Баскетбол: Україна обіграла Росію на чемпіонаті Європи U-20

0
136
Україна здобула важливу перемогу на турнірі

Молодіжна збірна України у найважливішій зустрічі обіграла своїх ровесників з Росії.

Матч проти збірної Росії спочатку виглядав вирішальним для обох команд. Справа навіть не в політичному забарвленні протистояння - на таких невеликих турнірах, як баскетбольний U-20, її не існує, - а в турнірному становищі. По суті, в даній зустрічі визначалося, яка з команд посяде третє місце в групі, а яка буде боротися за виживання у Дивізіоні А з мінімальними шансами на успіх.

Перша половина поєдинку залишилася за Росією. "Червоно-білі" швидко позначили свою перевагу під щитами, а крім того почали бити по хворій точці українців - захист проти проходу. Користуючись цим рецептом, збірна Росії набрала відразу ряд очок через проходи під кільце. Україна в першій половині гри виглядала куди менш організовано, зате дуже розраховувала на триочкові. Завдяки потраплянням Олександра Антипова та Олександра Кобця "жовто-сині" весь час перебували в грі. Росія, хоч і виглядала краще, але створити серйозну різницю в рахунку так і не змогла.

Лише у другій половині Україна змогла налагодити захист проти росіян. Розуміючи, що під кільцем суперник по визначенню володіє перевагою, підопічні Володимира Коваля постаралися їх не пускати туди зовсім. Росія почала видавати одну за одною серії хвилин без набраних очок, а Україна поступово підбиралася до суперника все ближче. Коли за дві хвилини до кінця третьої чверті Приймак реалізував середній кидок, Україна вперше з початку гри вийшла вперед - 40:39.

Стартував "режим гойдалок", при якому психологічна перевага була вже за хлопцями в жовтих майках. Більше того, якби вони краще реалізовували штрафні кидки, інтриги в матчі могло і не бути. Тим не менш, все вирішувалося в кінцівці матчу, і тут спрацювала істина: "все, що не робиться, на краще".

Спочатку в України травму отримав Антон Білоус, замість якого вийшов Ігор Бояркін і склав ефективний дует захисників з Іллею Сидоровим. А за півтори хвилини до кінця зустрічі п'ятий фол отримав кращий український гравець Олександр Антіпов, міняти якого був змушений Антон Дзюба, який проводив досить посередній поєдинок. Але саме Дзюба став героєм зустрічі - в клатч-таймі він реалізував два найважливіших триочкових і штрафні, які вивели Україну вперед: "+7". Тут же Росія вистрілила своїм точним кидком із-за дуги (першим в матчі!), Але більшу зробити не змогла. Збірна України утримала контроль над грою і здобула другу перемогу на чемпіонаті Європи U-20!

Завтра підопічні Володимира Коваля проведуть останній матч у групі проти одного з фаворитів чемпіонату, збірної Іспанії. Для виходу з групи Україна потрібна перемога в цій зустрічі або, що більш реально, невдача Росії в матчі з Чехією.

Україна - Росія - 66:59 (15:17, 12:16, 13:10, 25:16)

Україна: Сидоров (8 + 6 передач), Кобець (9), Приймак (6 + 6 підборів), Антипов (21 + 15 підборів + 3 блок-шота), Орлов (2) - старт; Дзюба (11), Балабан (5), Бояркін (4), Білоус (0), русла (0)

Росія: Гаврилов (8 + 3 перехоплення), Ухов (8 + 5 підбирань), Мартинов (2), Ганкевич (10 + 8 підбирань), Жулков (2) - старт; Попов (20 + 11 підборів), Тукмаков (5), Кондаков (2), Вікторов (2 + 7 підборів), Антоніковскій (0), Куликов (0)

Двоочкові кидки: 12/33 (36,4%) - 24/54 (44,4%)

Триочкові кидки: 9/31 (29,0%) - 1/12 (8,3%)

Штрафні кидки: 15/28 (53,6%) - 8/12 (66,7%)

Підбори: 38-53; Передачі: 14-4; Втрати: 7-14