1 вересня 2012, 16:30
💬 0
👁 41

У суботу, 1 вересня, на трасі в Спа відбулася кваліфікація Гран-прі Бельгії

У першій сесії гонщики трьох найслабших команд одразу виїхали на більш м'яких шинах, інші провели першу спробу на Hard, а в другій деякі переключилися на Medium.

Одним з них був Пастор Мальдонадо, який очолив протокол - 1:48.993. Всі подолали рубіж 107% від часу лідера, з подальшої боротьби вибули Ніко Росберг і гонщики Caterham, Marussia і HRT.

Мінус Феттель

У другій сесії Грожан виїхав на Hard, решта використовували Medium. Сенна не уникнув розвороту, але без серйозних наслідків для машини. Після першої спроби Баттон і Райкконен зайняли два перші рядки й залишилися в боксах, жаліючи гуму, а їх суперники виїхали на ще одне швидке коло.

Кращий час залишився у Баттона - 1:47.654, у фінал не пробилися: Феттель - володар поула й переможець-2011, Хюлкенберг, Шумахер, Масса, Вернь, Ріккардо і Сенна.

Поул Баттона

На початку фінальної сесії тільки Баттон і Райкконен проїхали швидке коло, решта відклали вирішальну спробу на останні хвилини. Баттон зміг поліпшити - 1:47.573, завоювавши перший поул у складі McLaren і восьмий в кар'єрі.

Друга стартова позиція у Каму Кобаяші - найкраща для нього у Формулі 1, з другого ряду будуть стартувати Мальдонадо й Райкконен, з третього - Перес і Алонсо.

Нагадаємо, що другу практику гран-прі Бельгії виграв пілот команди Marussia Чарльз Пік. За матеріалами: