Будівельник пробився до чвертьфіналу Єврокубка

Sport bigmir,  12 березня 2014, 09:42
0
292

Підопічні Айнарса Багатскіса і в другій зустрічі довели свою перевагу над французьким Нантеором.

Матчу Будівельника у Франції ми чекали з нетерпінням. Своєю грою в Каунасі команда Багатскіса показала, що їй цілком під силу пройти Нантерр і просунутися далі по єврокубковій стежці. Залишалося лише простежити за конвертацією відчуттів у формат реальності.

У першій половині Будівельник не підвів. "Будівельники", незважаючи на два швидких фоли Лавриновича (несправедливий неспортивний відправимо на совість арбітрам), встановили надійний контроль над грою. Ключові аспекти - попадання з дальньої дистанції (4/4 до 9.55 першої чверті), надійна гра в "фарбі", грамотний напад. Гості вміло рухали м'яч, доводили атаки до розуму, не допускали очевидних втрат. Ну і, звичайно, забивали здалека. Почин Стрелнієкса, який дав 2/2, підтримали Дроздов і Шаленга. Попутно працював Лавринович, якого, незважаючи на фол-трабл, Багатскіс залишив у грі. Даріуш пішов за три хвилини до кінця чверті, коли його команда впевнено вела. Навіть два поспіль пропуски з-під кільця не збентежили гостей - першу чверть вони впевнено взяли "+10".

Так було і з другою, хоч і з застереженнями. Моментами Нантерр був непоганий. Але ці моменти не могли скластися навіть в три послідовних атаки. До того ж, французів пекельно підводила далека артилерія - 0/10 за першу половину. Абсолютно розчинився і наш Сергій Гладир: швидкий фол-трабл і два промахи здалеку - ось і весь пожиток українця в першій половині. Як не старалися Деніелс і Томас розворушити гру, Будівельник стояв на своєму. Айнарс Багатскіс навіть тайм-аут взяв вкрай своєчасний, в ситуації, коли кияни кілька примерзли в нападі. Момент останнього побоювання був пов'язаний з виходом Тищенка, який відіграв останні дві хвилини. Відверто кажучи, Саша допустив 2,5 помилки - пробивний фол у захисті , неточний пас у нападі, пропуску пік-н-ролу й очка Пассава. Але у вирішальний момент спину українцеві підставив Блейк Ехерн - триочковий на останній хвилині і 30:39 до перерви. Живемо!

Мабуть, гості трохи перебрали з радісними флюїдами в перерві. Початок третьої чверті для них перетворився на кошмар - тільки за половину відрізка кияни зробили вісім втрат. Кожна друга атака закінчувалася втратою, в кращому випадку - фолом у нападі. Правда, Нантерр, спробувавши отримати з цього швидку користь і навіть десь скоротивши різницю до п'яти очок, сам став актором у комедії помилок. Пробіжки, фоли в нападі, дурні передачі - всього цього було настільки достатньо, що навіть страшно подумати. Єдиним на дві команди, хто хоч якось контролював себе, був ДаХуан Саммерс. Саме агресія американця принесла Будівельнику очки на фініші десятихвилинки - Ді постійно ліз у гущу, заробляв штрафні, забивав їх. У Нантерра нарешті вистрілив Гладир, однак після Сергій не влучав  - лише три очки. Кидок Шаленга з-під кільця на останній хвилині закрив рахунок чверті, як кінцівку Будівельник відпрацював ідеально, спаливши весь запас командних фолів. 44:57 ("+4 ") - таку перевагу ще потрібно примудритися розгубити.

Останню чверть Будівельник почав так, як і личить команді, яка веде в рахунку. Два триочкових від Шаленга і Саммерса, плюс потрапляння Анісімова - 48:65, рекордна різниця і терміновий тайм-аут Паскаля Донадьє. Однак після цього "будівельники" чи то повірили в перемогу, чи то просто розслабилися, але Нантерр відповів. Будівельник продовжував допускати абсолютно немислиму кількість втрат - на 35-ій хвилині їх було вже 23. І тут, як на гріх, у французів пробило джерело з триочковою водою. Два поспіль потрапляння Томаса - тайм-аут змушений брати Багатскіс, адже від різниці залишилося лише вісім очок.

Як виявилося, це був тільки початок. Феєрію у Будівельника почали всі поголовно, і кількість втрат стала зростати, як на дріжджах. Нантерр завівся до останнього і скорочував різницю очко за очком. По суті, в кінцівці було два ключових моменти. Перший - заступ Марка Жюді за бокову при рахунку 63:67. Другий - п'ятий фол Пассава на Лавриновича на останній секунді атаки киян. Після того, як Саммерс і Мічем зіткнулися лобами (кров юшила у обох, але Саммерсу розсікли вже заклеєне око), саме Лавринович потягнув Будівельник вперед. Даріуш добре виконав всі штрафні в кінцівці і майже не дав нам приводів для занепокоєння. Навіть за рахунку 71:72. За рахунку же 71:74 Шаленга перехопив м'яч на вводі після тайм-ауту Нантерра і по суті закрив гру.

Взагалі неясно, як Будівельник міг перемогти з 29 втратами. Але якщо приглянутися до статистики, то очевидно, що все вирішила тотальна перевага будівельників на щитах ( 24:32 стало тільки в кінцівці, до цього кияни впевнено вели від 10 до 12 підбирань) і контраст у відсотку влучень видали, який у Будівельника вище 50.

Як би там не було, Будівельник виходить у чвертьфінал Єврокубка, але до якості гри команди Багатскіса є маса питань. Вирішувати їх тренеру "будівельників" потрібно якнайшвидше - вже наступного тижня киян чекає зустріч з переможцем пари Црвена Звєзда - Ліетувос Рітас.

Нантерр - Будівельник 71:76 (12:22, 18:17, 14:18, 27:19)

Н: Мічем (12), Лайті (2), Гладир (3), Деніелс (14+7 підбирань), Пассау (13+5 втрат) - старт; Томас (17), Нзеулі (4), Лиш (4), Жете (2), Жюді  (0).

Б: Мінарді (2+5 втрат), Стрелнієкс (8), Дроздов (8+7 підбирань), Саммерс (18+6 підбирань), Лавринович (15+9 підбирань+5 втрат) - старт; Шаленга (10), Ехерн (9+4 втрати), Анісімов (6), Тищенко (0), Горбенко (0).

Двоочкові кидки: 23/41 (56%) - 14/27 (51%)

Триочкові кидки: 5/25 (20%) - 8 /16 (50%)

Штрафні кидки: 10/11 (90%) - 24/29 (82%)

Підбирання: 24-32; Передачі: 13-10; Втрати: 16-29

Перший матч - 82:86 .