Баскетбол: Будівельник і Хімік прориваються до Топ-16 Єврокубка

Sport bigmir,  20 лютого 2014, 08:58
💬 0
👁 145

Київська команда здобула вкрай важку перемогу в Любляні, а Хіміку пройти далі допомогла німецька Альба.

Ще перед матчем тренер Олімпії Алеш Піпа сказав, що його підопічні зроблять все можливе, щоб виграти матч у Будівельника, незважаючи на те, що у Люблінської команди турнірних завдань сьогодні вже не було. Піпа не обдурив, і Олімпія дійсно не тільки грала, а й билася на майданчику.

Цей матч не можна віднести до суперякісного з точки зору гри в баскетбол, але драматизму і боротьби в Любляні вистачало. Вже перші хвилини матчу показали сумбур обох команд як у захисті, так і в нападі. Спочатку цим краще користувався Будівельник, у складі якого звично виділявся Даріуш Лавринович. Литовець реалізував два з двох триочкових, а також допоміг в організації ще кількох атак "будівельників", завдяки чому українська команда повела врахунок 16:8.

У другій чверті стали все більш очевидними дві проблеми Будівельника: по-перше, команда помітно поступалася Олімпії в швидкості, по-друге - у спортивній нахабності. Люблянці робили ставку на швидкий напад, що дуже часто приносило успіх - іноді спрацьовував "транзишн", іноді гравці Олімпії - Гайлюс і Рупнік, - просто проривалися до кільця "будівельників" поодинці і набирали очки. Не щастило господарям лише з триочоковими. Снайперська команда в першій половині потрапила лише раз у восьми спробах, в той час як Будівельник кидки з-за дуги не робив зовсім. Коли ж на майданчик в черговий раз вийшов Лавринович, він організував дві результативні атаки киян, і рахунок став 30:40.

Ні у Олімпії, ні у Будівельника сьогодні не було дисципліни в нападі, але більш високий клас "будівельників" все ж давав знати про себе. Провалюючись у захисті, гості проводили свої атаки більш раціонально, за рахунок чого більшу частину матчу і вели в рахунку.

Провали в захисті увазі невдалу гру під щитами. Улюблена манера набору очок словенцями - накиди під кільце своїм великим, які легко позбувалися від опіки "будівельників" і набирали очки без опору. Причому чим далі, тим проблеми під щитами ставали все більш загрозливими для Будівельника. У третій чверті Олімпія вела за зібраними підбираннями 26:16, що дозволило їй також перший раз вийти вперед у матчі, нехай і на одне очко.

Остання чверть перетворилася на "гойдалки". Лише раз Будівельник зміг вирватися вперед з різницею в 7 очок, але тут же розгубив перевагу. Головна біда Олімпії була там же, де і її козир - в  нахабності. Атаки словенців були досконально продуманими, а тому м'яч все частіше ставав здобиччю української команди. Більше того, як тільки Будівельник почав грати трохи дисциплінованіше в обороні, у Олімпії зросла кількість втрат.

У підсумку, команда Айнарса Багаткскіса не зробила нічого екстраординарного, щоб виграти матч. Було достатньо потрапити свої кидки (Саммерс), пару раз вдало відзахищався (Лавринович) і скористатися кількома помилками рефері. Судді сьогодні дійсно відпрацювали неважливо, причому частіше їхні помилки були на користь Будівельника. При нервовій грі арбітри виписали відразу кілька неспортивних і технічних фолів, а в кінцівці прийняли відразу два спірних рішення, які поставили хрест на шансах Олімпії.

Як результат, фінальна сирена зафіксувала не тільки перемогу Будівельника, а й напад на суддів з боку уболівальників. Тим не менше, цей інцидент абсолютно не зіпсував гідного догляду Олімпії з Єврокубка. Свій характер і волю до перемоги словенці показали, а більшого їм сьогодні, напевно, і не треба було.

Олімпія - Будівельник - 83:87 (17:22, 23:23, 22:19, 21:23)

О: Салін (3), Бродник (0), Владович (5 + 5 підборів), Омич (21 + 5 підбирань), Мурічі (13 + 14 підборів) - старт; Гайлюс (21+10 підбирань+4 втрати), Рупнік (15 ), Стефесон ( 5 ), Йоксімович (0), Дробняк (0)

Б: Стрелнієкс (6), Мінарді (18), Дроздов (2 + 3 перехоплення), Саммерс (17 + 5 підбирань), Лавринович (18+5 підбирань+5 передач) - старт; Ехерн (18), Анісімов (6), Шаленга (2), Горбенко  (0), Лебединцев (0), Тищенко (0).

