Статистика: Як раніше закінчувалися зустрічі збірної України та Іспанії

💬 0
👁 340

27 березня відбудеться матч відбору на Євро-2016 Іспанія-Україна.

Напередодні цієї важливої зустрічі СПОРТ bigmir) net вирішив згадати, як закінчувалися попередні зустрічі українців з іспанською командою.

За свою історію національна збірна України тричі зустрічалася зі збірною Іспанії. Перші дві зустрічі були зіграні в рамках відбору Євро 2004, ще одна - у фінальній стадії ЧС - 2006. У цих матчах двічі перемагали іспанці і один раз була зафіксована нічия. Загальна різниця м'ячів - 10: 2 на користь "Червоної фурії".

29 березня 2003

Відбірковий цикл чемпіонату Європи 2004

Україна - Іспанія 2: 2

Голи: Воронін, 11, Горшков, 90 + 2 - Рауль, 83, Ечеберрія, 87

Дебютна зустріч між збірною України та Іспанії завершилася бойовою нічиєю. Майже до кінця матчу "жовто-блакитні" вели рахунок, проте під завісу гри голи Рауля і Ечеберріі вивели іспанців вперед. Здавалося, що поєдинок так і завершився мінімальною перемогою гостей, але вже в компенсований час 33-річний дебютант "жовто-блакитних" Олександр Горшков зрівняв рахунок на табло.

10 вересня 2003

Іспанія - Україна 2: 1

Голи: Рауль, 58, 70, - Шевченко, 84

Через півроку після першої зустрічі, відбувся поєдинок. Цей матч запам'ятався неймовірним куражем Олександра Шоковского, який кілька разів рятував нашу команду від вірного гола. А на 55-й хвилині український голкіпер відбив пенальті. Тим не менш, хороша гра Олександра не врятувала збірну України від поразки. Рауль оформив дубль, забивши на 58-й і 70-й хвилинах. Витончений гол Андрія Шевченка, забитий на 84 хвилині, лише підсолодив гіркоту поразки нашої команди.

Читай також: Євро 2016: Збірна Іспанії - досьє суперника збірної України

Після цієї зустрічі збірна України не змогла пробитися у фінальну частину Євро-2004, завершивши відбірковий цикл на третьому місці в групі. Іспанці ж вийшли у фінальну стадію турніру, але там безславно закінчили свої виступи, вилетівши на груповій стадії.

14 червня 2006

Чемпіонат світу. Груповий етап.

Іспанія - Україна 4: 0

Голи: Хабі Алонсо, 13, Вілья, 17, 48, Торрес, 81

Наступний матч між національними командами України та Іспанії відбувся майже через два роки, в рамках фінального етапу чемпіонату світу, який проходив у Німеччині. Зустріч з іспанцями стала першою для української збірної на Мундіалі і закінчилася повним фіаско підопічних Олега Блохіна. Крім чотирьох забитих голів, матч запам'ятався дивними рішеннями арбітрів, апогеєм яких став сумнівний пенальті і видалення Владислава Ващука на 48 хвилині. Іспанцям залишалося тільки добити суперника, який був деморалізований і грав у меншості.

Після цієї очної зустрічі Іспанія, обігравши всіх в групі, вийшла з першого місця в 1/8 фіналу турніру. Там підопічні Луїса Арагонеса поступилися фіналісту турніру - збірної Франції. Україна виступила більш вдало. Обігравши, в рамках групового етапу Саудівську Аравію (4: 0) і Туніс (1: 0), підопічні Олега Блохіна вийшли з групи. На стадії 1/8 фіналу, в серії післяматчевих пенальті, була обіграна Швейцарія, а в чвертьфіналі українці з рахунком 3: 0 поступилися майбутнім чемпіонам - збірній Італії, зафіксувавши найкраще досягнення в історії національної команди.

До теперішнього моменту шляхи команд більше не перетиналися. З моменту останньої зустрічі команди неабияк змінилися. Іспанія перемогла у двох чемпіонатах Європи і взяла "золото" на чемпіонаті світу 2010. Україна, ж, пережила зміну поколінь, гідно виступила на Євро-2012 і продовжує завойовувати авторитет на міжнародній арені.