Збірна України з дзюдо зуміла завоювати одну медаль на чемпіонаті Європи

0
82
Світлана Яремка (зліва) - з сріблом чемпіонату Європи

Світлана Яремка стала срібним призером у категорії понад 78 кг у жінок.

Збірна України з дзюдо останній раз з чемпіонату Європи поверталася без медалей в далекому 1999 році. Не залишилися без нагород наші дзюдоїсти і в 2016 році на чемпіонаті Європи, який завершився в Казані.

Якщо в перші два дні жодному з наших дзюдоїстів не вдалося пройти далі 1/8, то в останній день відразу троє українців претендували на медалі. У підсумку Світлана Яремка (категорія понад 78 кг) поповнила скарбничку збірної України срібною медаллю.

Бронзовий призер минулого чемпіонату Європи Яремка в цьому році дійшла до фіналу, здолавши по дистанції віце-чемпіонку Європи 2014 Ларису Церіч з Боснії, росіянку Ксенію Чибісова і Ясмін Кюльбс з Німеччини.

У фіналі Яремка зустрічалася з Кайрою Сайіт з Туреччини і потрапивши на початку другої хвилини в мертву хватку суперниці, наша спортсменка звільнитися вже не змогла - і змушена була змиритися з сріблом.

Кеджау Ньябалі (вагова категорія до 90 кг) дійшов до чвертьфіналу, але поступився майбутньому чемпіону Європи Варлама Ліпартеліані з Грузії, а пізніше програв і у втішному турнірі проти шведа Маркуса Нюма.

Олександр Гордієнко (понад 100 кг) також програв у чвертьфіналі грузином Леваном Матіашвілі, в першому поєдинку розради йому вдалося впоратися з Андре Брайтбарта, але в сутичці за бронзу українець програв румунові Даніелю Натя.