WRC: Перемога Ожьє та історичне досягнення Протасова в Швеції

Sport bigmir,  16 лютого 2015, 10:55
0
252

На вихідних у Швеції відбувся другий етап чемпіонату світу з ралі.

Пілот Volkswagen Себастьєн Ожьє в драматичній боротьбі здобув перемогу на Ралі Швеції за рахунок помилки молодого напарника Андреаса Міккельсена на останньому допі.

Читай також: Наші у WRC: Український виклик еліті світового ралі

Глядацьку спецділянку Varmullsasen протяжністю 15,87 км Міккельсен починав як лідер з перевагою в три секунди над Ожьє. Але норвежець помилився в одному з поворотів, застрягши в заметі, після чого тільки за допомогою глядачів зумів повернутися на трасу.

У підсумку ця помилка відкинула Міккельсен на третє місце, а другим у підсумку став пілот Hyundai Тьєррі Невіль.

Успішним став етап у Швеції і для українського пілота Юрія Протасова, який увійшов в історію автоспорту, як перший українець, якому вдалося виграти окремо взяту спецділянку на ралійній гонці. Протасову та його штурману Павлу Черепіну підкорилася шостий з 21 спецділянки.

У загальному заліку Ралі Швеції Протасов зайняв дев'яту позицію, заробивши перші 2 очки в залік чемпіонату світу з ралі.

Відзначимо, що це найкращий результат у світовій кар'єрі Юрія та другий результат для спортсменів з України в абсолютному заліку етапу чемпіонату світу (перший був показаний Олександром Салюком в 2011 році, коли він став 8-м на ралі Австралії).

Відзначимо, що на першому етапі в Монте-Карло Юрій Протасов зайняв 17-е місце. Наступний етап відбудеться в Мексиці 5-8 березня.