Португалія та інші збірні, які досягли успіху без перемог

iSport.ua,  3 липня 2016, 13:20
0
431

У світлі незвичайного досягнення збірної Португалії пропонуємо вам згадати схожі випадки на великих турнірах.

Півфіналіст Євро-2016 збірна Португалії стала першою командою в історії, яка дісталася до цієї стадії турніру, не здобувши жодної перемоги в основний час.

Португальці три рази зіграли внічию на груповому етапі в матчах проти Ісландії (1:1), Австрії (0:0) та Угорщини (3:3).

В 1/8 фіналу європейським бразильцям вдалося забити гол у ворота Хорватії тільки в додатковий час, а в матчі чвертьфіналу проти збірної Польщі все вирішилося в серії післяматчевих пенальті.

Однак збірна Португалії далеко не єдина, хто заходив далеко без жодної перемоги.

ПСВ Гуса Хіддінка (Кубок Європи-1988)

Голландському клубу вдалося виграти Кубок Європи у 1988 році, не здобувши жодної перемоги в основний час ні у чвертьфіналах, ні у півфіналах, ні у фіналі.

У чвертьфіналі команда Хіддінка зустрілася з Бордо. Після нічиєї 1:1 на виїзді ПСВ вдалося відстояти нулі в Ейндховені, що дозволило їм вийти у півфінал завдяки забитому виїзному голу.

Португалия и другие сборные, добившиеся успеха без побед

У півфіналі голландці провернули такий самий сценарій з мадридським Реалом, вибивши іспанський клуб завдяки одному забитому голу на виїзді.

У фіналі в Штутгарті ПСВ очікував матч із Бенфікою. Поєдинок закінчився з рахунком 0:0, а в серії пенальті команда з Ейндховена здобула перемогу з рахунком 6:5, вигравши заповітний трофей.

Парагвай (Кома Америка-2011)

Парагвай пробився у плей-офф Копа Америка-2011 завдяки трьом нічийним результатам проти Бразилії (2:2), Венесуели (3:3) й Еквадору (0:0). Посівши третє місце у своїй групі, парагвайці вийшли у чвертьфінал як одна із двох команд, які за регламентом турніру можуть пройти далі, фінішувавши на груповому етапі третіми. У цьому їм допомогли 5 забитих м'ячів у ворота суперників.

У чвертьфіналі Парагвай натрапив на Бразилію, з якою зіграв у безгольову нічию в основний час, вирвавши перемогу в серії пенальті.

У півфінальному поєдинку проти Венесуели Парагвай знову зіграв з суперником 0:0 і завдяки серії пенальті пробився до фіналу турніру.

Тут везіння і завзятість парагвайців закінчилося, і вони програли збірній Уругваю на чолі з Дієго Форланом з рахунком 0:3.

Ірландія (Чемпіонат світу-1990)

Груповий етап ірландці закінчили з трьома нічиїми, маючи в активі точно такі ж показники забитих і пропущених голів, як і збірна Нідерландів. Перше місце в групі посіла Англія, а ось долю другого і третього місць довелося вирішувати, вдаючись до жеребкування.

Випадковий жереб допоміг ірландцям фінішувати вище Голландії, яка в 1/8 фіналу натрапила на збірну Західної Німеччини і зазнала поразки з рахунком 2:1.

Збірна Ірландії ж зустрілася в 1/8 з Румунією, з якою зіграла в суху нічию, здобувши перемогу в серії пенальті з рахунком 5:4.

Таким чином, ірландці вийшли у чвертьфінал чемпіонату світу, забивши всього 2 м'ячі на турнірі і не здобувши жодної перемоги.

В 1/4 фіналу вони з мінімальним рахунком поступилися збірній Італії.

Щаслива Італія і нещасний Алжир (Чемпіонат світу-1982)

На мундіалі 1982 року команда Енцо Беарзота звела в нічию всі три матчі групового етапу проти Польщі (0:0), Перу (1:1) і Камеруну (1:1). З групи італійці вийшли тільки завдяки кращій різниці м'ячів, яка дозволила їм випередити Камерун.

У той же час неймовірно прикра історія трапилася з Алжиром. Після трьох зіграних матчів команда набрала 4 очки, випереджаючи ФРН і відстаючи лише за різницею м'ячів від Австрії. За невдалого збігу обставин очне протистояння між німцями та австрійцями проходило на день пізніше після гри Алжиру. Таким чином, Австрія і ФРН знали, який результат їм потрібен, щоб пройти далі, і просто домовилися між собою.

Матч німців з австрійцями був схожий на цирк, в якому збірна ФРН здобула необхідну перемогу з мінімальним рахунком 1:0, залишивши за бортом симпатичну африканську команду.

З 1994 року всі матчі останнього туру групового етапу на чемпіонатах світу та Європи відіграють в один час, щоб уникнути подібних ситуацій.

Коли все відбувається навпаки

У 2010 році збірна Нової Зеландії стала четвертою командою в історії чемпіонатів світу, яка вилетіла, не програвши жодної зустрічі.

Новозеландці зіграли внічию всі матчі в групі - проти Італії (1:1), Словаччини (1:1) і Парагваю (1:1), проте все одно вилетіли з турніру, на одне очко відставши від збірної Словаччини.

Те ж саме сталося з Шотландією у 1974 році, Камеруном у 1982 і Бельгією в 1998.