869
Фред проти Мораеса

У матчі за Суперкубок України київське Динамо обіграло донецький Шахтар.

Фонсека випустив багато разів рекламовану 4-4-2 (з двома опорними і двома форвардами). У центрі захисту грали Ордець і Кривцов, на флангах Срна й Ісмаїлі, опорні - Фред і Степаненко, флангові півзахисники - Бернард і Марлос. На вістрі Едуардо і Тайсон.

У Динамо схема була традиційною - 4-2-3-1, але деякі прізвища здивували, хоча того ж Корзуна ми прогнозували в орієнтовних складах. На воротах Шовковський, у центрі захисту - Драгович і Віда, над ними трикутник - Корузн, Сидорчук, Буяльський. Фланги - Морозюк - Громов (праворуч), Антунеш - Гонсалес (зліва). На вістрі - Мораес.

Перший тайм, незважаючи на те, що він не був особливо багатим на події, дав багато інформації. Шахтар вже пристосувався до нової тактичної схеми - не дарма гравці стверджували, що освоїли ази. Більше того, прорізалися навіть домашні заготовки, як у випадку з розіграшем кутового - короткий розіграш біля прапорця, пас Бернарда на дальній кут воротарського штрафного, куди з глибини набіг Срна і неточно пробив.

У цілому Гірники виглядали впевненіше, ніж кияни саме у сфері розуміння, що потрібно робити. Динамо нічого особливо не продемонструвало ні в атаці - якщо не помиляюся, жодного удару в площину воріт, ні в захисті - Гірники створили достатньо моментів, щоб відкривати рахунок вже в першій половині. Ось той удар Срни після розіграшу кутового, якби м'яч не звалився з ноги, повинен був перетворитися на гол. Потім Шахтар забив - Тайсон пробив, Шовковський відбив перед собою і Едуардо добив. Але в той момент він перебував у положенні поза грою. За три хвилини до кінця першого тайму Шахтар міг-таки забити: Тайсон бив, але потрапив у Віду, а Едуардо знову був на добиванні, але в цей раз спритнішим виявився Шовковський.

Динамо не показало взагалі нічого, крім активних переміщень у центрі поля без зрозумілої мети. Принаймні, розумових процесів, спрямованих на вирішення проблеми оборони Шахтаря, за ними помічено не було.

Не особливо змінилася ситуація і в другому таймі - Шахтар виглядав легше і більш продумано. Гол, який став логічним наслідком їх ігрової переваги, став наслідком низки помилок - Шовковському неакуратно повернули м'яч назад (здається, Хачеріді), він під пресингом невдало перевів м'яч на фланг і в підсумку той виявився у Марлоса. Бразилець запустив у штрафний співвітчизника Фреда, той на замаху прибрав захисників і пробив Шовковського.

Відразу ж після голу Гірники притиснули шокованих динамівців біля їх воріт і могли "на хвилі" забити ще, але не забили.

У Динамо почало відносно непогано виходити після виходу на поле Федорчука. Не сказати, що саме він різко змінив гру, але, принаймні, хоча б кілька передач у киян почали пов'язуватися між собою. Незважаючи на те, що після цієї заміни відразу посипалися інші заміни і жовті картки, що збивало темп, кияни зуміли взяти м'яч під свій контроль і притиснути Шахтар. Але навряд чи це можна вважати достатньою підставою, щоб говорити про справедливість голу. Після подачі кутового П'ятов почав виходити, але виявився заблокованим - поки повертався назад, був спійманий на півдорозі ударом Віди - ось фахівець із Шахтаря - 1:1.

В останні десять хвилин Шахтар повернув собі ініціативу і встиг створити два небезпечних моменти. Спочатку з флангу прострілював Срна, і Віда ледь не зрізав м'яч у свої ворота, але в останній момент встиг прибрати ногу. А потім був і зовсім "вогонь" - Фред прострілював і замикаючим був Селезньов, але не встиг акцентовано підставити ногу.

У серії пенальті часто перемагає команда, яка заслужила цього менше. Так сталося і цього разу. У Динамо не забив Гармаш, якого Ребров випускав саме під серію пенальті. А в Шахтаря Бернард (вище воріт) і Селезньов.