хвилина. Вчора відбувся матч за третє місце, в якому збірна Малі обіграла Гану.

5-та хвилина. Поки в грі чергуються зупинки через пошкодження то одного, то іншого футболіста, нагадаємо, що Замбія на шляху до фіналу розгромила Судан (3:0) і сенсаційно здолала Гану (2:1). Івуарійці розібралися з господарями КАН - Екваторіальною Гвінеєю, а також Малі (1:0).

2-га хвилина. МОМЕНТ! Замбія розіграла кутовий, пішов пас в район одинадцятиметрової позначки, звідки Сінкай у дотик бив у кут, але Баррі зреагував і намертво зловив м'яч!