171
Усейн Болт

Головні події олімпійського дня в Ріо.

Подія дня

Заради неповних десяти секунд люди завжди з особливим трепетом чекають забіг на 100 м. Не дарма його називають королівським. У перемозі шестиразового олімпійського чемпіона Усейна Болта сумнівалися тільки справжні фанати любителя допінгу Джастіна Гетліна. Тільки ямаєць знову був на голову сильніше за всіх, випередивши того ж Гетліна майже на секунду і вигравши сьому медаль ОІ. До речі, старт Усейн програв і навіть до середини дистанції ледь чіплявся за Гетліна, зате в кінці підкидав руки вгору і посміхався. Хоч навколо всі і кажуть, що Майкл Фелпс - великий спортсмен, але з цим можна посперечатися. У спринтерів немає стільки дисциплін на Іграх, а сім золотих нагород - це теж історичне досягнення. Тим більше, Болт - єдиний спринтер, який виграв забіг на 100 м три Олімпіади поспіль.

ОИ-2016. Итоги 9-го дня

Вболівальник дня

Найбагатший спортсмен світу приїхав в Ріо посидіти на трибунах. Флойд Мейвезер час даремно не втрачає. З боксерських трибун він шукає молоді таланти для своєї промоутерської контори. Флойд поки не говорить, скільки людей вже погодилися з ним працювати

#rio2016 #olympics #christtheredeemer #brazil

Фото опубликовано Floyd Mayweather (@floydmayweather)

At the Olympics scouting future boxing champions. #TMT #olympics #rio2016 #brazil #tmt WWW.MAYWEATHERPROMOTIONS.COM Follow @mayweatherpromotions

Повернення дня

Дорогу довжиною в 112 років пройшов гольф, поки повернувся в олімпійську програму. Головні зірки відмовилися їхати на Олімпіаду, пославшись на травму, щільний графік, вірус Зика, а деякі сказали прямо: «Ми не мріяли виграти олімпійську медаль». Всі змагання на полі для гольфу мирно собі жили капібари, а іноді показувався і крокодил. Перший чемпіон все ж визначився - британець Джастін Роуз. Може, з часом Олімпіада стане престижною і для більш іменитих гольфістів?

Пристрасті дня

Адреналін бушує у спортсменів не тільки під час виступів. Бразильські стрибунки у воду посварилися прям перед стартом. Джованна Педросо хотіла переспати з гребцом Педро Гонсалвешем і попросила сусідку по кімнаті Інгрід Олівейру поспати в іншому місці. Та розлютилася, виставила парочку з кімнати і розповіла все тренерам і пресі. Дует провалився і розпався.

Рекорд дня

17 років тримався рекорд олімпійського чемпіона Майкла Джонсона на 400 м (43,18). Сам рекордсмен говорив, що це досягнення рано чи пізно поб'є олімпійський чемпіон Лондона Кірані Джеймс. Але ні. Сьогодні це зробив південноафриканець Вайді ван Нікерк, який біг на восьмій доріжці! Його світовий рекорд ще значніше - 43,03. Прибігши другим, Джеймс першим пішов обніматися з переможцем з ПАР.

Перемога дня

Зовсім не на змаганнях відбулася головна перемога вчорашнього дня. Єдина допущена росіянка Дар'я Клішина оскаржила рішення IAAF в CAS. Міжнародна федерація легкої атлетики заявила, що на флаконі Даші були подряпини, а журналісти ARD стверджували, що в її пробі було виявлено ДНК двох чоловік. Стрибунка в довжину три роки живе в США і здає всі допінг-проби там.

Дебют дня

Братами і сестрами, в тому числі двійнятами, на Олімпіаді вже навряд чи когось здивуєш. Вчора відбулася унікальна подія. Сестри з Естонії стали першими трійнятами в історії Ігор. Лейла, Ліна і Лілі Люйк побігли вчора марафон. Лілі показала найкращий результат - 97-е місце, Лейла була 114-ю, а Ліна не фінішувала. Самі дівчинки називають себе Trio to Rio, а в мережі жартують, мовляв, не потрібно було зізнаватися, поділили б дистанцію на три частини і виграли марафон.

