Шлях України в Ріо: Перо Жар-птиці для Тимощенка і невдачі лідерів

Sport bigmir,  29 березня 2016, 08:55
0
86

Видання розповідає про результати виступів українських спортсменів в олімпійських видах спорту за тиждень.

Сайт продовжує щотижневу рубрику "Шлях України в Ріо", в якій розповідає про олімпійські кваліфікаційні турніри, про підготовку українських спортсменів до Олімпійських ігор і їхній виступ на міжнародних турнірах.

Вашій увазі підсумки 22-28 березня: медалі Різатдінової у Франції, невдачі Зантараї в Грузії і Харлан в Кореї, а також ліцензія в кінному спорті.

Сучасне п'ятиборство

Український чемпіон світу Павло Тимощенко удостоївся премії у вигляді пера Жар-птиці за перемогу в номінації "Спортсмен року" в загальнонаціональній програмі "Людина року-2015".

У цій номінації Тимощенко обійшов уже колишню чемпіонку світу з шахів Марію Музичук і чемпіона світу і Європи з греко-римської боротьби Жана Беленюка.

"Мені завжди бувало дуже прикро, а в дитинстві особливо, коли люди питали: що таке п'ятиборство? Ось, користуючись нагодою, і прошу вас: повернувшись додому після цієї церемонії, загляньте в інтернет і почитайте. Знайдете, ручаюсь, багато цікавого... ", - сказав Тимощенко зі сцени під час нагородження.

До слова, Тимощенко з Беленюком, а також найкращим спортсменом минулого року Олегом Верняєвим, посперечаються за "Спортивний оскар", номінантів на який оголосили минулого тижня.

Художня гімнастика

У французькому Тьє відбувся другий етап Гран-прі з художньої гімнастики, де українські гімнастки завоювали чотири нагороди - одну срібну і три бронзові.

Володаркою срібла стала лідер української збірної Анна Різатдінова у вправі з булавами (18,650), бронзову медаль Різатдінова виборола у вправі зі стрічкою (18,417), а в змаганнях груп українки двічі замикали трійку призерів - у вправі з п'ятьма стрічками, а також шістьма булавами і двома обручами.

При цьому відзначимо відносну невдачу Анни Різатдінової в особистому багатоборстві, де вона стала четвертою після росіянок Мамун і Солдатової, а також білоруски Станюти.

Дзюдо

Ще однією невдачею можна вважати виступ одного з лідерів збірної України з дзюдо Георгія Зантараї, який на Гран-прі Грузії вперше виступив в цьому році, і поступився в першій же сутичці майбутньому переможцю грузину Важе Маргвелашвілі.

У цілому виступ українських дзюдоїстів в Грузії складно назвати - в їхньому активі всього одна бронзова медаль, яка на рахунку Марини Черняк.

Черняк, яка виступає в категорії до 48 кг, дійшла до чвертьфіналу, але там програла представниці Гвінеї-Бісау Лімі, але у втішній сітці перемогла росіянку Марію Персидську, а медаль їй забезпечило те, що ще одна росіянка Ірина Долгова не вийшла проти українки через травму.

За крок від п'єдесталу зупинилися супертяж Олександр Гордієнко і лідери нашої жіночої збірної Світлана Яремка та Ірина Кіндзерська. Дівчата зійшлися між собою в чвертьфіналі, далі пройшла Яремка, але вона програла в півфіналі, а потім обидві не змогли виграти бронзові нагороди.

Фехтування

Ще однією невдачею надії України в Ріо стала поразка шаблістки Ольги Харлан в чвертьфіналі Гран-прі в Південній Кореї.

В 1/32 фіналу вийшли п'ять українок, але там Галина Пундик поступилася представниці Італії Грегорії Росселла з рахунком 10:15, а Олена Вороніна не впоралася з 8-мим номером світового рейтингу полячкою Олександрою Соха. Далі з боротьби вибули Аліна Комащук та Ольга Жовнір. Аліна поступилася лідеру світової класифікації Софії Великій (6:15), а Жовнір - Шен Чен з Китаю (8:15). Найдальше зуміла пробитися Ольга Харлан, яка програла кореянці Сео Чжи Єн з мінімальним розривом - 14:15, зупинившись в 1/8 турнірній таблиці.

У чоловіків в Південній Кореї українці не виступали. І якщо жінки зуміли завоювати ліцензію на Олімпіаду в Ріо в командному турнірі, то чоловікам-шаблістам доведеться боротися за можливість поїхати в Ріо на кваліфікаційному турнірі в Празі наступного тижня.

Кінний спорт

Українка Інна Логутенкова отримала ліцензію на Олімпійські ігри в Ріо у вигляді програми виїздки. Логутенкова на початку березня виграла змагання в бельгійському Льєрі, і це дозволило їй отримати путівку в Ріо.

Раніше, нагадаємо, Україна завоювала чотири командні ліцензії в конкурі. Таким чином, Україна другу Олімпіаду поспіль в кінному спорті буде представлена ​​п'ятьма спортсменами.

Бадмінтон

У Варшаві завершився міжнародний турнір рівня International Challenge з призовим фондом 17,5 тисячі доларів.

Україна в основній сітці була представлена ​​трьома бадмінтоністи, найкращим з яких став Артем Почтарьов, який дійшов до чвертьфіналу турніру, але там програв з рахунком 7:21, 10:21 японцеві Цунеяме.

Конкурент Почтарьова в боротьбі за єдину олімпійську ліцензію від країни Дмитро Завадський поступився у другому раунді турніру, а єдина українка Марія Улітіна, незважаючи на статус шостої сіяної на турнірі, програла в першому ж колі.

Велоспорт

Багаторазовий чемпіон України, член збірної команди і лідер континентальної команди "Kolss - BDC Team" Віталій Буц завоював свою першу перемогу в сезоні на престижній італійській багатоденці Settimana Internazionale Coppi e Bartali.

Українець виграв другий етап гонки, який проходив околицями міста Гаттео, а за підсумками багатоденки посів підсумкове 59-е місце.

Плавання

В ізраїльському Ейлаті відбувся другий етап Кубка світу з плавання на відкритій воді, де наш спортсмен Ігор Червінський на дистанції 10 км зайняв 15 місце з результатом 01: 51: 47.10.

Вітрильний спорт

В Іспанії стартувала Європейська кваліфікаційна регата в вітрильному спорті, де будуть розіграні останні олімпійські ліцензії. Від України в Іспанію поїхали 8 вітрильників, але шансів поборотися на пропуски в Ріо у них відверто небагато.

Після перших двох днів надії на сенсаційний виграш ліцензії зберігає Валерій Кудряшов, який в класі Lazer виграв другий кваліфікаційний заїзд, але в першому заїзді був тільки 13-м, тому після двох змагальних днів йде на 8-му місці серед претендентів на дві європейські ліцензії.