Двоочкові кидки: 27/46 (58%) - 22 /46  (47%)

Триочкові кидки: 4 /13 (30%) - 5/11 (45%)

Штрафні кидки: 17/25 (68%) - 28/33 (84%)

Підбирання : 43-22; Передачі: 12-16 ; Втрати: 15-5

За допомогою Ромео Тревіса господарі отримали невелике лідерство і впевненість з перших хвилин матчу - триочковий американця дав господарям "+5". У цілому, в першій чверті команди атакували  вільно, але очки набирати виходило дуже важко - було багато промахів. У южненців більше за інших мазав Джамал Шулер, а французи все ніяк не могли забити з-за дуги. У підсумку, першу чверть суперники завершили з "+4" для "біло-зелених" - 12:8.

Після першої перерви в матчі проблеми Хіміку спробував доставити Ромен Дюпор, який забив з-під кільця і середній, але триочковий Метта Гейтенса і класні дії Шулера на чужій половині змусили Венсана Колле взяти тайм-аут при "-6" . Він подіяв, тому що незабаром Антуан Діо забив перший дальній Страсбурга в матчі, зрівнявши рахунок. Але йому відразу ж відповіли двома точними за дуги Віталій Коваленко і Пол Ділейні. Тим часом, під кільцем команди Карліса Муйжніекса стало все вільніше для суперника,  тому наставник вирішив взяти "хвилину".

Кінцівка першої половини виходила для южненців більше позитивною - в усякому разі, вдалося утримати ці шість очок переваги. Це допомогли індивідуальні дії Тревіса і Ділейні - останній двічі здорово рвонув під кільце і повернув Хіміку "+6" під завісу другої чверті, коли французи ледь не відігралися.

А третя чверть і зовсім почалася для українського клубу чудово. Дві успішних атаки Шулера і триочковий Попова принесли господарям вже "+13"! Після перехоплення і "лей-апу" від Джамала, Колле, звичайно, не витримав і взяв тайм-аут. Але за ним різких змін для гостей не сталося - южненці здорово захищалися, а стримати не могли тільки Дюпора, який двічі забив з середньої.

В цілому, гра набула тягучого характеру. Наприклад, коли "біло-червоні" нарешті забили у двох атаках поспіль, Муйжніекс попросив "хвилину" при "+9" - на вагах було занадто багато чого. З такою перевагою Хімік і йшов на останню чверть.

"Біло-зелені" продовжували агресивно діяти в нападі і це приносило плоди - забивали Віталій Коваленко та Фрейманіс, але там же, на старті четвертої чверті, у Страсбурга чудово  увійшов у гру Тім Абромаітіс, який намагався погрожувати досягненню підсумкового успішного результату для южненців.

У цей момент дуже вчасно своє слово сказав Фрейманіс, який забив видовищний "енд-ван" і пізніше середній - латиш втримав двозначну перевагу своєї команди і дав їй впевненість на останні хвилини. Тут пресинг був останньою надією французів, але дива не сталося і виграв Хімік.

Южненці зробили все від них залежне в останньому турі для того, щоб пробитися в 1/8, але крім того їм допомогла німецька Альба, яка в Берліні переграла Раднічки і допомогла Хіміку посісти друге місце в групі.

Хімік - Страсбург 72:63 (12:8, 24:22, 17:14, 19:19)

Х: Ділейні (14 + 5 передач), Попов (3), Шулер (16 + 5 підбирань), Тревіс (15 + 6 підбирань + 4 втрати), Завадський (2) - старт; Фрейманіс (13), Коваленко (7), Гейтенс (3), Рябчук (2), Пустовий (0).

С: Кемпбелл (9 + 4 втрати), Торнтон (2), Лякомб (2), Абромаітіс (6), Андерсен (2) - старт; Дюпор (18+6 підбирань), Діо (18+6 передач), Лелуп (7), Грір (2), Тюпа (0).

Двоочкові кидки: 19 /36 ( 52%) - 19/27 (70%)

Триочкові кидки: 8/23 (34%) - 5/17 (29%)

Штрафні кидки: 12/15 (80%) - 10/14 (71%)

Підбирання: 26-25; Передачі: 13-17; Втрати: 10-17

Тепер у 1/8 фіналу Будівельник зіграє з французьким Нантерром, з яким восени був в одній групі Євроліги, а Хімік зустрінеться з турецьким Тед Анкара. Імена чвертьфіналістів визначатимуться в період з 4-го по 12-е березня.