Єврокубок: Южненський Хімік домагається домашньої перемоги в Туреччині

Sport bigmir,  6 березня 2014, 08:32
💬 0
👁 147

Южненці переграли ТЕД і тепер мають чотири очки запасу перед матчем у відповідь 1/8 плей-оф турніру.

На чужій землі Хіміку вдалося відразу застати ТЕД зненацька. Завдяки Полу Ділейні та Станіславу Завадському українці стартували з ривка 7:0. Але після стартового провалу турки відігралися менше, ніж за хвилину, зрівнявши рахунок. Але на цьому номінальні гості не зупинилися - Володимир Голубович з "фарби", а Крістапс Валтерс з периметра поставили "біло-зелених" в незручне становище. До кінця чверті до зусиль партнерів приєднався і Ваня Пліснич з Александаром Рашичем. Ініціатива однозначно була на боці команди з Анкари, яка пішла на другу чверть з "+8".

Далі команди стали припускатися багатьох помилок. Напад Теда був навіть більш сумбурним, а підопічні Карліс Муйжніекса просто не могли забити свої кидки. Але незабаром Джамал Шулер і компанія отримали впевненість і нарешті зрівняли рахунок. І бути українцям переможцями за сумою двох чвертей, якби не Пліснич, який видав чудовийвідрізок і майже поодинці забезпечив "червоно-чорним" мінімальна лідерство за підсумками двадцяти хвилин гри.

На старті другої половини, як і на початку матчу, южненцям знову вдалося здивувати суперника. Хімік видав ривок 8:0 і знову став господарем становища. Але трохи пізніше прорвало Володимира Голубовича, якого до цього зупиняли усім світом. Сербський "центр" своїми агресивними діями під кільцем повернув турків у гру. Але, на наше щастя, гра продовжилася в ритмі "гойдалок", і два триочкових Ромео Тревіса допомогли його команді піти на останню чверть, маючи сім очок в запасі.

Головною проблемою залишався Голубович, якого ось так просто не могли стримати ні Завадський, ні Фрейманіс, ні Пустовой (у Завадського виходило найкраще). Серба вдавалося зупинити лише фолами, причому дуже жорсткими. У цей час "біло-зеленим" все ніяк не вдавалося набрати перші очки в заключній десятихвилинці, але коли турки підібралися впритул у рахунку, видали знову вибухнув Тревіс. Хоча, більше під визначення "вибух" підійде класний данк Пола Ділейні після дриблінгу. Так, номінальні господарі знову відкинули суперника на зручну дистанцію.

Але за характером гри було очевидно, що так просто все не закінчиться. І дійсно - цього разу прорвало  Клея Такера, що мовчав весь матч. Три триочкових від американця, а потім і дальній привіт від Валтерса, навіть дали підопічним Еркюмена Сюнтера відчути себе лідерами. Рахунок на табло і гра вирівнялися, а командам мав бути клатч-тайм.

А тут знову шикарно проявив себе Тревіс. При рівному рахунку Ромео спочатку зробив перехоплення і вколотив данк, а потім, після успішного захисту, добув два непростих очка на чужому "склі" у нападі, встановивши підсумковий рахунок матчу.

Хімік перемагає ТЕД в "домашньому" матчі 1/8 плей-офф Єврокубка, і в Анкарі у команди Карліс Муйжнієкса буде "+4". Дякуємо южненцям за цю перемогу, будемо вірити, що через тиждень український клуб зможе оформити підсумковий позитивний результат. А гравцям варто сказати велике спасибі нечисленному, але дуже активному українському представництву на трибунах стамбульської арени. Цю перемогу ми побачили на тлі величезного українського прапора, розгорнутого на трибуні.

Хімік - ТЕД Анкара 75:71 (15:23, 23:16, 21:13, 16:19)

Х: Ділейні (15 + 8 підбирань), Попов (0), Шулер (11), Тревіс (19 + 9 підбирань + 3 перехоплення + 4 втрати), Завадський (8 + 5 підбирань)-старт; Гейтенс (8 + 4 передачі ), Коваленко (6), Фрейманіс (6), Рябчук (2), Пустовий (0).

ТЕД: Рашич (6), Валтерс (9 + 7 передач), Байгулов (4 + 5 підбирань), Пліснич (14 + 6 підбирань), Голубович (18 + 11 підбирань) - старт; Такер (18), Чандан (2) , Давуд (0), Ерденіз (0), Кавакліоглу (0).

Двоочкові кидки: 21/40 (52%) - 14/31 (45%)

Триочкові кидки: 8/25 (32%) - 10/27 (37%)

Штрафні кидки: 9/11 (81%) - 13/17 (76%)

Підбирання: 40-36; Передачі: 13-15; Втрати: 9-9