До речі, в цьому ж забігу були ще й двійнята - німкені Анна і Ліза Ханер. Дівчата фінішували удвох, взявшись за руки, на 81-му і 82-му місцях.

Пропозиція дня

Грає гімн Китаю в честь Ши Тіньмао, яка виграла золото в стрибках у воду (3 м), Хе Цзи стоїть поруч з сріблом в руках. Дівчина відходить від п'єдесталу пошани, як тут на колінах і з кільцем в руках з'являється її хлопець, бронзовий медаліст зі стрибків у воду (3 м, синхрон) Цинь Кай. Таким чином він попросив кохану вийти за нього заміж, на що Хе Цзи сказала «так».

Фінал дня

Історія Хуана Мартіна дель Потро на цій Олімпіаді виглядала, як казка. У перший день він застряг в ліфті на 40 хвилин, але потім обіграв найкращого тенісиста світу Новака Джоковича, який їхав тільки за золотом. Аргентинець впевнено йшов до фіналу і вибив другу легенду - Рафаеля Надаля. Тут вже всі бачили дель Потро на вершині п'єдесталу, адже такий фарт повинен був допомогти йому і з головною перемогою. Але ні. Енді Маррей не мучився з травмою кілька років і взагалі знаходиться мало не в найкращій формі в кар'єрі. Для нього олімпійське золото таке ж бажане, як і перемога на Великому шоломі. Хуан Мартін, звичайно, помучив шотландця, але не переміг. Так, Енді став першим тенісистом, який зміг захистити звання олімпійського чемпіона.

Энди Маррей и Хуан Мартин дель Потро

Форс-мажор дня

У Ріо не нудно кожен день. Вчора, наприклад, потужний приплив зніс платформу для старту в плаванні на відкритій воді, а вже сьогодні жінки повинні там розіграти медалі. Організатори зібрали екстрену зустріч, щоб якось вирішити це питання. Навряд чи у них вийде за ці кілька годин відремонтувати міцну бетонну платформу.

Українці без медалей

Важко даються нашим спортсменам ці олімпійські ігри. Наші шпажисти повинні були покинути Ріо як мінімум з однією медаллю, але знову не вийшло. Дмитро Карюченко, Богдан Нікішин, Анатолій Герей і Максим Хворост до фіналу не потрапили, але билися за бронзу проти угорців. В останньому бою Нікішин скоротив відставання з п'яти уколів до одного і подарував нам надію на овертайм. На жаль ... В останні секунди він пропустив ще один укол, а медаль вирушила до Угорщини - 39:37.

Незважаючи на те, що кінь важко назвати улюбленим снарядом Олега Верняєва, від нього все ж чекали серйозної боротьби за медаль. У гімнаста зісковзнула рука, і щоб не отримати травму, він почав вправи спочатку. Розуміючи, що ніякої медалі вже не буде, Верняєв закінчив виступ абияк, зберігаючи сили для своїх «коронок» - опорного стрибка і брусів.

Дочекалися хороших новин від легкої атлетики. Ольга Земляк з особистим рекордом добігла до фіналу на 400 м (50,75). Богдан Бондаренко тільки двічі перелітав планку (2,22 і 2,29), але йому вистачило, щоб відібратися у фінал. Його головному супернику Мутазу Есе Баршіму знадобилося чотири підходи - 2,17, 2,22, 2,26 і 2,29. Також кваліфікувався до фіналу Андрій Проценко, який 2,29 перелетів з другого разу.

Ветеран збірної Олена Федорова посіла одинадцяте місце в фіналі стрибків у воду з трампліна (3 м), а важкоатлетка Анастасія Лисенко - десята.