Атлетік розгромив Барселону в матчі за Суперкубок Іспанії

Sport bigmir,  15 серпня 2015, 10:56
0
528
Барселона поступилася Атлетіку з Більбао

Барселона крупно програла Атлетіку з Більбао в першому матчі Суперкубка Іспанії.

Вигравши Суперкубок Європи кілька днів тому, Барселона продовжує на всіх парах мчати до секстету. У каталонців є чудові шанси відкрити новий сезон, маючи в активі вже два трофеї. Зі стану "синьо-гранатових" доводилося чути заяви про те, щоб повторити історичне досягнення Пепа Гвардіоли, і, треба сказати, підстави на це були більш ніж вагомі.

Читай також: Гол Коноплянки не допоміг Севільї завоювати Суперкубок UEFA

У фіналах команда Луїса Енріке, як правило, зустрічається з суперниками абсолютно іншої вагової категорії. А як інакше, якщо Барса зараз, мабуть, найсильніший колектив в Європі? Незабаром, до слова, він має можливість стати найкращим у світі, але до офіційного статусу поки що не вистачає чотирьох місяців. Втім, на сьогодні у Кулес були намічені місцеві бої із завжди непоступливим Атлетиком, який був так боляче побитий у фіналі Кубка Іспанії минулого сезону.

Перше протистояння було винесено в Більбао, де грати грандам прямо-таки нестерпно. Правда, поки що Ернесто Вальверде разом зі своїми підопічними нічого не можуть протиставити іменитому супернику. І якщо подивитися правді в очі, то які були шанси у басків здобути свій другий Суперкубок Іспанії в історії? Можливо, іншим разом, та й з іншою командою.

Так, слід вважати, думали багато - але тільки не Леви, які після невеликих роздумів кинулися пресингувати гостей на їх же половині поля. Тер Штеген, який знову посадив Браво на лаву запасних, почав нервувати від самого початку звітної зустрічі і кілька разів увів м'яч у гру не на своїх партнерів. Правда, одного разу навіть виручив, коли Ерас пробивав у ближній кут.

Читай також: UEFA назвав трійку претендентів на звання найкращого гравця Європи

Відомо, що за німецькими воротарями водиться така проблемка, як вихід за межі власного штрафного. І якщо Ману Нойєр продовжує цим успішно займатися, то тер Штеген наступного разу буде думати, коли збереться покидати рідні пенати. Так, його змусили далеченько вийти, але це не знімає з Марка-Андре провини. Голкіпер тепер надовго запам'ятає Мікеля Сан Хосе, який чудово забив прямо з центрального кола.

Відкривши рахунок, баски стали грати більш осмислено, але продовжували за рахунок блискучої фізичної готовності (не в приклад противнику) по руках і ногах сковувати гравців Барселони. Ті, у свою чергу, якісні атаки проводили по великих святах. Що говорити, якщо по-справжньому вони потривожили Іраісоса за кілька секунд до перерви, коли Мессі в черговий раз явив світові свої таланти зі стандартного положення.

Але ключовим відрізком поєдинку, поза сумнівами, став дебют другого тайму, коли чаша терезів могла схилитися як в один, так і в інший бік. Було видно, що гості рішуче налаштовані виправитися за невдалий період у своєму виконанні. За кілька хвилин вони могли не тільки рахунок порівняти, а й вийти вперед. Спочатку Педро Родрігес, який поглядав у бік Туманного Альбіону, вийшов один на один і пробив у поперечину, а трохи пізніше вже Мессі не зміг у дотик переграти Іраісоса.

У черговий раз спрацювала відома футбольна приказка, тільки тепер вона завдала нищівного ефекту по перспективах Лучі і Ко на секстет. На арену вийшов монстр у власному образі Арітц Адуріс, що збиває все на своєму шляху. Нападаючий пережив, мабуть, найкращі чотирнадцять хвилин свого життя, за які відзначився у воротах чинного чемпіона тричі. Голи були забиті на різний смак: після виграного верхового єдиноборства, після відвертого бардаку в штрафному тер Штегена і з пенальті.

Адже і не сказати, що Леви прямо змели каталонських зірок з Нуево Сан Мамес: просто все, що було створено - було реалізовано. Додамо сюди ще зв'язку центральних захисників Бартра - Вермален, і все стане зрозуміло. Від такого ляпасу синьо-гранатові піднятися вже не змогли, більше того, не було створено навіть натяку хоч на скорочення рахунку на табло.

4:0 - це був показовий удар басків по самолюбству Барселони. Звичайно, до такої прочуханки навряд чи що-небудь схиляло, але не покидало відчуття якихось проблем для гостей, які вийшли на поле не в найкращому настрої, та ще й в експериментальному складі. Втім, навіть такий рахунок не дозволяє Атлетіку приїжджати на Камп Ноу і просто відбувати номер.

Атлетик - Барселона 4:0

Голи: Сан Хосе, 14, Адуріс, 53, 62, 67 (з пенальті)

Атлетик: Іраісос - Де Маркос, Ечейта, Ляпорт, Баленсиага - Сан Хосе, Беньят - Сусаета (Боведа, 85), Ерас (Гурпегі, 77), Сабін Меріно (Лекуе, 66) - Адуріс

Барселона: тер Штеген - Дані Алвес, Бартра, Вермален, Адріано - Роберто (Ракітіч, ​​60), Маскерано, Рафінья (Іньєста, 52) - Мессі, Суарес, Педро (Сандро, 72)

Попередження: Ерас, Беньят, Ечейта, Сусаета, Гурпегі, Сан Хосе - Педро, Дані Алвес, Маскерано
За матеріалами: football.ua