Єврокубок: Хімік віддає перемогу виснаженій Альбі

Sport bigmir,  31 січня 2014, 10:34
0
91
Хімік втратив перемогу у матчі з лідером групи

Хімік особисто віддав виграний матч в основний час, а в овертаймі повторювані помилки господарів призвели до фатального результату.

Про матч Хіміка і Альби в його напередодні говорилося більше, ніж про будь-якому іншому матчі цього сезону Єврокубка - Альба цілих два дні добиралася в Південний через погану погоду, двічі вилітала до Одеси, але в підсумку з Києва дісталася в місце проведення матчу на автобусі.

Вже перша чверть показала, що поєдинок буде мати вкрай безкомпромісний характер. Команди не збиралися віддавати ні сантиметра простору, боротьба йшла жорстка, на межі фолу. Першим на собі це відчув Джамал Шулер, що вимушено відпочив на лавці після удару у верхню частину тіла. На той момент Хімік уже розгубив стартові 6:2, здобуті Фрейманіс - Роландс, який потрапив два триочкових.

Взагалі команди не могли дістатися до двозначних цифр у графі "очки" дуже довго, зайшовши за десяток тільки в районі шостої хвилини. Першими це зробили господарі, але лідерство їхнє протривало недовго - спрацювала заміна Обрадовича, пара "великих" Вольфарт-Кендалл вибухнула цілою серією набраних балів. Рівність сил на паркеті похитнулася лише на останній хвилині десятихвилинки - Кліфф Хеммондс оформив "енд-ван" і зафіксував перемогу німців в першій чверті з "+3", 15:18.

Цей момент немов проклав місток у другу чверть, яку Альба почала просто блискуче. Ягла, Стояновський з дальньої дистанції, Логан двічі з середньої - отримали 15:26 вже до третьої хвилини чверті! Карлісу Муйжніексу довелося брати терміновий тайм-аут, та й поговорити з командою було про що - його хлопці розгубилися в нападі, збилися на незрозумілі кидки, в той час як на своїй половині не тільки упускали суперників на дузі, але програвали підбір.

Хвилина, взята тренером Хіміка, практично не змінила розклад сил - Альба продовжувала тримати десяточку, в той час як противники відверто мучилися в нападі з неправильними кидками. Але через три хвилини тайм-аут взяв уже Саша Обрадович - "альбатроси" злегка розтиснули щелепи і дали Хіміку відіграти чотири очки із загального гандикапу, 21:28.

Гра з того моменту серйозно змінилася. Тепер вже Хімік диктував свої умови супернику, в першу чергу, виграючи боротьбу, а потім - реалізуючи свої шанси. Практично відігравши різницю, "біло-зелені" отримали дальній привіт від Войдана Стояновскі. Той же македонець реалізував останню атаку своєї команди в першій половині, зберігши цілком приємні сім очок різниці - 28:35 за підсумками 20 хвилин.

Всю третю десятихвилинку Хімік займався наздоганянням. Їм постійно не вистачало зовсім трохи: підберуться на три, на одне очко, але постійно пропускають. Десь не вистачало концентрації на щитах, коли Кендалл і Ягла забирали настільки важливі підбори. Десь - організації нападу, в якому не виходило впевнено скористатися отримує перевагу. І все ж, Хімік явно додав в обороні і цілком міг би навіть піти лідером на останню паузу - Пустовий накрив Варгаса за лічені секунди до сирени, однак Рябчук очманілу "треху" трохи змазав. Але й без того, 44:45 не виглядали вироком.

Вже на другій хвилині заключного відрізку Хімік вийшов вперед - "енд-ван" оформив Коваленко. Той же Коваленко забив ще один данк, змусивши Обрадовича брати тайм-аут рівно через хвилину. Символічно, що як і в кубковому матчі проти Говерли, результат Хіміку в ці хвилини забезпечувала четвірка українців +Гейтенс. Шулер сидів з перебором фолів, Фрейманіса випускати не було потреби через роботу Пустового проти Радошевича, а інших краще було приберегти на кінцівку - Обрадович ротировано складу безбожно, звично ганяючи всю обойму.

