Канада знищила Росію у фіналі чемпіонату світу з хокею

0
1443
Збірна Канади стала чемпіоном світу з хокею

Канадці не залишили жодного шансу росіянам, а Сідні Кросбі став членом Triple Gold Club

На 79-му чемпіонаті світу так і не знайшлося жодної команди, яка змогла б на рівних протистояти канадській хокейній машині на чолі з Сідні Кросбі. Десять матчів турніру без поразок. Жодного овертайму або серії булітів, і жодного втраченого очка в групі. Золото чемпіонату світу стало для Канади першим за сім років і 25-м в історії (якщо рахувати роки, коли хокейний турнір на ОІ також вважався чемпіонатом світу). Для самого Кросбі золото чемпіонату світу стало першим в кар'єрі, але що набагато важливіше, Сід прописав своє ім'я в Triple Gold Club, куди входять хокеїсти, які завоювали всі три найпрестижніших нагороди в світовому хокеї - Олімпійські ігри, Кубок Стенлі і чемпіонат світу. Кросбі став 26-м його учасником взагалі і дев'ятим канадцем зокрема.

Канада унижает Россию в финале чемпионата мира

Що стосується самого матчу, то з перших же хвилин Росія абсолютно прогнозовано віддала ініціативу канадцям, які взялися планомірно розхитувати оборону суперника.

Після четвертого гола канадці стали дозволяти собі трохи більше вільностей, демонструючи індивідуальну майстерність, і навіть голкіпер Майк Сміт, який в принципі непогано грає ключкою, почав показувати техніку за своїми воротами. При цьому, незважаючи на всю показну поважність, канадці не дозволяли супернику навіть наблизитися до воріт.

Лише в третьому періоді Росія змогла активізуватися і провести кілька більш-менш небезпечних атак на володіння Сміта, але при цьому Тоффолі в контратаці втретє за матч перевірив на міцність штангу воріт суперника при грі в форматі чотири на чотири після обопільних вилучень.

Канада - Росія 6: 1 (1: 0, 3: 0, 2: 1)

Шайби: 18:10 Ікін (Енніс, Мадзіні) - 1: 0; 21:56 Енніс (Ікін, Кутюр'є) - 2: 0; 27:22 Кросбі (Еберле, Хем’юс) - 0: 3; 28:05 Сегін (Жиру, Беррі) - 0: 4; 48:58 Жиру (Кросбі, О'Райллі - більш.) - 5: 0; 49:50 Маккіннон (Савар) - 6: 0; 52:47 Малкін (Мозякин, Куликов) - 6: 1

Воротарі: Сміт - Бобровський

Кидки: 37 (15 + 14 + 8) - 12 (5 + 1 + 6)

Вкидання: 33 (12 + 10 + 11) - 29 (9 + 11 + 9)

Штраф: 4 (0 + 2 + 2) - 10 (0 + 6 + 4)

Канада: Сміт (Джонс); Хемьюс - Бернс, Мадзіні - Беррі, Екблад - Савар, Уіркош; Жиру - О'Райллі - Сегін, Холл - Еберле - Кросбі, Дюшен - Маккіннон - Спецца; Кутюр'є - Ікін - Енніс, Тоффолі.

Росія: Бобровський (Худобин); Яковлєв - Бєлов, Куликов - Антипин, Чудінов - Миронов, Овечкін - Тихонов - Плотніков, Мозякин - Малкін - Кулємін, Панарін - Дадонов - Шипачев, Анісімов - Широков - Ковальчук, Тарасенко.