Екс-пілот Формули-1 Алекс Дзанарді виграв золото Паралімпіади-2012

5 вересня 2012, 19:45
💬 0
👁 23

Колишній пілот Формули-1 і двократний чемпіон американської серії CART італієць Алессандро Дзанарді виграв золоту медаль Паралімпіади-2012 у велоспорті.

Дзанарді показав кращий час у фіналі змагань спортсменів, що використовують ручні велосипеди (клас H4), здолавши 16 км. дистанції гонки за 24 хвилини 50.22 секунд.

Срібло у німця Норберта Мосандля - 25 хвилин 17.40 секунд. Бронза у американця Оскара Санчеса - 25 хвилин 35.26 секунд.

Сорокап’ятирічний Алекс Дзанарді втратив обидві ноги у страшній аварії, що сталася 15 вересня 2001 року на трасі Лаузітцрінг у Німеччині, коли в його розвернутий поперек траси автомобіль врізався болід Алекса Тальяні.

До речі, Алекс Дзанарді зміг повернутися за кермо спеціально переобладнаного гоночного автомобіля і навіть зміг символічно завершити ті фатальні перегони у Лаузітці.