Хокей: Росія починає ЧС-2014 з перемоги, Канада програла Франції

Sport bigmir,  9 травня 2014, 20:08
0
434
Росія громить Швейцарію у стартовому матчі ЧС-2014

Підопічні Олега Знарка чудово розібралися зі швейцарцями, відправивши у ворота Дженоні п'ять шайб.

У дебютному матчі у Мінську збірна Швейцарії зустрічалася з росіянами. Вже на тринадцятій секунді збірна Росії відкрила рахунок у матчі. Денисов зробив відмінний діагональний пас під чужу синю, Шипачов у дотик віддав на правий борт, де Плотников точним кидком послав шайбу в дальній кут - 0:1. Через шість хвилин росіяни подвоїли свою перевагу. Бєлов скинув під кидок Овечкіну, і капітан збірної Росії вразив ближній кут воріт Дженоні - 0:2. Гол Овечкіна став першим реалізованим більшістю на чемпіонаті світу у Мінську.

За п'ять хвилин до кінця першого періоду збірна Швейцарії не змогла реалізувати свій найреальніший шанс вразити ворота росіян. Мозер прорвався прямо на п'ятачок, скориставшись помилкою захисників, але не зміг із двох спроб обіграти Бобровського.

За дві хвилини до дебютної перерви росіяни ще раз вразили ворота швейцарців. Чудінов потужно кинув здалеку, а Шипачов підставив ключку і шайба у воротах - 0:3.

У перерві у російських хокеїстів був гарний настрій, а ось у головного тренера не дуже. У першому періоді отримав серйозну травму нападаючий Андрій Локтіонов, і був відразу ж доставлений до лікарні.

На початку другого періоду підопічні Олега Знарка володіли територіальною та ігровою перевагою, але кидки або були заблоковані, або надійно грав воротар швейцарської збірної. На екваторі періоду Кулемін в’їхав за ворота, через них зробив передачу на синю, де кидок Бєлова досяг мети, завдяки помилці Дженоні. Перший гол захисника збірної Росії на турнірі.

У третьому періоді збірна Росії догравала поєдинок, не надто часто створюючи небезпечні моменти. Швейцарці не здавалися і пробували проводити атаки, але там, де проходили небезпечні кидки, чудово зіграв голкіпер росіян Бобровський.

За півтори хвилини до кінця зустрічі росіяни поставили крапку. Тихонов не зумів влучити по шайбі, а Заріпов підтримав атаку і потужним клацанням з середньої дистанції вразив ворота Дженоні - 0:5.

Швейцарія - Росія 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)

Шайби: 0:13 Плотніков (Денисов, Шипачов) - 0:1, 6:34 Овечкін (Бєлов, Заріпов - вел.) - 0:2, 17:15 Шипачов (Чудінов) - 0:3, 29:06 Бєлов (Кулемін, Широков) - 0:4, 58:25 Заріпов (Овечкін) - 0:5

Воротарі: Дженоні - Бобровський

Кидки: 26 - 31

Штраф: 10 - 8

Швейцарія: Дженоні (Берра); Шлумпф, Кукан, Зегер, Блум, Вебер, Йосі, Гроссман; Руфенахт, Амбюль, Кунті, Фіала, Шеппі, Сурі , Станческу, Холленштайн, Мозер, Ромі, Берчі, Бруннер.

Росія: Бобровський (Василевський); Зубарєв, Денисов, Кутузов, Орлов, Яковлєв, Чудінов, Бєлов, Медведєв; Овечкін, Тихонов, Плотников, Заріпов, Кулемін, Анісімов, Широков, Дадонов, Бурмістров, Шипачов, Локтіонов, Кузнєцов.

У матчі групи А у стартовому матчі зійшлися збірні Франції та Канади. Склади що в одних, що в інших не такі бойові, як хотілося, але завдання поставлені і їх потрібно виконувати будь-якими силами.

Перша непогана атака вийшла у французів уже на другій хвилині зустрічі. Флері прорвався по лівому борту і кинув у дальній кут, але голкіпер канадців Раймер зміг краєм дотягнутися до неї пасткою. Канадці досить багато часу володіли шайбою, але до гольових моментів справа не доходила.

Кінець дебютного періоду видався на славу. За дві хвилини до перерви обидві команди змогли вразити ворота. Першою відзначилася збірна Франції, реалізувавши чисельну перевагу. Раймер перед собою відбив кидок від синьої Авітю, а Стефан Да Коста виявився першим на п'ятаку і добив шайбу у порожні ворота - 1:0. Через хвилину видалення заробив Меньє, і канадці цим шансом скористалися. Ходжсон від борту зробив передачу в центр, а Шенн потужним кидком послав шайбу під перекладину - 1:1.

Другий період виявився безгольовим. Збірна Канади володіла ігровою перевагою, була величезна перевага за кидками - 13:5. Кілька разів нападаючий кленового листя Шенн із забійних позицій загрожував воротам, але удача була на боці французів. За шість хвилин до кінця періоду французи провели найнебезпечнішу контратаку. Флері вийшов один на один, але не зміг обіграти голкіпера канадців Раймера у ближньому бою.

На екваторі третього періоду канадці змогли втілити перевагу в гол. Маккінон біля борту розібрався із захисником і відпасував у центр, Гудбрансон завдав кидок низом у дальній кут, і шайба пройшла між щитків французького воротаря - 1:2. Через хвилину автор гола канадців Гудбрансон отримав видалення, яким і скористалися французи. Руссель з-за воріт зробив передачу на п'ятак - Стефан Да Коста по центру вискочив на ворота, обіграв Раймера і вразив порожній кут воріт - 2:2. Стефан Да Коста - автор першого дубля на чемпіонаті світу в Мінську.

До кінця періоду обидві збірні могли вирвати перемогу у матчі, але з кидками Русселя, Ходжсона впоралися голкіпери. Основний час матчу закінчився бойовою нічиєю. В овертаймі канадці володіли перевагою, але втілити її у вирішальний гол не змогли, відмінно зіграв Юе. Перемогу в серії післяматчевих булітів приніс асистент капітана Белльмар.

Франція - Канада 3:2 Б (1:1, 0:0, 1:1, 0:0, 1:0)

Шайби: 17:03 С. Да Коста (Авітю, Белльмар - вел.) - 1:0, 19:45 Шенн (Ходжсон, Геріссон - вел.) - 1:1, 50:42 Гудбрансон (Маккінон) - 1:2, 52:35 С. Да Коста (Руссель, Флері - вел.) - 2:2

Вирішальний булліт: Белльмар

Воротарі: Юе - Раймер

Кидки: 28 - 36

Штраф: 8 - 12

Франція: Юе (Арді); Манавьян, Авітю, Дьєде-Фовель, Амар, Жаніль, Шакіашвілі, Беш; Трей, Флері, Меньє, Тардіф, С. Да Коста, Руссель, Хендерсон, Дерозьє, Рітц, Ро, Белльмар, Гюттіг, Т. Да Коста.

Канада: Раймер (Скрівенс); Бієкса, Елліс, Геріссон, Райллі, Коберн, Гудбрансон, Майєрс; Турріс, Шенн, Юбердо, Барроуз, Ходжсон, Брауер, Рід, Монахан, Чімера, Маккінон, Уорд, Кадрі, Шайфлі.