Представляємо кандидатів на звання найкращого спортсмена за підсумками 2014 року за версією СПОРТ bigmir)net.

Читай також: Олімпійський успіх України і футбольний карнавал - спортивні підсумки року

СПОРТ bigmir)net пропонує вам вибрати найкращого спортсмена країни в 2014 році. Для вас ми відібрали десятку спортсменів, які на наш погляд виступили найбільш яскраво.

Кандидати подані в алфавітному порядку. Голосуйте за найкращого на ваш погляд спортсмена внизу статті:

Жан Беленюк (вільна боротьба)
Жан Беленюк
Жан Беленюк

23-річний борець греко-римського стилю Жана Беленюк, який виступає у ваговій категорії до 85 кг, блискуче виступив на європейській першості, де став володарем медалі вищої проби. У фіналі Беленюк отримав серйозне розсічення, але вистояв до переможного кінця, не залишивши шансів супернику. Пізніше своє досягнення на чемпіонаті Європи Беленюк підкріпив бронзою чемпіонату світу.

Богдан Бондаренко (легка атлетика)
Богдан Бондаренко

Цього року не було чемпіонату світу з легкої атлетики, але Богдан Бондаренко підтвердив свій високий рівень, вигравши чемпіонат Європи, повторивши рекорд Європи і лише кілька очок поступившись у Діамантовій лізі катарцю Мутазу Баршіму.

Олег Верняєв (Спортивна гімнастика)
Олег Верняев
Олег Верняєв

Цей рік однозначно став найкращим у кар'єрі Олега Веняєва. Наш гімнаст спочатку в травні повернувся з чемпіонату Європи в званні чемпіона Старого Світу і володарем двох бронзових нагород, а на жовтневій світовій першості в китайському Наньніні наш спортсмен у вправах на брусах впевнено отримав медаль вищої проби, після чого доповнив список нагород двома перемогами на Кубку світу.

Зазначимо, це "золото" чемпіонату світу стало не тільки першим у кар'єрі Верняєва, але і першою золотою нагородою світової першості серед чоловіків для України за останні вісімнадцять років.

Станіслав Горуна (карате)
Стас Горуна (справа)
Стас Горуна (праворуч)

Найкращий каратист країни Станіслав Горуна цього року став у Фінляндії віце-чемпіоном Європи, а в жовтні вперше в історії українського карате завоював медаль чемпіонату світу, вигравши бронзу. Свої досягнення Горуна, який виступає в категорії до 75 кг, підтвердив перемогою в загальному заліку у серії турнірів Karate1 Premier League Всесвітньої федерації карате сезону-2014.

Володимир Кличко (бокс)
Владимир Кличко
Володимир Кличко

У 2014 році найсильніший український боксер двічі захистив свої пояси, відправляючи в нокаут в п'ятому раундів по черзі австралійця Алекса Леапаї і болгарина Кубрата Пулєва. У грудні в житті Володимира трапилося ще одна знаменна подія - його дівчина Хайден Панеттьєрі народила йому дочку.

Василь Ломаченко (бокс)
Василий Ломаченко
Василь Ломаченко

У 2014 році боксер Василь Ломаченко виграв перший чемпіонський титул в професійному боксі і повторив рекорд 39-річної давності, ставши другим боксером, який зумів завоювати титул чемпіона світу в третьому бою на професійному рингу.

Ігор Радівілов (спортивна гімнастика)
Игорь Радивилов
Ігор Радівілов

На чемпіонатах світу в олімпійських видах спорту в 2014 році українські спортсмени здобули лише одну срібну медаль, яка на рахунку гімнаста Ігоря Радівілова. Маріуполець став другим в опорному стрибку, але його досягнення виявилося в тіні перемоги Олега Верняєва в той же день.

Олег Царьков (стрільба)
Олег Царьков

Олег Царьков став головним героєм чемпіонату Європи зі стрільби в Москві, де нашим стрілкам вдалося завоювати 15 медалей. Царьков переміг у стрільбі з пневматичної гвинтівки, при цьому встановивши рекорд України та Європи. Це золото стало першою медаллю за роки незалежності у чоловіків в пневматичної гвинтівки.

Юрій Чебан (веслування на каное)

Олімпійський чемпіон Лондона-2012 і бронзовий призер Пекіна-2008 каноїст Юрій Чебан здобув блискучу перемогу на 200-метрівці на чемпіонаті світу з веслування на байдарках і каное, що в серпні тривав у Москві, а також разом з партнерами по команді завоював "срібло" в естафеті.

Андрій Ярмоленко (футбол)

Футболіст київського Динамо провів відмінний сезон, будучи лідером клубу і збірної країни. У складі Динамо він всі поєдинки проводив на хорошому рівні, а найкращим матчем сміливо можна назвати матч за збірну проти Люксембурга, в якому Андрій відзначився хет-триком.

ТЕГИ: владимир кличкоВасилий ЛомаченкоИгорь РадивиловЮрий ЧебанОлег ВерняевБогдан Бондаренко