Іран зробив заяву про Ормузьку протоку

Текст:  , 22 березня 2026, 13:23
💬 1
👁 107438

Судна, не пов’язані з "ворогами" Ірану, можуть проходити протокою за умови "узгодження заходів безпеки" з Тегераном.


Ормузька протока залишається відкритою для судноплавства за винятком суден, пов’язаних із "ворогами" Ірану. Про це заявив представник Ірану при Міжнародній морській організації Алі Мусаві, передає Reuters у неділю, 22 березня.
 
За його словами, Тегеран готовий до співпраці з Міжнародною морською організацією для покращення морської безпеки у Перській затоці. Водночас Мусаві підкреслив, що судна, не пов’язані з "ворогами" Ірану, можуть проходити протокою за умови "узгодження заходів безпеки" з Тегераном.
 
"Дипломатія залишається пріоритетом Ірану. Однак повне припинення агресії, а також взаємна довіра є важливішими", - сказав представник Ірану.

Мусаві заявив, що причиною нинішньої ситуації в Ормузькій протоці "є дії Ізраїлю та США".

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп вимагає, щоб Іран протягом 48 годин повністю відкрив Ормузьку протоку. В іншому разі США знищать іранські електростанції

У відповідь Іран заявив, що завдасть масованого удару по всій пов’язаній зі США й Ізраїлем енергетичній, інформаційно-технологічній інфраструктурі та установках з опріснення морської води в країнах Близького Сходу.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

ТЕГИ: Ближний Восток Иран судно корабль