Хокейний чемпіонат світу: Спірний гол приніс Україні поразку в стартовому матчі

342
Україна поступається Австрії

Збірна України набрала перше очко на чемпіонаті світу з хокею в Дивізіоні IА.

Україна - Австрія - 2:3 ОТ (1:2, 1:0, 0:0, 0:1)

Шайби: 0:1. Хайнріх (Кох) - 9:48 -бол, 1:1. Благий (Міхнов, Бєлухін) - 10:04, 1:2. Хайнріх (Леблер, Шумніг) - 12:29 -бол., 2:2. Матерухін (Тимченко, Шафаренко) - 32:48 -бол., 2:3. Леблер - 61:34 -бол.

Україна: 30.Гайдученко. 2.Наваренко - 14.Побєдоносцев, 8.Міхнов - 27.Бєлухін - 24.Благой. 21.Ісаєнко - 26.Петрухно, 16.Тімченко - 7.Шафаренко - 17.Матерухін. 3.Ладигін - 5.Кугут, 18.Торянік - 12.Варламов - 23.Квітченко. 15.Падакін - 25.Бондарєв - 10.Захаров. 13.Скріпєц, 9.Німенко.

Австрія: 29.Штаркбаум. 2.Альтманн - 28.Шумніг, 7.Леблер - 18.Кох - 27.Ундертпфунд. 6.Хайнріх - 23.Шлахер, 4.Комарек - 10.Оберкофлер - 25.Іберер. 14.Міттердорфер - 20.Мульштайн, 12.Н.Петрік - 13.Шіхл - 24.Б.Петрік. 11.Фішер - 19.Ш.Гаєер - 21.М.Гайєр . 3.Петер.

Вилучення Ладигіна і викид шайби з боку Гайдученка в першому періоді двічі коштували українцям пропущених шайб. І якщо на першому з них Роман Благой відповів через 14 секунд , то відіграти другий підопічні Андрія Назарова змогли лише після першої перерви. Відзначився Олександр Матерухін. До слова, друга третина матчу залишилася за українцями і за кількістю кидків по воротах і за іншими показниками. Втім, в третій двадцятихвилинці в хід матчу свої корективи внесли судді. Чех Хрібік і швейцарець Кох невпинно відправляли українців на лавку штрафників, а на самому початку овертайму ще раз надали номінальним гостям чисельну перевагу, угледівши з боку синьо-жовтих порушення складу. Чи перетнула шайба лінію воріт після кидка Леблера до того, як вони були зрушені, ні з одного з телеповторів визначити так і не вдалося. Відповідальність на себе взяв суддя "відеоголу", який, як мінімум, маючи повтор з камери над воротами, прийняв на себе доленосне рішення. Таким чином, отримавши всі три шайби у свої ворота у меншості, в стартовому матчі збірна України змогла записати актив лише один бал.