4 липня 2009, 16:41
0
4
Серена Вільямс перемагає

У суботу, 4 липня, на Центральному корті Всеанглійського лаун-тенісного клубу відбувся фінальний двобій у жіночому одиночному розряді, у якому зустрічалися друга й третя ракетки світу - американки Серена й Венус Вільямс.

У стартовим геймах як такої гри не виходило. Обидві тенісистки потужно діяли на своїй подачі й усі вирішували в один-два удари. Венус трохи переконливіше виглядала при грі на задній лінії, заганяючи в глухий кут свою молодшу сестру точними ударами в самий кут корту, ну а Серена традиційно впевнено подавала першим м'ячем - 4 ейси й 100% м'ячів виграних на першій подачі, за три перших гейми зіграних на своїй подачі.

Розв'язка могла наступити у восьмому геймі - у Венус було два брейк-пойнти, вона все могла вирішити одним м'ячем, але за рахунку 30:40 Вільямс-Старша не потрапила обвідним ударом по довжині, хоча перед нею був практично порожній корт, а при рахунку рівно Серена зробила два ейси й знову зрівняла рахунок - 4/4. Дуже напруженим вийшов 11-й гейм подавала в якому Венус. Кілька разів рахунок був рівно, Серена чіплялася за кожний м'яч і досить вдало діяла на прийомі, але в підсумку Венус змогла взяти подачу.

У підсумку справа дійшла до тай-брейку. В укороченій партії Серена виграла три м'ячі підряд за рахунку 0-1 і повела з міні-брейком. Потім Вільямс-Молодша впевнено довела справу до перемоги - 7/6 (3).

Залишається додати, що стартова партія двобою тривала 52 хвилини. Венус і Серена припустилися однакової кількості невимушених - по7, але по "віннерсах" молодша із сестер попереду - 17 - проти 10 у Венус.

Друга партія матчу розвивалася по тому ж сценарії, що й перша. Венус і Серена впевнено брали свою подачу, і не могли заробити жодного брейк-пойнту, хоча варто відзначити, що Серена грала трохи активніше, правда при цьому часто помилялася. Ключовим у цьому сеті, а разом з ним і в матчі, став шостий гейм.

Венус на своїй подачі припустилася кількох помилок, чим скористалася Серена, з першого ж брейк-пойнту взявши подачу старшої сестри. Потім Серена під нуль взяла свою подачу й довела свою перевагу до 5/2.

У наступному геймі Серена дуже активно грала на прийомі й заробила перші матчболи. Три м'ячі Венус змогла відіграти, але із четвертого матболу Серена все-таки довела матч до перемоги - 6/2.

Для Серени ця перемога стала вже третьою в кар'єрі на Вімблдонському турнірі (раніше американка перемагала в 2002 і 2003 р.), і 11- й на турнірах "Великого шлему". Усього за кар'єру цей успіх став для американки вже 34-м. За свою перемогу Серена одержить $1,24 млн призових, а також 2000 рейтингових очок.

Раніше між собою сестри зустрічалися рівно 20 разів і рахунок у цьому протистоянні був рівним - 10:10. Нагадаємо, що стартова партія матчу в завзятій боротьбі, на тай-брейку, залишилася за Сереною - 7/6 (3).

За матеріалами: GoTennis.ru