Кубок світу. Європа здобула перемогу над Чехією в овертаймі

iSport.ua,  20 вересня 2016, 00:52
0
241

Відбувся перший поєдинок найпрестижнішого турніру в рамках другого туру групи А.

У першому матчі групи А в рамках другого туру відродженого Кубка світу зустрічалися збірні Європи і Чехії, які по-різному провели свої перші ігри на турнірі. У першому турі Європа сенсаційно обіграла США, а Чехія поступилася родоначальникам хокею – Канаді.

У першому періоді обидві команди продемонстрували хокей на середніх швидкостях, і моментів для взяття воріт було дуже мало. Відзначимо невелику перевагу збірної Європи, але втілити його в гол не змогли, і команди закінчили першу двадцятихвилинку без голів. На самому початку періоду був непоганий момент у Йозі, після кидка якого шайба двічі рикошетила від гравців, але все-таки виявилася у Мразека в пастці. Ну а чехи відповіли моментом Хемскі, який класно кидав від синьої лінії, проте Галак плечем перевів диск вище своїх воріт.

У другому періоді команди нарешті увімкнули швидкості, що привело до двох закинутих шайб – по одній на команду. Вже на третій хвилині другої двадцятихвилинки збірна Європи отримала право на штрафний буліт, але Анже Копітар занадто перемудрив і не зміг переграти Мразека в воротах. Далі були класні моменти у Драйзайтля і Татара, але в обох випадках чеський воротар був на висоті. А ось ближче до середини другої третини гри Мразек уже сам помилився за воротами, після чого відбулася передача на п'ятак, звідки в падінні кидав Белльмар, але і тут воротар виправив свою помилку і в стрибку накрив ігровий снаряд.

Ну а на самому екваторі періоду команда Ральфа Крюгера все-таки змогла розпечатати ворота Мразека. Затяжна атака європейців завершилася кидком Хари, а в цей час воротар був закритий гравцями на п'ятаку, і шайба пролетіла над його млинцем - 0:1. В наступній атаці чехи могли зрівняти рахунок після того, як Яшкін проштовхнув шайбу під Галака, однак захисник встиг винести диск із смужки воріт. Ну а через три хвилини чеська збірна зрівняла рахунок у матчі: Якуб Ворачек прорвався по правому борту і завдав класний кидок з кистей у дальній кут воріт, шайба влетіла у ворота над щитком воротаря - 1:1. Для підопічних Йозефа Яндача ця закинута шайба стала першою на турнірі.

У заключному періоді у нас продовжився хороший хокей на пристойних швидкостях і що найголовніше – з закинутими шайбами. Вже на третій хвилині Мразек помилився перед своїми воротами, подарувавши шайбу Матсу Цуккарелло, який таким шансом із задоволенням скористався і переправив шайбу у ворота - 1:2. Після голу чехи знову почали сильніше тиснути на ворота Галака і все-таки зрівняли рахунок на екваторі періоду. Соботка класно кинув від синьої лінії, шайба від лицьового борту вискочила на п'ятак, звідки в ворота її послав Мартін Ганзал – 2:2.

У другій частині періоду команди обмінялися добрими моментами, але в обох випадках голів не було. Спершу Хансен втік в швидку атаку і кинув з середньої дистанції, але диск пролетів за сантиметри від дальньої дев'ятки, а потім Фроляк класно прорвався в чужу зону, вискочив на Галака, але потрапив йому в щиток.

В овертаймі чеська збірна виглядала кращою у форматі три на три, але перемога дісталася збірній Європи. На третій хвилині чехи так захопилися атакою, що втратили шайбу в чужій зоні, після чого Цуккарелло швидко віддав передачу під синю лінію на Драйзайтля, який викотився один на один з Мразек і кинув в лівий кут – 2:3.

Таким чином, збірна Європи здобула другу перемогу поспіль і вийшла на перше місце в групі А з чотирма очками, а чехи поки що залишаються на третьому рядку з одним очком.

Чехія – Європа 2:3 ОТ (0:0, 1:1, 1:1, 0:1)

Шайби: 30:04 Хара (Ванек, Белльмар) – 0:1, 33:28 Ворачек (Йордан, М. Міхалек) - 1:1, 42:17 Цуккарелло (Галак) – 1:2, 48:31 Ганзал (Соботка , Гемскі – більш.) – 2:2, 62:06 Драйзайтль (Цуккарелло) – 2:3

Воротарі: Мразек – Галак

Кидки: 30 – 41

Штраф: 12 – 8

Чехія: Мразек (Нойвірт); З. Міхалек, Кемпні, Накладал, Йордан, Шустр, Полак; М. Міхалек, Червенка, Ганзал, Плеканец, Соботка, Палат, Яшкін, Фроляк, Гемскі, Пастрняк, Ворачек, Бірнер

Європа: Галак (Грубауер); Секера, Штрайт, Еркофф, Хара, Зайденберг, Йозі; Рідер, Копітар, Габорік, Татар, Нідеррайтер, Ванек, Драйзайтль, Хансен, Нільсен, Цуккарелло, Белльмар, Госса