Золото Пигиди і два фіналісти: Підсумки дня для українців на ЧЄ з легкої атлетики

Sport bigmir,  8 березня 2015, 08:00
0
174
Наталія Пигида стала чемпіонкою Європи

7 березня в Празі на чемпіонаті Європи виступили дев'ять українських легкоатлетів.

Золотою медаллю в бігу на 400 метрів відзначилася українка Наталія Пигида на чемпіонаті Європи з легкої атлетики.

Пигида виграла свої забіги в кваліфікації та півфіналі, а у фіналі отримала незручну шосту доріжку, яка не дозволяла їй бачити суперниць, але наша легкоатлетка і не збиралася їх контролювати - вона всю дистанцію пробігла першою, нікого до себе не підпускаючи.

"Я сюди їхала за нагородою, за золотою. Інші варіанти мене не влаштовували. Я знала, на що я готова, якби був більш стандартний манеж, було б ще швидше за часом", - зазначила Пигида, результат якої склав 51,96 секунд , що стало її найкращим показником в сезоні.

А от Євген Гуцол за сенсацію зачепитися не зміг і став п'ятим у своєму фінальному забігу на 400 метрів у чоловіків, але цей результат став хорошим для молодого українця.

Читай також: Подвиг Гуцола і відсутність медалей: Підсумки дня для українців на ЧЄ з легкої атлетики

Більше українців у фіналі в цей день не було, але будуть вони сьогодні, 8 березня. Так, Наталія Лупу виграла свій забіг на 800-метрівці і пробилася у фінальний забіг. У півфінальні забіги потрапили Наталія Погребняк та Олеся Повх, які стали другими у своїх забігах.

Одразу троє українців брали участь у кваліфікації в стрибках у висоту, але тільки одному з них Андрію Проценкові вдалося потрапити до фіналу, причому висоти 2,24 він узяв тільки з другої спроби, а 2,28 взагалі з третього. Юрій Кримаренко взяв висоту 2,24, тоді як Андрію Ковальову підкорилася висота 2,19.

"Жодного стрибка я не відчув, і весь сезон у мене такий зім'ятий. Це швидше за все через те, що ми готуємося до літа, влітку буде все краще. І думаю, у фіналі трохи складу стрибок, буде все краще виглядати.

Сьогодні дуже довгі змагання вийшли - майже три години. Ніби розім'ялися, прийшли, пробний зробили, і то на розминці майже не дали пострибати. Потім початкову висоту взяв, полежав, трохи наступну взяв. Потім ще годину чекав", - розповів після завершення кваліфікації Проценко.

Дивіться, як Наталію Пигиду нагороджували:

Дивіться фотогалерею: Квіти для Наталі: Як українка перемогла на чемпіонаті Європи

Раніше в ексклюзивному коментарі СПОРТ bigmir)net тренер збірної України Ігор Ліщинський розповів, що медального плану в України на ЧЄ немає, але йому хотілося б завоювання трьох медалей.