Єврокубок: Будівельник в овертаймі поступається дорогою до півфіналу

298
Будівельник поступився Црвені Звезді

Український Будівельник мав чудові шанси на прохід до півфіналу Єврокубка, але, на жаль, в кінці основного часу упустив необхідну перевагу, а в овертаймі був розстріляний снайпером Звезди.

Црвена Звезда – Будівельник 79:70 ОТ (11:15, 18:16, 10:11, 24:18, 16:10)

ЦЗ: Нельсон (8 + 6 втрат), Лазич (5 + 5 підбирань), Блажич (10 + 7 підбирань), Раденович (11 + 11 підбирань), Катич (7) - старт; Дженкінс (29 + 4 втрати), Мар'янович (4 + 3 блок- шоти), Драгичевич (3), Симонович (2 + 5 підбирань).

Б: Стрелніекс (11 + 4 передачі), Мінарді (10 + 4 втрати), Горбенко (5), Саммерс (13 + 7 підбирань), Лавринович (17 + 9 підбирань + 3 блок-шоти) - старт; Ехерн (10 + 4 передачі + 4 втрати), Анісімов (2), Шаленга (2), Неруш (0).

Двоочкові кидки: 21/52 ( 40 %) - 18 /46 ( 39 %)

Триочкові кидки: 7 /25 ( 28 %) - 4 /19 ( 21 %)

Штрафні кидки: 16 /26 ( 61 %) - 22 /25 ( 88 %)

Підбори: 55-37; Передачі: 6-14 ; Втрати : 15-16

Перший матч - 79:82

Будівельник злегка занервував на старті – це було дуже помітно в нападі українського клубу. Захищатися вдавалося принаймні проти Рашко Катича. На початку Звезда оформила ривок 6:0. Будівельник не міг забити майже п'ять хвилин, поки з лінії штрафних м'яч у кільце не відправив ДеХуан Саммерс. Саме він і Даріуш Лавринович допомогли киянам "прокинутися" в атаці.

Агресивна гра ДеХуана у "фарбі", а Даріуша під кільцем, на дузі, і на середній дистанції, швидко дозволили "будівельникам" вийти вперед. Водночас далі серби зробили ставку на триочкові кидки, але вона в той момент не зіграла. Будівельник виграв чверть з рахунком 15:11, а 13 очок набрав дует Лавринович - Саммерс.

На початку другої чверті Ріккі Мінарді забив середній і довів різницю до шести очок, але потім у грі "золотисто-синіх" настав невеликий спад. Той же Мінарді і Дайнюс Шаленга втрачали м'яч на рівному місці при елементарному пресингу, а Бобан Мар'янович і компанія швидко скористалися ситуацією і зрівняли рахунок. У цей момент в середині чверті Айнарс Багатскіс попросив тайм-аут.

Після нього Будівельнику вдалося завестися. І хто, ви думаєте, знову вистрілив? Так. Триочковий Даріуша і "енд-ван" ДеХуана повернули шестиочкову перевагу українцям. Але це ще не все – далі був ще більш ефектний "енд- ван" Шаленга і два очки від Блейка Ехерна після класного пасу Саммерса зробили перевагу команди двозначною.

Дуже шкода, але до кінця першої половини кияни розгубили цей гандикап. Так, як у команди Багатскіса вже було п'ять командних, всі їх фоли виводили суперника на лінію штрафних. І далі цих фолів було багато – дурних і не дуже. На тлі того, як скорочувався розрив, почалися проблеми і в нападі. Михайло Анісімов все ніяк не міг розібратися в трисекундній з Бобаном Мар'яновичем, а Саммерс і Ехерн зробили декілька безуспішних спроб відзначитися здалеку.

Данк Блажич у швидкому прориві на останній хвилині скоротив відставання до двох очок.
Після цього був дещо запізнілий тайм-аут від Багатскіса, ще по одному промаху Саммерса і Ехерна за дуги, але також непоганий захист киян в "фарбі". Але до кінця першої половини забитих м'ячів переповнена сербами арена не побачила. Як і в минулому матчі, Будівельник легко віддав свою десяти очкову перевагу.

Матч продовжився з такою ж напругою і з тим само низьким рівнем набору очок. На старті третього ігрового відрізка спочатку Марко Симонович зрівняв рахунок.

Але тут настали чергові неприємності для "будівельників". По четвертому фолу отримали Саммерс і Мінарді, а втрата першого, звичайно, означала величезні проблеми, особливо зважаючи на відсутність Артура Дроздова. На четверту чверть команди йшли з "+3" для Будівельника.

Почали її "будівельники" здорово. Спочатку був триочковий від Сергія Горбенка, а потім Мінарді, який висів на волосині, допоміг своїй команді наростити розрив до шести очок. Але тут вперше в матчі своє слово сказав головний герой попередньої зустрічі (від сербів). Дії Рашко Катича в "фарбі" допомогли Звезді наблизитися в рахунку, а триочковий Тадії Драгичевича і зовсім зрівняв його. Багатскіс взяв "хвилину"...

А далі було ще неприємніше. Триочковий від Дженкінса, втрата Мінарді, швидкий прорив Дженкінса – і ось вже "-5 " для українського клубу, і ще один тайм-аут від латвійського коуча. За цим очки Ехерна і Стрелніекса скоротили різницю до "-3", зрівнявши рахунок за сумою двох матчів. Деян Радоньїч взяв тайм-аут рівно за дві хвилини до кінця четвертої десятихвилинки.

Чудова гра Даріуша як у захисті, так і в нападі допомогла Будівельнику отримати матеріальну перевагу, попутно відправивши Катича на лавку з п'ятьма фолами. Далі Ехерн і Нельсон промазали по триочковому, і сербам не залишалося нічого, окрім як фолити.

Залишалося дев'ять секунд і  цього разу триочковий відправляв би підопічних Радоньїча в півфінал. Цього і боялися захисники української команди, схопивши всіх на периметрі, але Дженкінс обіграв Мінарді на першому кроці і заніс два очки. Багатскіс брав тайм-аут вже за 3,5 секунди. Після м'яч був виведений з-за бокової на Лавриновича, Даріуш розвернувся і кинув.

А далі був Дженкінс... Дві невдалих атаки Будівельника американець перетворив на "-6" за сумою двох матчів для українського клубу, забивши два триочкових. Американець знову завів трибуни до межі – Багатскіс взяв тайм-аут. Після "хвилини" ще плюс два від снайпери – і це ривок Звезли 8:0 на перші дві хвилини додаткової п'ятихвилинки...

Теоретично шанси на порятунок у киян залишалися, але практично виходило щось у нападі через раз, адже необхідно було атакувати швидко. Помилок в захисті, які мали місце в останні три хвилини ігрового часу для української команди в цьому сезоні Єврокубка, було достатньо для того, щоб Звезда змогла утримати результат.

Будівельник залишає Єврокубок, зупинившись в сантиметрі від фінішної стрічки. Емоції говоритимуть у нас ще довго, але переборюючи їх скажемо спасибі киянам за еврокубоквий сезон. За боротьбу в Євролізі, куди, сподіваємося, в наступному сезоні "будівельники" повернуться, і за таку ж самовіддачу в Єврокубку.