Іспанія у серії пенальті обіграла Швейцарію і вийшла в півфінал Євро-2020

iSport.ua,  2 липня 2021, 21:44
💬 0
👁 410

"Червона фурія" насилу здолала команду Володимира Петковича.

Збірна Іспанії сенсаційно обіграла національну команду Швейцарії у драматичному матчі 1/4 фіналу Євро-2020. Основний і додатковий час зустрічі завершилися з рахунком 1:1, а серія пенальті - з результатом 3:1.

Порівняно з 1/8 фіналу у складах команд відбулося кілька змін. Але якщо у іспанської команди є резерви, і вона швидше повернулася до оптимального складу, випустивши Жорді Альбу і Пау Торреса замість Еріка Гарсії і Хосе Гайя, то у швейцарської команди єдина зміна була вимушеною. Граніт Джака, котрий розмовляв з арбітрами, пропускав матч через дискваліфікацію, і замість нього у складі з'явився Денис Закарія.

Загалом саме ця поява стала якоюсь мірою фатальною для швейцарців у першому таймі, адже "червоні" непогано виглядали на початку матчу рівно доти, поки іспанці не заробили свій перший кутовий, результатом якого стала зрізка у свої ворота від Закарії.

З цього моменту гра заспокоїлася і до 30-ї хвилини домінувала "Фурія Роха", але, як кажуть, "не було б щастя, та нещастя допомогло". Рубен Варгас, який вийшов на заміну травмованому Бріелю Емболо, значно освіжив гру на правому фланзі, і з 30 по 40 хвилину швейцарці провели відмінну десятихвилинку, але не змогли втілити у гол кілька перспективних кутових.

У другому таймі швейцарці відразу ж почали атакувати і до 70-ї хвилини зі змінним успіхом домінували на полі, що й увінчалося голом Джердана Шакірі.

Однак менш ніж через 10 хвилин шанси Швейцарії, здавалося, були поховані видаленням Ремо Фройлера. Однак у час, що залишився до кінця другого тайму, іспанці не створили нічого небезпечного біля воріт Зоммера.

А тоді настав овертайм, у якому голкіпер Ян Зоммер зробив ряд неймовірних сейвів, дотягнувши до серії пенальті свою збірну, у якій сталося щось дивне.

Здавалося б, після промаху Серхіо Бускетса все в руках швейцарців, психологічний стан яких повинен був бути на найвищому рівні, але, мабуть, втома виявилася сильнішою. Інакше неможливо пояснити три промахи збірної, яка обійшла чинних чемпіонів світу в 1/8 в тій же серії пенальті.

У підсумку, як би не старався Ян Зоммер, але в півфіналі все ж опинилися іспанці, і чекають там на переможця пари Бельгія-Італія.

Швейцарія - Іспанія 1:1 (1:3 - за пен.)
Голи: Шакірі, 68 - Закарія, 8 (авт.).

Швейцарія: Зоммер - Елведі, Аканджі, Родрігес - Відмер (Мбабу, 101), Фройлер, Закарія (Шер, 101), Цубер (Фасснахт, 90+1) - Шакірі (Соу, 81), Емболо (Варгас, 23) - Сеферович (Гавранович, 82).

Іспанія: Симон - Аспілікуета, Ляпорт, Пау Торрес (Тіаго, 113), Альба - Коке (М.Льоренте, 90+1), Бускетс, Педрі (Родрі, 119) - Ф.Торрес (Оярсабаль, 91), Мората (Морено , 54), Сарабія (Ольмо, 46).

Попередження: Відмер, Гавранович - Ляпорт

На 77-й хвилині був видалений Ремо Фройлер (Швейцарія) (грубе порушення).