Україна провально виступила на чемпіонаті світу з академічного веслування

Sport bigmir,  5 вересня 2015, 14:59
0
108
Українські представники академічного веслування на ЧС залишилися без медалей

За підсумками світової першості наша команда не вийшла ні в один фінал і виграла лише одну ліцензію.

На чемпіонат світу з академічного веслування від України поїхало 16 екіпажів. У тому числі 3 паралімпійних. Решта 13, за винятком одного, боролися не тільки за медалі, а й за олімпійські ліцензії. І боротьбу цю просто провалили.

На Іграх у Лондоні-2012 Україну представляли 5 човнів, і цього разу фахівці були повні оптимізму, чекаючи що наші веслувальники зможуть поборотися за путівки на ігри "практично" у всіх видах. Тим більше, що в багатьох із них для цього достатньо було потрапляти у Фінали Б (туди проходять ті, що програли у півфіналах) і не пасти там задніх.

Однак наші екіпажі дружно взялися вилітати ще на стадії 1/4 фіналу. Тут ми втратили всі 4 легковажні екіпажі, обидві безпульні двійки і чоловічу четвірку, жіночу та чоловічу двійку парну і навіть парну четвірку, яка у Лондоні на минулій Олімпіаді взяла золото. Обидва одиночних екіпажі також припинили боротьбу.

Особливо пригнічує той факт, що в більшості випадків наше відставання було беззаперечним і вимальовувалося задовго до фінішу.

У підсумку до півфіналу вийшов лише один наш човен, який і завоював єдину для нашої країни олімпійську ліцензію. Але теж не без пригод - у півфіналі чемпіони світу Дмитро Міхай, Артем Морозов, Олександр Надтока та Іван Довгодько довго лідирували, але в підсумку стали тільки четвертими, тому за ліцензію їм довелося боротися у фіналі В, не претендуючи на медалі чемпіонату світу.

У фіналі В наші хлопці боролися за одну з двох путівок на Олімпіаду. Старт, як і в півфіналі, нашим вдався. Однак далі Польща і Нова Зеландія стали піддавлювати. Невисокий темп нашої команди дозволив суперникам до середини дистанції наблизитися, після чого поляки і зовсім пішли далеко вперед.

Новозеландці наздогнали нас перед самим фінішем і навіть вийшли вперед, але на наступному гребку попереду виявився ніс саме нашого човна. На цей момент і припав фініш, який приніс нам друге місце і квиток до Ріо.
За матеріалами: 5kolec.com