Стівен Каррі і його Голден Стейт вийшли у фінал

Ворріорз в п'ятому матчі завершили серію проти Х'юстона.

Голден Стейт - Х'юстон - (17:22, 35:24, 22:22, 30:22)

ГС: Каррі (26 + 8 підбирань + 6 передач + 5 перехоплень), Барнс (24 + 7 підбирань), Томпсон (20), Езілі (12 + 9 підбирань)
Х: Ховард (18 + 16 підбирань + 4 блок-шоти), Террі (16), Брюер (16), Аріза (15 + 6 підбирань), Харден (14 + 6 підбирань + 5 передач + 3 перехоплення + 13 втрат), Сміт (11)

Рахунок у серії: 4-1

У фіналі Західної конференції також чудес не сталося. На своєму полі Голден Стейт дотиснув Х'юстон і оформив перший з 1975 року вихід у фінал НБА. Після фантастичної перестрілки з сумарними 37 триочковими кидками і 45-ма очками від Джеймса Харді, в п'ятій грі герой попереднього матчу відзначився антирекордом і фактично повністю провалив гру. З грудня 2013 року Х'юстон не може перемогти Воїнів на виїзді, і ця серія продовжує жити. Проте першу чверть вже практично за традицією для себе Рокетс виграли, проте в зім'ятій боротьбі. Ворріорз видали практично ганебні для себе 23%. Не набагато кращі справи були у Рокетс (33%), і абсолютно не тримався м'яч у Джеймса Харді, який за стартові 12 хвилин здійснив аж п'ять втрат. Снайперські колективи на двох реалізували 2/13 дальніх "пострілів", що абсолютно не відповідало логіці, враховуючи майже чотири десятки триочкових у минулому поєдинку. Однак у другій чверті господарі вирівняли гру, скоротили сформувався 8-очковий відрив і почали потрапляти з-за дуги. Особливо виділився Клей Томпсон, який набрав за другу 12-хвилинку 13 очок при трьох точних дальніх. Якби не пара "трьох" від Джоша Сміта, то максимальна перевага Голден Стейт була б значно більшою, ніж вісім очок. Проте вкотре техасці невдало провели другу чверть, а в пасиві Хардена вже було 8 втрат.

Темп гри був абсолютно не властивий цим командам. Тільки під час швидкоплинного спурту підопічні Стіва Керра нагадали про свою ударну атаку, в основному ж були втрати, неточні кидки, досить щільна оборона. Третя чверть виявилася ще більш "олдскульною". Атака вкінець розладналася у Ракет, які виживали лише за рахунок штрафних кидків. Господарям більшу частину часу довелося грати без Клея Томпсона, який через перебір фолів був змушений відпочивати на лавці запасних. Протягом всієї чверті різниця в рахунку не перевищувала чотирьох очок, і лише під кінець третього відрізка матчу Езілі, Каррі і Ігуодала спорудили невеликий ривок 7-0, що дозволив відірватися на дев'ять очок.

До початку четвертої чверті в пасиві Хардена вже було 11 втрат і повторення антирекорду НБА. Забігаючи наперед, зазначимо, що лідер "Х'юстона" все ж побив "досягнення" 1979 року і видав 13 помилок за матч. Дотиснув техасців не Каррі, і не Томпсон, який був змушений йти в роздягальню після удару коліном в відхід від Тревора. Добили Ракет Фестус Езілі, який реалізував 3/3, і Харрісон Барнс, який поодинці оформив спурт в середині четвертої чверті, набравши поспіль 9 очок. В цілому з урахуванням внеску Ігуодали і Езілі Ворріорз рвонули 13-4, після чого питання з переможцем було вже вирішено.

Рокетс зібрали на 20 підбирань менше, здійснили 20 втрат і знову після жахливої ​​третьої гри реалізували всього 35% кидків. Якщо у чистій атаці команда МакХейла і може чинити опір, то в частині оборони, у Х'юстона присутній серйозний провал. Воїни, на своєму полі демонструють досить якісну оборону. Вдруге в історії НБА після першого сезону в ліги, у фіналі зійдуться дві команди, яких тренують наставники-новачки. Серія почнеться в ніч з четверга на п'ятницю 4 червня. Нагадаємо, що перевага свого майданчика буде у "Голден Стейт", який поки на своєму полі програв всього три матчі і два в основний час.