Ігри Співдружності стартували без Мо Фари

BBC Україна,  24 липня 2014, 16:12
0
61

У шотландському Глазго стартував перший день змагань Ігор Співдружності, які триватимуть до 3 серпня.

Ігри в середу офіційно відкрила королева Єлизавета ІІ. На пишній церемонії відкриття на стадіоні Celtic Park зібрались понад 40 тисяч глядачів.

В Іграх беруть участь понад 4500 спортсменів із 71 країни та території, які свого часу входили в Британську імперію.

Королева прочитала спеціальну промову і оголосила Ігри відкритими.

За кількістю спортсменів Ігри Співдружності поступаються лише Олімпійським іграм. Переважно близько 5 тисяч спортсменів з країн, що входять до Співдружності націй, виборюють нагороди у більшості традиційних видів спорту. Хоча проводяться і змагання з типових саме для країн Співдружності видів спорту, таких як боулінгу, регбі-7 і нетболу.

Як і олімпіади, Ігри Співдружності відбуваються кожні чотири роки. Вперше вони були проведені у 1930, і називались Іграми Британської імперії.

Першу золоту медаль Ігор-2014 здобула в жіночому триатлоні англійка Джоді Стімпсон.

В перший день також надійшла звістка, що дворазовий олімпійський чемпіон Мо Фара не зможе взяти участь у змаганнях. Він так і не зміг повністю відновити сили після нещодавньої хвороби.

Британський легкоатлет, який народився в столиці Сомалі Могадішу, здобув дві золоті медалі в забігах на 5000 та 10000 метрів на Лондонській олімпіаді 2012 року.