Тегеран попередив США щодо дій в Ормузькій протоці

Текст:  , 4 травня 2026, 04:56
💬 0
👁 3998

Будь-яке втручання Америки у новий морський режим в Ормузькій протоці розглядатиметься Іраном як порушення перемир'я.

 
Тегеран заявив, що будь-яке втручання Сполучених Штатів у ситуацію в Ормузькій протоці буде сприйматися як порушення перемир'я. Про це повідомив голова комісії з національної безпеки парламенту Ірану Ебрагім Азізі через соціальні мережі, пише Times of Israel у понеділок, 4 травня.
 
За словами іранського посадовця, усі спроби США втручатися у новий морський режим у цьому стратегічному регіоні будуть розцінені як порушення умов досягнутого мирного стану.
 
"Будь-яке втручання США у новий морський режим у Ормузькій протоці буде розглядатися як порушення перемир'я", - попередив Азізі.
 
Нагадаємо, напередодні президент США Дональд Трамп оголосив про запуск проєкту "Свобода", в рамках якого американські військові супроводжуватимуть торговельні судна, що належать "нейтральним країнам", через територію Ормузької протоки.
 
Есмінці й авіація: США починають операцію в Ормузі
 

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

ТЕГИ: война Ближний Восток США Иран операция судно Тегеран нарушение