Моніка Пуїг ощасливила всю Пуерто-Рико

iSport.ua згадує найважливіші події змагального дня на Олімпійських іграх у Ріо.

Сенсація дня

ОИ-2016. Итоги 8-го дня
Всього лише вісім медалей за 17 Олімпіад було в активі Пуерто-Рико до вчора. Причому золотих серед них нема. 34-я ракетка світу Моніка Пуїг створила справжнє диво. Вона стала першою жінкою з медаллю від цієї країни і першою олімпійською чемпіонкою. У фіналі вона переграла переможницею Australian Open і фіналістку Вімблдону Анжелік Кербер (6: 4, 4: 6, 6: 1). А всього лише рік тому її шанси потрапити на Олімпіаду були вельми примарними. Моніка ледь трималася у топ-100. «Я зроблю це для своєї країни», - грозилася вона. Вийшло. «У нас так багато поганих новин, що коли відбувається щось хороше, життя зупиняється», - говорила Пуїг, яка стала низькорейтингового олімпійською чемпіонкою.

Очікування дня

Фехтувальрниці нарешті перервали нашу медальну посуху. Рівно вісім років тому на Олімпіаді у Пекіні Ольга Харлан, Олена Хомрова, Галина Пундик та Ольга Жовнір, здавалося, програють Китаю і візьмуть срібло. Однак перше командне золото в шаблі виїхало в Україну, але ж наші дівчата відставали в 11 ударів. Із того складу залишилася лише Оля Харлан, а у фіналі Україну чекала Росія, де одне ім'я гучніше іншого - Софія Велика, Яна Єгорян ... Семиразова чемпіонка світу та олімпійська чемпіонка. У титулованої Харлан допомога була слабшою - Олена Кравацька, Аліна Комащук, а також запасна Олена Вороніна. Дива не сталося (30:45), але дівчата змогли потішити Україну четвертої медаллю. Кожна нагорода на цих Іграх у нас на вагу золота.

Розчарування дня

Ще до Олімпіади було ясно, що одна з головних зірок нашої збірної Ольга Саладуха за медалі боротися не буде, але в її виході до фіналу потрійного стрибка ніхто не сумнівався. У результаті легкоатлетка показала 18-й результат - 13,97.

«Рік тому мені навіть говорили, що я не зможу ходити, - розповідає Оля. - Думала зав'язувати зі спортом. До березня я лікувала спину і сильно не тренувалася, потім справа пішла. У цьому сезоні я стрибала на 14,40 і в Ріо їхала з амбіціями на медаль. Цей провальний результат мотивує мене залишитися у спорті ще на чотири роки».

У цю ж категорію можна зарахувати наших багатоборок. Анна Касьянова стала всього лише 25-ю, а Аліна Федорова - 28-ю.

Надія дня

Наш прапороносець Микола Мільчев не брехав, коли говорив, що буде боротися за медаль. Приємним здивуванням стала його кваліфікація у скиті спочатку до півфіналу, а потім у фінал. Одесит йшов стабільно третім, але у боротьбі за бронзу все-таки поступився - 52-річному кувейтцю, який виступає під прапором МОК, Абделлу аль-Рашиді.

Раптово вийшла до фіналу у кейрині і Любов Басова, у дівоцтві Шуліка. Наша треківниця брала медалі на Європі і у світі, тільки олімпійської бракувало. Басова подарувала нам ненадовго надію, але фінішувала п'ятою.

Скандал дня

Після цієї Олімпіади Дарина Клішина, напевно, буде бачити уві сні кошмари. Тривалі розгляди, які їй дозволили взяти участь в Іграх, марні. Перед самим стартом CAS передумав, угледівши ім'я стрибунки у довжину у звіті Макларена. Єдина російська легкоатлетка в Ріо подала апеляцію, яку обіцяли розглянути протягом доби. Причиною слугували подряпини на флаконі з її допінг-тестом на чемпіонаті світу в 2013 році. «Я жертва системи, яка маніпулює спортом, щоб використовувати його в політичних цілях», - заявила Дарина, яка три роки живе в США, де здає всі свої тести.

Династія дня

Коли олімпійський чемпіон Лондона Роберт Хартінг не пройшов до фіналу з метання диска, це стало великим шоком для всіх його фанатів. Головний фаворит став 15-м, показавши скромний результат у 62,21 м. У фіналі взяв ініціативу в свої руки молодший брат Роберта Крістоф. Він показав свій особистий рекорд (68,37 м) і помстився за брата, забравши золото собі. До цього кращим досягненням молодшого Хартінга на міжнародних змаганнях було четверте місце на ЧЄ в Амстердамі місяць тому. Роберт провалився у Ріо через дуже комічну травму. У готелі йому було лінь вставати, щоб вимкнути світло. Він зробив це ногою і потягнув спину.

Медаліст дня

Британський велосипедист Бредлі Віггінс вражає своєю послідовністю. Починаючи з Олімпіади у 2000 році в Сіднеї, він щоразу виграє по медалі. У його активі вже вісім нагород, із них п'ять - золоті. Вчора збірна Великобританії з Віггінс у складі взяла золото зі світовим рекордом в командному переслідуванні. Коли пролунав гімн під час нагородження, іменитому велогонщикові стало нудно, і він висунув язика.

Прощання дня

23 золотих медалі виграв Майкл Фелпс за свою кар'єру. Вночі він востаннє в кар'єрі вийшов до плавальної доріжки - в естафеті 4х100 комплексом. Звичайно ж, американці її виграли, а у Майкла з'явилися сльози на очах. «Все мрії здійснилися. Саме так я і хотів завершити кар'єру», - сказав на прощання Фелпс. Після Лондона він теж йшов зі спорту. Може, і на цей раз передумає? 31-річний американець став найуспішнішим олімпійцем в історії - 28 медалей Ігор, 23 - золотих, 10 - в естафеті.

Зачіска дня

Всі думали, як буде епатувати «Болт у спідниці», як часто називають Шеллі-Енн Фрейзер-Прайс. Спринтер тримає свою перукарню на Ямайці, і в Бразилію завітала з жовто-зеленими волоссям. Золото на цей раз дівчина не виграла, пробігши стометрівку третьої, вона пропустила вперед співвітчизницю Елейн Томпсон й американку Торі Боуї.