Україна поступилася у фіналі Меморіалу Лобановського

Sport bigmir,  4 червня 2015, 09:15
0
234
Україна поступилася Словенії

Команда Сергія Ковальця не змогла у вирішальному матчі переграти Словенію, в результаті поступившись у післяматчевих 11-метрових.

У порівнянні з першим матчем турніру проти Молдови Сергій Ковалець трохи підкоригував склад, враховуючи вчорашню пасивність команди в першому таймі. Замін зі старту було чотири: замість Азацького пару Дуцю склав Сваток, в опорній зоні грав Гвілія (замість Іванисені), травмованого Гриня підмінив Петряк, а на вістрі атаки тепер з'явився Хльобас (вчора починав Безбородько).

І якщо в матчі Україна - Молдова ми більше побачили товариський поєдинок з явною перевагою однієї з команд, то у фіналі суперники почали грати типовий фінал. З перших хвилин - максимальна концентрація і обережність, перекочування м'яча на своїй половині поля і спроби розіграти «до вірного». Так, перші небезпечні моменти стали з'являтися тільки хвилини до 20-ї, коли свій шанс мав Близниченко.

Розуміючи, що таким шляхом багато чого не добитися, українці стали додавати, за що були винагороджені вже на 29-й хвилині. Зразкова комбінація вдалася підопічним Ковальця: хороший колективний відбір у центральній лінії, забігання по флангу Мірошниченка і подальша передача на Дениса, точний навіс і вигране «повітря» Юрченка - все як за нотами.

Після цього команди трохи відкрилися і стали більше думати про атаку, а не про оборону. У синьо-жовтих найкращий шанс подвоїти рахунок міг Близниченко, але не зумів перекинути воротаря. Словенці ж заслуговували зрівняти рахунок, але після контратаки нападаючий гостей головою метрів з двох зарядив у поперечину. Пощастило Україні.

У перерві Ковалець не став міняти всю команду, як це було вчора, точково піджививши тільки центр поля і напад. В опорній зоні з'явився Мишнєв, а на вістрі Безбородько змінив Хльобаса. Безбородько відразу показав, що здатний виконувати більший обсяг роботи, ніж Хльобас, заслуживши кілька шансів відзначитися. Але із завершенням у Безбородька ладилося далеко не все. Також відмінний момент мав Петряк, проте ударом здалеку на точність пробив трохи вище від поперечини.

Але час минав, і втома разом з 29-градусною спекою робили свою справу. Футболісти втомлювалися все більше, швидкості були все меншими, і замість тлумачних комбінацій все частіше була боротьба і неточні паси. Гра стала більш «тягучою», і успіх отримав той, хто був більш пильним і готовим завдати разючого удару. На жаль, для українців такими виявилися словенці. Мигунов не встиг повернутися на свою позицію, пішло забігання по правому флангу, яке не зумів перервати навіть відчайдушний підкат Мишнева, і після пасу в центр зовсім вільний Захович в штрафний прийняв м'яч, обробив і спокійно пробив повз Бущана. 1:1.

Звичайно, після цього обидві команди кинули всі сили на вирішальний гол (судячи з володіння м'ячем і створеними моментами, краще готовими фізично виявилися словенці), але у всіх випадках оборона виявилася сильнішою від атаки. Так команди і прийшли до серії пенальті. Ну а там «дав збій» спочатку Юрченко, і хоча Шеремета створили маленьке диво у вигляді відбитого вирішального пенальті словенців, у синьо-жовтих не зумів відзначитися Дуць.

5:6 в серії, і Україна вдруге після 2011-го програє фінал за пенальті (тоді поступилися Узбекистану). Востаннє ж українці володіли трофеєм ще в 2009-му ...

Україна U-21 - Словенія U-21 1:1 (за пен. 5:6)
Голи: Юрченко, 29 - Захович, 77

Україна U-21: Бущан (Шеремета, 90 + 3) - Мірошниченко, Сваток, Дуць, Мигунов (Петько, 72) - Гвілім (Мишнєв, 46), чачу (Іванисені, 79) - Близниченко, Юрченко, Петряк (Данченко, 79 ) - Хльобас (Безбородько, 46).

Попередження: Юрченко, 88