Хімік за свій шанс вчепився. Практично українським складом вони билися аки леви. Ключовий момент - не піддавалися на класичні провокації, властиві командам Обрадовича. Градус напруги в "Олімпі" зріс багаторазово, але господарі вистояли і обійшлися парою фолів та словесних перепалок.

Альба втратила нитку гри: дальня артилерія не працювала, а центрових практично вдалося зсадити на фоли. До того ж, Фрейманіс і Пустовой встановили жорсткий контроль над своєю "фарбою" - Артем взагалі працював дві чверті майже без замін, але був вкрай ефективний.

Флоутер Джамала Шулера за 2.30 до кінця чверті зробив рахунок 55:51 - Обрадович взяв маленький тайм-аут. Розклад не змінився, і тільки посилився для німців - другу "трійку" за чверть потрапив Рябчук! 58:51, грати півтори хвилини. Проте досвід німців майже почав брати своє. Укінці втомився Пустовой, Альба змістила акцент в трьохсекундну зону і почала заробляти фол за фолом. Штрафні німці виконували похабно, але в одній із ситуацій таки змогла добитися "енд-вана" - постарався Кендалл, який домігся п'ятого фолу для Пустового.

Грати Хіміку було неймовірно важко. Тиск Альби зростав і вже Ягла, після нереалізованої атаки господарів, відзначається штрафними - 58:57, очко різниці. Шанс закрити гру "біло-зелені" не реалізували - змастив Попов, але в швидкому відриві Логан заробив фол у нападі. Грати залишилося менше 24-х секунд, і, зрозуміло, Альба почала фолити. Ділейні в першому підході забив лише один штрафний - "+2", грати зовсім мало. Свій шанс німці реалізують - Ягла забиває данк за п'ять секунд до кінця. 59:59. Останню атаку Хімік розіграв у найкращих традиціях наших команд - бездарно. Шулер кидав три з кутка з відхиленням, навіть не докинути до щита.

Овертайм. Драма продовжилася. Суперники вщент програвали підбір, що дало німцям необхідну кількість другого шансів. І все ж, Альба грішила - і Хімік користувався. Але недовго: після чергового промаху Шулера Хеммондс вивів німців вперед - 65:66. Часу рівно на одну атаку, але Шулер знову заліз у якісь нетрі і нормально не кинув по кільцю. Свого шансу на перемогу німці вже не упустили.

Хімік програв і тільки перемога Раднічек у вчорашньому матчі трохи полегшує подальше існування команди Муйжнієкса - шанси Південного, який залишився на другій позиції в групі, на наступний раунд все ще високі. Альба, по суті, вже там - 4/0, це прохід.

Хімік - Альба 65:68 ОТ (15:18, 13:17, 16:10, 15:14, 6:9)

Х: Ділейні (6 + 8 втрат), Попов (8), Шулер (9 + 5 підборів), Тревіс (5), Фрейманіс (12 + 6 підборів) - старт; Гейтенс (7 + 7 підбирань), Коваленко (7) , Рябчук (6), Пустовий (5 + 5 підбирань + 4 блок-шота).

А: Логан (2), Хеммондс (4 + 6 підборів), Варгас (0), Кінг (1 + 7 підбирань), Радошевіч (8) - старт; Реддінг (15 + 8 підбирань + 5 передач + 4 втрати), Кендалл (14 + 11 підборів), Стояновський (10), Вольфарт (7 + 7 підборів), Ягла (7).

Двоочкові кидки: 14/37 (37%) - 21/58 (36%)

Триочкові кидки: 6/27 (22%) - 3/15 (20%)

Штрафні кидки: 19/23 (82%) - 17/24 (70%)

Підбори: 42-51; Передачі: 13-14; Втрати: 16-15