Екс-арбітр FIFA: Видалення Кучера - абсолютно безмозке рішення рефері

Sport bigmir,  12 березня 2015, 13:06
0
524
Кучер отримав червону картку на 3-й хвилині

Колишній арбітр FIFA Сергій Шебек дав експертну думку щодо видалення захисника Шахтаря Олександра Кучера у матчі 1/8 фіналу

"Абсолютно безмозке рішення з боку арбітра. Розберемо поетапно: порушення дійсно було. Але ледь вловиме. Кучер зачепив стегном ногу Гетце, це однозначно. Але давайте поставимо питання: а чи було це грубим порушенням з боку Кучера в штрафному майданчику? Відповідь - ні. Це просто типове, рядове порушення. Таке порушення заслуговує жовтої картки? Ні, тому що не було грубої гри.

Читай також: Олександр Кучер звинувачує себе у великій поразці Шахтаря від Баварії

Наступний момент. Чи заслуговує це червоної картки? Чи був це вихід один на один? Ні, тому що гравець був осторонь від воріт. І прямував не у бік воріт, у нього не було явної можливості забити.

Далі. Розташування гравців. Чи міг хтось підстрахувати Кучера або втрутитися в рух Гетце з м'ячем? Міг, оскільки гравці, які перебували праворуч і ліворуч від Гетце, могли встигнути його атакувати. Тому цей момент тягне тільки на одинадцятиметровий удар. Ні про жовту, ні тим більше про червону картку тут не може йтися. Ви подивіться, арбітр взагалі вагався, призначати чи не призначати пенальті. Рішення він прийняв тільки після підказки додаткового асистента за воротами. У нього навіть не було наміру видаляти Кучера, тому як між тим, коли він призначив пенальті і пред'явленням картки була велика пауза. Якби він був упевнений в тому, що це фол останньої надії, то він би відразу показав картку.

Дивись також: Видалення Олександра Кучера у матчі Баварія - Шахтар

А сталося що? Він призначає пенальті, потім йде до лінії поля, виникає довга пауза. Потім, ймовірно, йому асистент в мікрофон підказав, що потрібно показувати червону картку, і головний арбітр піддався на "допомогу" асистента і помилково показав червону картку. Для порівняння можна подивитися на дії Жабченка в минулому турі чемпіонату України. Там Ілсіньо виходив прямо навпроти воріт, суперник його збивав, ніхто вже не міг підстрахувати Довгого. І Жабченко відразу показав картку. Це говорить про впевнені і правильні дії арбітра. А в Мюнхені червона картка була показана після тривалої паузи, ще й з підказкою асистента. Це, звичайно ж, абсурд. Тут навіть не важливо, яка хвилина - третя, 5-а або 20-а. Суддя відразу психологічно вбив Шахтар. Так, Баварія явно сильніша, вони б може і без цього видалення змогли перемогти, але арбітр зробив взагалі ведмежу послугу", - сказав Шебек.

Нагадаємо, видалення захисника донецького Шахтаря Олександра Кучера на третій хвилині матчу-відповіді 1/8 фіналу Ліги чемпіонів проти Баварії стало найшвидшим в історії Ліги чемпіонів.

Раніше СПОРТ bigmir)net повідомляв, що Шахтар програв у матчі-відповіді 1/8 фіналу Ліги чемпіонів Баварії з рахунком 7:0. З другої хвилини "гірники" грали в меншості після видалення Кучера.