💬 0
👁 135

СПОРТ bigmir) net, підбиваючи підсумки 2012 року, пропонує згадати всі найцікавіші й найважливіші події у світі тенісу за останні дванадцять місяців.

Досягнення року. Кар'єрний шолом Марії Шарапової
9 червня 2012 Марія Шарапова, напевно запам'ятає назавжди. Адже саме в цей день їй вдалося вперше в кар'єрі виграти Ролан Гаррос - Гренд Слем, якого бракувало в колекції іменитої росіянки.

Блондинка в шоколаді. Марія Шарапова - тріумфатор Roland Garros

Таким чином, Маші вдалося зібрати кар'єрний Великий Шолом. І вона стала 10-ю спортсменкою за всю історію, кому вдалося зібрати повну колекцію з усіх чотирьох найпрестижніших трофеїв у світі тенісу.

Подія року. Олімпійське золото і Гренд Слем Енді Маррея

Те, чого так чекала вся Великобританія, трапилося в цьому році. Представник цієї країни вперше за 76 років виграв турнір Великого Шолома. Такого успіху домігся Енді Маррей на US Open.

А за кілька місяців до цього після поразки у фіналі Вімблдону від Роджера Федерера Енді не міг стримати сліз розчарування. Адже стільки сил, стільки надії - і знову мимо. Але вже через місяць Маррей знову зустрівся у фіналі на кортах Вімблдону з Федерером, тільки вже в рамках Олімпіади. І шотландець взяв впевнений реванш у швейцарського тенісиста. Переможного куражу вистачило Енді і на Відкритий чемпіонат США, у фіналі якого він переграв Новака Джоковича.

Через 76 років Кубок Великого шолома дістався британцеві

Таким чином, Маррей увійшов в історію, як перший тенісист, якому вдалося в один рік виграти Олімпіаду і US Open.

AP

Матч року. Джокович - Надаль. Фінал Australian Open
Найбільш захопливий тенісний трилер трапився на початку року - у фіналі першого турніру Великого Шолома сезону - Australian Open У ньому зійшлися на той момент перша і друга ракетки світу - серб Новак Джокович та іспанець Рафаель Надаль

Ніхто не хотів поступатися і здаватися без бою В результаті поєдинок затягнувся на всі п'ять сетів - 5:7 6:4, 6:2 6:7 (5:7) 7:5 При цьому тенісисти встановили рекорд тривалості матчу на Australian Open - 5 годин 53 хвилини Це були майже шість годин захопливої битви переможцем якої став Джокович

Прорив року. Брайан Бейкер

Чотири роки тому американець Брайан Бейкер був змушений залишити теніс через численні травми. Попрощавшись з великою грою, Бейкер закінчив університет, став працювати помічником тренера університетської тенісної команди. Але все-таки ностальгія за змаганнями взяла своє.

У 27-річному віці він повернувся і відразу ж домігся найбільшого успіху в совій кар'єрі - пробився у фінал турніру ATP в Ніцці. У фінальній сутичці Брайан поступився іспанцеві Ніколасу Альмагро.

ТЕГИ: теннис итоги года Рафаэль Надаль Роджер Федерер Каролин Возняцки Новак Джокович Мария Шарапова Ким Клийстерс Серена Уильямс Энди Маррей Джон Изнер