Формула-1: Хемілтон виграє поул-позицію на Гран-прі Сингапуру

Sport bigmir,  20 вересня 2014, 22:30
0
165
Ріккардо, Хемілтон і Росберг на подіумі

У суботу, 20 вересня, відбулася кваліфікація Гран-прі Сингапуру гонки Формула-1.

Кваліфікація у Сингапурі - визначальна сесія уїк-енду. Теоретично, обганяти тут трохи легше, ніж у Монако, але у чотирьох із шести Гран Прі перемагав володар поула, а два інших можна вважати винятком - у 2012-му Хемілтон, що стартував першим, лідирував, поки не відмовила коробка передач, а доля гонки у 2008-му вирішилася навмисною аварією Нельсіньйо Піке.

Після довгої перерви команди повернулися до конфігурації машин із високою притискною силою, вільні заїзди закінчилися незвичними для цього сезону результатами - найкращий час показав Фернандо Алонсо, іспанець лідирував у двох сесіях, а ще в одній посів другу сходинку.

Читай також: Голова Mercedes: Хемілтон і Росберг стали ворогами

Компанія Pirelli привезла до Сингапуру два найбільш м'які склади - Soft і SuperSoft. Різниця між ними у швидкості на одному колі здивувала навіть шинників - вона доходила до 2,5 секунди, але деяким командам не вдалося реалізувати потенціал більш м'якої гуми, що позначилося на розстановці сил, а вибір складу став важливим фактором у кваліфікації.

Уже в першій сесії всі використовували SuperSoft, щоб уникнути ризику. На машині Квята у кінці сесії стався прокол, але росіянин зміг повернутися в бокси. Протокол очолив Райкконен - 1: 46.685, з подальшої боротьби, разом із гонщиками Caterham та Marussia, вибули Сутіл і Мальдонадо.

У другій сесії перша четвірка, Хемілтон, Алонсо, Райкконен і Ріккардо, обмежилася однією спробою - потрібно було заощаджувати шини, інші виїхали на другу. У підсумку найкращий час показав Росберг - 1:45.825, у фінал не пробилися: Баттон, Вернь, Хюлкенберг, Гутьєррес, Перес і Грожан - відразу троє гонщиків із моторами Mercedes.

Читай також: Феттель: У Сингапурі у вас немає права на помилку

Боротьба у фіналі вийшла напруженою. У першій спробі протокол очолив Маса - 1:46.007, перша вісімка вмістилася у п'ять десятих. Наприкінці сесії усі гонщики виїхали на вирішальне швидке коло, але Райкконену довелося повернутися у бокси через проблеми із силовою установкою. Ріккардо показав найкращий час, потім перший рядок зайняв Росберг, але Хемілтон проїхав на сім тисячних швидше - 1:45.681.

Льюїс Хемілтон завоював 37-мий поул у кар'єрі і шостий у сезоні. Другий час у Росберга - гонщики Mercedes знову займуть весь перший ряд стартового поля, з другого стартують Ріккардо і Феттель, з третього - Алонсо і Масса. Завтра багато що вирішить вдалий старт і оптимальна стратегія - попереду довга і спекотна гонка!